×

O nás

Vize a cíle

Primát.cz vidíme jako nástroj, který pomůže změnit české školství k lepšímu.

Je jasné, že české školství potřebuje velké změny. Kvalita výuky a vyučují cích, zázemí a vybavení škol, lepší financování, větší propojení s praxí apod. Jedině s kvalitními znalostmi a dovednostmi každého jedince můžeme být úspěšný a vyspělý národ a stát.

Změny však musí nastat nejen u škol a vyučujících. Změnit se musí hlavně postoj a vztah samotných studentů ke studiu a k získávání potřebných znalostí a dovedností.

Věříme, že komunita uživatelů, která vzniká na Primát.cz si toho je vědoma a přebírá za to část zodpovědnosti: snaží se například pomáhat svým spolužákům a ostatním studentům, doplňuje výuku vlastními kvalitními materiály a informacemi, zkrátka dělá studium nejen užitečným, ale hlavně příjemným a efektivním.

Věříme také, že opravdový vyučující vynaloží maximum úsilí k tomu, aby jeho předměty byly nejen užitečné, zajímavé ale i dostupné.

Od vyučujících čekáme, že svoji nesmírně důležitou práci budou odvádět perfektně a se zájmem, aby jejich předmět byl to nejlepší, co studenta na škole může potkat (i z hlediska studentů 🙂).

Věříme, že:

  • hodnocení škol a fakult samotnými studenty může na jednu stranu pomoci uchazečům rozhodnout se pro správnou školu/fakultu/obor, na druhou stranu má také možnost poukázat na problémy na konkretních školách a tím přispět k tomu, aby s tím školy začaly něco dělat.
  • hodnocení předmětů a vyučujících může pomoci studentům zvolit si ty nejlepší předměty a vyučující a zároveň poslouží jako zdroj zpětné vazby pro školy a vyučující, aby věděli, kde se mají polepšit, případně ho mohou využit jako kanál pro komunikaci se studenty
  • studijní materiály, kteří si uživatelé sdílí navzájem, mají přispět k efektivnějšímu a lepšímu pochopení látky

Náš postoj k plagiátorství a porušování autorských práv

Nikdo nechce být nebo se cítit okrádán. Primát.cz je zásadně proti porušovaní autorských práv a vyzývá všechny uživatele, aby práva ostatních respektovali a neporušovali je.