×

Hodnocení školy

Masarykova univerzita

Náročnost
Kvalita výuky
Organizace a struktura studia
Zaměření na teorii
Zaměření na praxi
Vyučující jako hlavní zdroj informací
Důraz na samostudium a účast na projektech
Kvalita vyučujících
Celková spokojenost
A co opáčko?

univerzita a vyucovanie je moderne ale pre vyucujucich ste len cislo

Sestra úzkost
30. 1. 2023

Chaos. Často se kryjí předměty (mám dva obory, jeden z nich na fildě, v druhém oboru se mi zatím nestalo, že by se mi nějaké povinné předměty kryly v rozvrhu, na fildě běžně). Ale musím říct, že fakulta je pěkná, knihovnu máme nádhernou a oceňuji makerspace. U učitelů - někteří fajn, jiní úplně mimo (vyloženě si žijí svůj život a na výšku chodí jen proto, aby měli práci). Musím ale říct, že ti, co učí svůj předmět rádi, o něm mluví se zájmem a dá se s nimi pobavit o zajímavých věcech. (Jak jinde, záleží kantor od kantora). Nevím, jestli by toto byla opět moje volba, kdyby se šlo znovu na výšku, ale zatím je to dobré a doufám, že to tak půjde dál.

Sestra úzkost
30. 1. 2023

Velmi příjemné prostředí, organizace studia na dobré úrovni. V knihovně jsou týmovky (některé se strašnou akustikou, ale jsou), taky prostor na posezení, dá se sednout si tam s jídlem, dokonce je tam i malá kuchyňka. Skvělé je, že máme vstup boční brankou na ISIC kartu a nemusíme celý areál obcházet. Na fakultě je i Menza, což je fajn.

editahorakova10
10. 12. 2022

škola má vysokou úroveň, neměnila bych

Monosemous
22. 11. 2022

Určitě bych doporučil investovat do zaměstnanců – profesionálové, ale je jich málo, takže jsou vyčerpaní a frustrovaní. To je ale samozřejmě omezeno financemi. Což se nedá říct o moderním přístupu, např. omezení státnic na obhajobu závěrečné práce. Ne, nejde o to, že se studenti chtějí víc flákat. Jde o to, že současná koncepce nemá smysl ani vypovídající hodnotu, to ví nejen moderní školství, ale některá jiná pracoviště MU. Jo a trochu reflektovat trh práce. Jde to i na humanitně zaměřené fakultě. Kromě TIM a nového oboru na KISK se fakulta příliš do současnosti neposunuje. Rozhodně na fakultě není jen všechno špatné, ale znovu už bych si ji ke studiu nevybral.

t.leb
29. 10. 2022

Vzhledem k náročnosti, nejsem si jist, že bych chtěl opakovat stejný studijní program :-)

TomJambo
13. 10. 2022

Zatím si zvykám na vysokoškolský systém. Jsem ale rád že jsem šel na MUNI.

šimpanz12345
12. 10. 2022

Areál je nový a krásný, vybavení fakulty je moderní, máme přístup k nejmodernějším technologiím.

Andmi.ova
29. 7. 2022

Dlouho jsem se rozhodovala a nakonec jsem šťastná, že jsem vybrala FSS! :)

eliskabrusova186
3. 5. 2022

Pedagogickou fakultu MU považuji za velmi kvalitní, organizovanou a práci pedagogů za svědomitou, zejména když mám srovnání stejných oborů v Olomouci a Hradci. Studium je zábavné a pedagogové se snaží jej zaměřit na praxi. Náročné však může být to, že se v jeden semestr sejde třeba i 19 předmětů. Člověk poté musí mít dobrý time management.

Afery21
26. 4. 2022

Strašný. Chaos. Snad nejhorší pedák v ČR.

opicejudy
29. 3. 2022

Zatím jsem spokojená, areál kampusu je pěkný.

