×

Blog

Kavárny, které vám zpříjemní učení

Zkouškové. Státnice. Seminárky. Hodiny učení a soustředění. Uf. Doma už to nejde vydržet a na učení venku je zima. Naštěstí, je ale široký výběr příjemných kaváren a míst, které vám vykouzlí tu správnou atmosféru. Pojďte se podívat na náš výběr.

Studenti vysokých škol by volili Jiřího Drahoše v 80 %. Zeman si stojí nejlépe na Slezské univerzitě s 38 %.

Studenti českých vysokých škol mají ve své volbě jasno. Drtivá většina chce po druhém kole prezidentské volby na Hradě profesora Jiřího Drahoše. Je to výsledek, který asi nepřekvapí. Ale dorazí studenti skutečně k urnám? Chtít totiž nestačí. Podívej se s námi na výsledky blíž! Jak volili ostatní studenti na tvojí alma mater?

Soukromá, nebo veřejná: Která univerzita vám víc pomůže k úspěchu?

Když dojde na rozhodování mezi veřejnou a soukromou univerzitou, existují velmi protichůdné názory a často se na toto téma rozjedou zapálené debaty. Ve skutečnosti bychom se ale měli sami sebe zeptat, proč se to vůbec řeší. Soukromé školy jsou mnohem lepší volbou, ale často jsme zaslepení faktem, že je veřejné vzdělání vnímáno jako tradiční a jelikož je poskytované státem, je zaručeně kvalitní. To už ale není tak úplně pravda.

Vyhraj 25 000 Kč na svůj maturitní ples. Stačí jedna fotka!

Ještě dříve než se dostaví k maturitě, studenti středních škol čelí důležité společenské zkoušce - maturitnímu plesu. Před zraky svých rodičů, spolužáků a učitelů mají udělat první krok k dospělosti. To ale neznamená, že se maturitní večírek nemůže proměnit ve skvělou párty!

Nepopulární profese. Co studenti dělají, i když nechtějí.

Jako dítě chtěl být každý astronautem nebo lékařem, jako studující dítko pak právníkem či manažerem. Taková pokladní v supermarketu nebo operátor call-centra se tehdy zpravidla na žebříčku nejoblíbenějších pozic neobjevovali a není tomu tak ani dnes. Podobné je to s finančními poradci, recepčními nebo s pracovníky technických služeb. Proč tyto profese studenty nelákají, i když u nich ve finále skončí, a lákají vůbec někoho?

Nová únikovka v Karlíně!

Asteroid se blíží! Planeta Země je v ohrožení! Historie se opakuje! Zbývá jen trocha času! Situace vypadá beznadějně, ale řešení existuje! Dlouho utajovaný vládní program s označením ARMAGEDDON PROJECT je na podobné případy nebezpečí připraven. Tento projekt vznikl ve Vesmírném Kontrolním Centru (Space Control Center - SCC).

Spoustu věcí si můžeš vybrat správně. Včetně vysoké školy.

Výběr vysoké školy se jeví často snazší, než doopravdy je. Prostě jen tak uděláš rozhodnutí, které ovlivní a nasměruje celou tvou budoucí kariéru. A když se pak poprvé octneš ve své nové alma mater, občas se stane, že to prostě není takové, jak sis to vysnil. Tvoje aura spokojenosti se pomalu rozplývá a ty místo líbání akademické půdy jen smutně sklopíš oči a potichu si zanadáváš. Co vlastně bývá nejčastějším zklamáním pro české vysokoškoláky? Tým Facultu na toto téma udělali průzkum. A o výsle

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Další informace