×

Blog

Bagalio - Cestovní zavazadla, stylové batohy, praktické doplňky

Studia už bylo dost a teď se ozývá touha vydat se za dobrodružstvím? Nebo se naopak nemůžete dočkat další cesty za vzděláním? Ať tak či tak, Bagalio vás vybaví spolehlivými cestovními zavazadly, studentskými batohy na notebook i stylovými módními kousky, se kterými zazáříte.

Zapoj se do výzvy Vodafonu a staň se Marsonautem!

Jestli už od malička sníš o kariéře kosmonauta nebo vědce, tato výzva je ti šitá na míru. V rámci kampaně #jetovtobě od Vodafonu si můžeš vyzkoušet povolání budoucnosti. Jedním z nich je i pěstování zeleniny v simulačním prostředí Marsu, to vše pod vedením vědce Jana Lukačeviče, který spolupracuje s NASA. Tak co, jdeš do toho?

Cena Wernera von Siemense 2018: Vyšší ocenění, nové kategorie!

Získat uznání, nové kontakty, nadchnout investory pro svůj projekt a samozřejmě užít si i nemalou finanční odměnu. Takové jsou zkušenosti vítězů vědecké soutěže Cena Wernera von Siemense. Ta každoročně oceňuje studenty a mladé vědce technických a přírodovědných oborů.

Darujte krevní plazmu a pomozte zachránit životy

Krevní plazma je nesmírně důležitá pro pacienty s různými onemocněními, která ohrožují kvalitu i délku jejich života. Přitom ji nelze vyrobit, jejím jediným zdrojem mohou být pouze dárci. Darování se může zúčastnit každý člověk ve věku od 18 do 65 let s tělesnou váhou nad 52 kg. Stačí podstoupit vstupní lékařskou prohlídku a věnovat 45 až 60 minut svého času. Zúčastněte se této „záchranné mise“ i vy.

Jak ušetřit za léto 5 tisíc s ISIC kartou?

ISIC karta je hned po Primátovi nejlepší kamarád každého vysokoškoláka. Je s ní zvyklý chodit do univerzitní knihovny, prokazovat s ní, že je student, občas ji použije na nějakou tu slevu. ISIC však má opravdu obrovský balíček výhod, o kterých většina studentů nikdy neslyšela. Spolu se teď podíváme na to, jak se dá s touto modrozelenou kartičkou (jestli má jiný odstín, promiňte moji barvoslepost) přes léto ušetřit pět tisíc.

Primáti berou ekologii vážně

Již více než tři tisíce z vás se zapojili do naší ekologické soutěže Samosebou třídím a my jsme tak mohli odeslat skvělé ceny prvním třem desítkám výherců.

UNYP oslavil 20 let ve velkolepém stylu

18. května oslavila University of New York in Prague 20. výročí svého působení, a to v Kongresovém centru Praha v prostorách ZOOM. Tato událost byla vyvrcholením dvaceti let poskytování vynikajícího vzdělání a úspěchu. Akce se zúčastnilo kolem 600 hostů včetně studentů, absolventů, čestných hostů z partnerských univerzit, velvyslanců, diplomatů z celého světa a zástupců českých ministerstev.

Řekni STOP stresu ze školy

Kdo ze studentů se nikdy nesetkal se stresem? A přitom se stres ze školy nemusí týkat jen zkouškového, ale třeba nedostatku času a naopak nadbytku čekajících úkolů. A co teprve když se sejde řada seminárek, blížící se státnice a odevzdání bakalářské nebo diplomové práce najednou? To pak nastává čas, kdy téměř každý student skřípe zuby a přeje si, aby měl den nejméně 48 hodin. S-T-R-E-S! Ten na studenty v takovémto období útočí stejně intenzivně jako čokolády z regálů na člověka, který se zrovna

Představujeme Ocenění Absolventa Roku!

“V absolventské kanceláři jsme měli pocit, že nám něco chybí, že bychom se měli pořádně soustředit na naši absolventskou komunitu. Toto ocenění je pouze první krok k vylepšení propojení university  a naší absolventské komunity, ale věříme, že je to dobrý začátek,” vysvětlila Jitka Kořánková, vedoucí absolventské kanceláře UNYP.

Jazykové certifikáty. Jak se v nich vyznat a jak je co nejlépe využít?

Umět jiný jazyk, než je ten náš rodný, je dneska už samozřejmost. V každém druhém pracovním inzerátu požadují minimálně angličtinu. Jak se ale odlišit od těch, kteří automaticky píšou „fluent“ aniž sami ví, jestli opravdu na takové úrovni jsou? Mějte to černé na bílém a tím i jistotu pro sebe, že opravdu něco umíte!

Studenti a daně - není čeho se bát

Daně dokážou potrápit nejednoho z nás. Navíc jako mladí lidé a studenti je často neřešíme, sem tam něco podepíšeme a myslíme si, že je vyřešeno. Pojď se s námi podívat, jaké máme jako studenti výhody a co kam podávat.