Dalkan
2. 2. 2022

Co bych tu měl psát. Jako každý z nás jsem byl natěšený maturant, který se těšil na nový ,,vysokoškolský život". Myslel jsem si, že ta vysoká půjde, že když se budu pravidelně učit, že to nějak zvládnu i když nejsem z gymplu, jak moc šeredně jsem se zmýlil. Až mě to bolí, že tady studuju už třetím rokem. Prostřední depresivní, arogantní brnáci, jejich mluva, to je na zabití, areál kotlářské je takové plus, kampus je až moc přemodernizovanej a k tomu je to daleko, v nějaké prdeli Šalingradu, kdo tam má jezidt tou 25 furt. No hrůza. Za ty 3 roky si myslím, že tam je všechno proti mě, učím se co můžu, každej semestr a stejně mám jenom Fka a jsem pro všechny pro smích, jak pro učitele tak pro moje kolegy. Prostě jebat na to, na tuhle fakultu bych nešel ani náhodou znovu, jenom si takhle zkurvit život. Jediná dobrá věc byla corona, protože distanc kupodivu příroda zvládla velmi dobře a nemusel jsem jezdit do Bnra. První semestr byl můj první prezenční a nejhorší období mého života. Někteří vyučující jsou tady od toho aby tě jenom potopili, některým je to uplně u píče, urověn nějakých zkoušek je až tak moc vysoká, že to fakt jenom slouží jako síto, když to nechápeš často nemáš pochopení protože jsi ten retardovanej. Muni si hraje, že kouká a dává pozor na studijní neuspěšnost, ale pravda je taková, že na studenty, kteří mají horší průměr není brán zřetel, prostě není. Nejhorší je ta nepřímá uměra a pocit blbosti a marnosti...furt jenom učení učení a výsledky nikde a ještě já debil studuju dvojobor, no prostě na zabití. Né nikdy děkuju. Doufám, že se rozhoupu k tomu Bc. a pak už Brno šrtnu z mapy. SBOHEM

studypain
23. 1. 2022

Tato škola se mi líbí velkým výběrem předmětů a možnosti participace v různých projektech.

martinkapipinka
9. 1. 2022

Studium je za mě dost náročné, jak časově tak i obsahově, tak doufám, že to snad doklepu.

adiska1230
19. 11. 2021

Fakulta založená spíše na vzájemné konkurenci mezi studenty (nevyzívá ke spolupráci tolik, jako bych si přála), atmosféra tedy tak přátelská není, ale kvalita tam určitě bude. Co se týká klasické podnikovky, slyšela jsem mnohem lepší ohlasy na Mendelu, ESF bývá považována spíš za lehčí, ale to je hodně relativní.

adiska1230
19. 11. 2021

Ve svém oboru si myslím, že je tato fakulta špička, a těm, co opravdu chtějí, nabídne nepřeberné množství příležitostí. Atmosféra je velice přátelská a spolužáci skvělí.

LuckaaB
19. 10. 2021

Krásná fakulta, profesionální přístup přednášejících a cvičících, skvěle vybavené učebny. Za mínus považuji studijní oddělení (spíše jeho pracovnice) a nedostatek toalet.

gerasek13
22. 9. 2021

Úžasná, kvalitní fakulta s milým prostředím - vše je o lidech a lidé na katedře MVZ a Politologie byli skvělí, zábavní a kvalifikovaní vyučující. Doktor Mareš je kapacita, ale některé hodiny na BSS mohou být možná trochu obecné.. to je však dáno spíše oborem. Ze všech bych vyzdvihla doktora Suchého, který byl vždy velmi nápomocný a vřelý - jedná se studenty jako se sobě rovnými a vždy udělal maximum pro své studenty. Obecně bych řekla, že teorie lehce převažuje na těchto dvou katedrách nad praxí, tu ale muže student dohnat vlastní iniciativou na stážích, v kterých ho fakulta plně podporuje. Mám nyní srovnání z jiné školy a musím říct, že system na FSS je opravdu hodně přehledný a student-friendly. Studovat toho můžete, kolik chcete, žádné omezení. FSS, díky!

PanDocent
30. 6. 2021

Záleží na oboru, ale co se týče biologie, je to naprostá špička. Bohužel to stejné se nedá říct o chemii, která je v silném kontrastu oproti biologickým předmětům - je velmi náročná. Většina vyučujících naprosto v pohodě, ale najdou se výjimky.

