×
Profilový obrázek uživatele Klára
Klára

Eva Anderová se stala Víceprezidentem na University of New York in Prague

University of New York in Prague (UNYP) hrdě přivítala nového člena výkonného vedení, Ing. Evu Anderovou. Eva Anderová bude na univerzitě zastávat pozici Víceprezidenta pro veřejné záležitosti.

Její hlavní iniciativou bude přenést pozornost médií a veřejného sektoru na záležitosti týkající se vysokoškolského vzdělání a soukromých vysokých škol za účelem porozumění tomu, jak UNYP a vzdělávání na soukromých vysokých školách zapadá do vzdělávacího ekosystému jako celku nejen v České Republice, ale i v Evropě.

Eva Anderová strávila posledních pár let v diplomatickém a veřejném sektoru, momentálně zastává pozici čestného konzula Zambie v České republice a v minulosti byla náměstkyní ministra financí pro mezinárodní vztahy v České republice. Eva Anderová není členkou žádné politické strany a předtím než skončila na pozici náměstkyně ministra, sloužila pod několika různými vládami a stranami. Díky tomu může přinést univerzitě vyvážený a objektivní přehled. Před kariérou ve veřejném sektoru byla Eva Anderová od roku 2003 do 2006 CEO a vydavatelem známého týdeníku The Prague Post.

“Toto je skvělé spojení, University of New York in Prague je považována za jednu z nejlepších anglicky vyučujících univerzit v zemi a já cítím, že moje znalosti a kvalifikace pomůžou přinést tyto informace veřejnosti. Je na čase, aby si Česká republika uvědomila, že je zde velký rozdíl mezi soukromými vysokými školami, ne všechny nabízejí stejně kvalitní vzdělání a UNYP je už 20 let synonymem znamenitosti jak v Čechách, tak v zahraničí. Je to znát hlavně při pohledu na studenty a absolventy,” říká Eva Anderová.

“Není to každý den, kdy někdo se zkušenostmi a kontakty jako je Eva Anderová, je k zastižení. Okamžitě jsme věděli, že ona bude skvělým člověkem, který nám pomůže s naší vizí ohledně vytvoření nejlepšího soukromého vysokoškolského vzdělání v anglickém jazyce pro střední a východní Evropu a zároveň nám pomůže komunikovat naše vize v České republice,” tvrdí Elias Foutsis, prezident University of New York in Prague.

“Dlouholetý vztah UNYPu se State University of New York ve Spojených státech mluví sám za sebe. Úroveň univerzity, akreditace i procesy, které byly nutné k udržení tohoto vztahu i akreditace od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, jsou v poměru s ostatními univerzitami v České republice nadstandardní. Jsem skutečně pyšná, že mohu reprezentovat tuto prestižní univerzitu,” říká Anderová.


University of New York in Prague je přední soukromá univerzita v České republice nabízející bakalářské, magisterské, MBA a Ph.D. programy v anglickém jazyce. Univerzita má trojí akreditaci z UK, USA a České republiky a díky partnerstvím s ostatními univerzitami nabízí britské, americké a české tituly. Nejvýznamnější dlouhodobé partnerství je se State University of New York, Empire State College, díky kterému může univerzita nabízet jediný dvojí titul v České republice.


Autor
Klára
Vytvořeno
26. 2. 2018
Počet přečtení
818×
Tagy