Tři roky úspěchu – University of New York in Prague získala titul 2018!

Praha, 26. února, 2018 – University of New York in Prague (UNYP) vyhrála české Superbrands, a to již třetí rok v řadě. “Být oceněn tři roky v řadě za znamenitost v marketingu a v celkové reputaci je pro nás velká čest,“ říká Mark Anderson, marketingový ředitel University of New York in Prague. Titul je udělen skupinou expertů a vítěz je vyhodnocen na základě známosti značky, inovací, prestiže, obchodních výsledků a samotné kvality značky.

Bizarní témata závěrečných prací

Každý vysokoškolský student během svého studia stojí před nelehkou otázkou: Jaké téma závěrečné práce zvolit? Nejenže je důležité zvolit téma, které je přínosné a odpovídá studovanému oboru, ale je nutné zpracovat také takové téma, které ještě nikdo nenapsal před vámi. U některých témat je však pravděpodobnost, že bude téma totožné již s existující prací naprosto minimální. V tajemném prostoru internetu totiž najdeš hned několik názvů prací, u kterých vystává otázka: Proč???

Eva Anderová se stala Víceprezidentem na University of New York in Prague

University of New York in Prague (UNYP) hrdě přivítala nového člena výkonného vedení, Ing. Evu Anderovou. Eva Anderová bude na univerzitě zastávat pozici Víceprezidenta pro veřejné záležitosti.

Kavárny, které vám zpříjemní učení

Zkouškové. Státnice. Seminárky. Hodiny učení a soustředění. Uf. Doma už to nejde vydržet a na učení venku je zima. Naštěstí, je ale široký výběr příjemných kaváren a míst, které vám vykouzlí tu správnou atmosféru. Pojďte se podívat na náš výběr.

Studenti vysokých škol by volili Jiřího Drahoše v 80 %. Zeman si stojí nejlépe na Slezské univerzitě s 38 %.

Studenti českých vysokých škol mají ve své volbě jasno. Drtivá většina chce po druhém kole prezidentské volby na Hradě profesora Jiřího Drahoše. Je to výsledek, který asi nepřekvapí. Ale dorazí studenti skutečně k urnám? Chtít totiž nestačí. Podívej se s námi na výsledky blíž! Jak volili ostatní studenti na tvojí alma mater?

Soukromá, nebo veřejná: Která univerzita vám víc pomůže k úspěchu?

Když dojde na rozhodování mezi veřejnou a soukromou univerzitou, existují velmi protichůdné názory a často se na toto téma rozjedou zapálené debaty. Ve skutečnosti bychom se ale měli sami sebe zeptat, proč se to vůbec řeší. Soukromé školy jsou mnohem lepší volbou, ale často jsme zaslepení faktem, že je veřejné vzdělání vnímáno jako tradiční a jelikož je poskytované státem, je zaručeně kvalitní. To už ale není tak úplně pravda.

Vyhraj 25 000 Kč na svůj maturitní ples. Stačí jedna fotka!

Ještě dříve než se dostaví k maturitě, studenti středních škol čelí důležité společenské zkoušce - maturitnímu plesu. Před zraky svých rodičů, spolužáků a učitelů mají udělat první krok k dospělosti. To ale neznamená, že se maturitní večírek nemůže proměnit ve skvělou párty!

Nepopulární profese. Co studenti dělají, i když nechtějí.

Jako dítě chtěl být každý astronautem nebo lékařem, jako studující dítko pak právníkem či manažerem. Taková pokladní v supermarketu nebo operátor call-centra se tehdy zpravidla na žebříčku nejoblíbenějších pozic neobjevovali a není tomu tak ani dnes. Podobné je to s finančními poradci, recepčními nebo s pracovníky technických služeb. Proč tyto profese studenty nelákají, i když u nich ve finále skončí, a lákají vůbec někoho?

Nová únikovka v Karlíně!

Asteroid se blíží! Planeta Země je v ohrožení! Historie se opakuje! Zbývá jen trocha času! Situace vypadá beznadějně, ale řešení existuje! Dlouho utajovaný vládní program s označením ARMAGEDDON PROJECT je na podobné případy nebezpečí připraven. Tento projekt vznikl ve Vesmírném Kontrolním Centru (Space Control Center - SCC).

Spoustu věcí si můžeš vybrat správně. Včetně vysoké školy.

Výběr vysoké školy se jeví často snazší, než doopravdy je. Prostě jen tak uděláš rozhodnutí, které ovlivní a nasměruje celou tvou budoucí kariéru. A když se pak poprvé octneš ve své nové alma mater, občas se stane, že to prostě není takové, jak sis to vysnil. Tvoje aura spokojenosti se pomalu rozplývá a ty místo líbání akademické půdy jen smutně sklopíš oči a potichu si zanadáváš. Co vlastně bývá nejčastějším zklamáním pro české vysokoškoláky? Tým Facultu na toto téma udělali průzkum. A o výsle