čokoláska
21. 6. 2021

Studium na oboru TIM bych si zvolila klidně znovu. Obor, který má každý semestr 1-2 těžké zkoušky, člověk se na ně musí opravdu naučit a to podrobně. Ale hlásím se na magistra momentálně, tak snad to klapne. Celkově považuji tento obor za kvalitní, a super alternativa, když si chcete prodloužit mládí a zároveň nestudovat úplnej odpad :)

primat510304
15. 6. 2021

Chodil jsem tam i vypálenej a dal jsem to. Takže asi tak.

Anicase
11. 6. 2021

Studuji tady biologii a neměnila bych. Mám za sebou i studium biologie na UK a nedá se to vůbec srovnávat. Ke všem předmětům tu máme literaturu, vyučující dávají prezentace (na UK u většině předmětů knihy žádné nejsou, prezentace když už nějaké jsou, tak se z nich moc učit nedá. Všichni jsou tak závislí na nahrávání si výkladu na mobil, které ale vyučující zakazují a mohou studenta i vyhodit z učebny), díky ISu téměř nemusím chodit na studijní, vše na jednom místě (včetně požadavků na zkoušku a osnovy předmětu!) oproti UK, kde jsem si musela hlídat 5 serverů a několik e-mailových adres a ani tak nebylo zaručené, že mám potřebné info. Vyučující jsou mnohem vstřícnější, na e-maily odpovídají do druhého dne a arogance je zde spíše výjimkou (na UK opět opačně). IMHO jediné, co UK dává na vyšší příčky než MU je propojení s vědeckými pracovišti jako AVČR, IKEM atp., kde většina studentů dělá diplomky a pokračuje tam i na doktorát, takže studenti mají víceméně uplatnění zajištěné a na výzkumy je tak přísun vědců jistý. Pro porovnání - v Praze bylo v roce 2019 pracovníků ve výzkumu 16 637, v celém Jihomoravském kraji jen 7 754. Výdaje na výzkum jsou ještě lepší. V tomtéž roce totiž má Praha výdaje na výzkum a vývoj 40 114,7 mil. Kč, kdežto Jihomoravský kraj jen 18 749,8. Práci je tedy možná lepší hledat v Praze, studium je ale rozhodně lepší v Brně. Opravdu si toho važte, že jste na MUNI. To co je pro vás samozřejmé, jinde samozřejmé vůbec není.

Temný válečník
4. 5. 2021

Studium na škole mě celkem baví. Uvidíme, jestli najdu uplatnění v oboru, nebo si přijdu jen pro titul a obor zcela změním...

Aaddeella
30. 4. 2021

Odbornost, kvalifikovaní učitelé, super předměty a praxe!

LéthéX
11. 3. 2021

Studium na této fakultě doporučuji. Nutné je ovšem počítat s tím, že je hlavní samostudium a znalost zkušebního řádu atd. Neznalost těchto dokumentů neomlouvá. Výuku zajišťují vyučující z oboru a výuka obsahuje i přesah do praxe. Problém vidím v předávání informací mezi studijním oddělením a studenty. Občas informace chodí do školní mailu, občas do soukromé mailu, občas na FB studijní skupiny od spolužáků, kteří náhodně vyučující potkali. Další nevýhodou jsou zkušební termíny, které bývají napsané hodně za sebou na začátku zkouškového období a nebo naopak na konci. Také se stává, že vyučující vypíše pouze dva termíny - jeden řádný a druhý opravný - s odvoláním na zkušení řád školy moc neuspějete.

Macikt
31. 1. 2021

Nejlepší je organizovanost, to, že rozvrhy se dozvím ještě ve zkouškovém období předcházejícího semestru.

tatanana
29. 1. 2021

Obor Teorie interaktivních médií. Skvelé miesto pre študákov, ktorí chcú pohodovú vysokú, kde sa netreba učiť do zodratia. Čo sa praxe týka nič moc, rovnako tak uplatnenie po ukončení (ak pôjdete cestou povinných predmetov). Na druhej strane máme široký výber voliteľných predmetov, ktoré stoja za absolvovanie a otvárajú úplne nové možnosti.

ukoly
19. 1. 2021

super

shavranek
2. 1. 2021

Velice náročná škola avšak za to úsilí to stojí :)

richiedeny06
6. 12. 2020

Super.

Až na to studijní oddělení zatím dobrý

chňopinka
20. 11. 2020

Nejlepší fakulta na světě, nic lepšího není <3

adha
2. 11. 2020

Vzhledem k tom, že studuji v době pandemie, nemohu posoudit, zda se mi na škole líbí, protože jsem ani nenastoupila. Avšak co se týká online výuky, učitelé vždy posílají kvalitní materiály, i přednášky jsou online. Praxi jsem zatím neměla

Darranell
27. 7. 2020

Byla jsem na oboru Molekulární biologie a biochemie organismů, bohužel jsem šla na školu s velkým očekáváním a byla zklamaná. Na oboru nás bylo několik stovek, vyučující se nám nemohli nijak blíže věnovat a na přednáškách obvykle všichni spali, koukali na seriály apod. Ocenila bych mnohem více praxe, cvičení či aktivní výuku. Za mé studium jsem měla nejradši předměty zelené biologie díky profesorům, kteří uměli nadchnout. Bohužel to samé se u většiny na bílé biologii říci nedalo.

Studium na této fakultě je nejhorší rozhodnutí v mým životě. Kvalita výuky neskutečně kolísá, někteří vyučující jsou ok, ale jiní jsou naprostej odpad. Všechno je uspěchaný, dělaný jen tak tak, aby to stačilo. Materiály na studium neskutečně předražený, nepřehledný saláty. Zkoušky jsou udělaný s cílem vynerovvat studenty, neskutečně málo času s vysokou obtížností, často zavádějící, matoucí otázky. Skoro všechny zkoušky jsou písemná+ústní, přičemž "písemná" verze má sloužit k tomu, zda se student vůbec "přispustí" k ústní zkoušce (přesto že k tomu mají sloužit zápočtové testy, like wtf???), aby náhodou vyučující nemuseli pracovat o hodinku denně dýl, vyučující se na studenty s poruchami učení dívají jako na plebejce, jsou většinově nevlídní. Na fakultě je v zimě 15stupňů v učebnách a v létě pro změnu 30, půlka budovy padá, přitom v dané části vyloženě měsíc před zavřením z důvodu katastrofálního stavu statiky probíhala výuka -LMFAO. Prostě hnus, nestudovat. Chudáci vyučující co za něco stojí, bohužel na ty se na fakultě sere a jede se podle "kamarádství" mezi jistejma katedrama.

Mekina
14. 2. 2020

Baví mě :-)

tororinka
7. 6. 2019

Naprostá ignorance studijního oddělení, nereagují na maily a nejsou nápomocní, jako jediná fakulta nemáme menzu a duševní potrava nám opravdu nestačí, vyučuje se spousta předmětů, které v oboru nevyužijeme a naopak ty, které bychom všichni ocenili, jako jazyková praxe, jsou velmi nedostačující, hodina a půl týdně konverzace s 10 studenty nás nikam neposune, potřebovali bychom individuální a častější přístup, příp. hodiny po Skypu atd. (na některých oborech to tak mají), k pobytu v zahraničí (i týdennímu) je potřeba vyřizovat hromadu dokument, tisknout je, vyplňovat atd., a stejně mi nakonec ani neuznali kredity, všechno je tu velmi složité a nepropracované. Rozhodně bych zvolila jinou školu, kdybych si nyní mohla vybírat znovu.

dominiknojman28
1. 5. 2019

Naprostá spokojenost, neměnil bych.

alfons.mucha
11. 2. 2019

Fakulta má dobrou úroveň, vyučující jsou velmi kvalitní. Během semestru je škola v pohodě, ve škole trávíme minimum času a průběžná příprava také nezabere moc času. Zkouškové už zas tak jednoduché není, některé zkoušky jsou poměrně náročné. Výuka je masová, fakulta bere do prvního ročníku nesmyslné množství lidí. V podstatě každý kdo chce najde práci v oboru, ale zejména první koncipientské roky jsou dost krušné a i po advokátních zkouškách to není hlavně v Brně jednoduché, vzhledem k přesycenosti trhu právních služeb. Znovu bych asi volil obor, ve kterém je menší konkurence mezi absolventy a kde si trh práce absolventů více cení.

Prostřední fakulty je příjemné, ale oborové uplatnění u většiny společenskovědních oborů je téměř nulové. Krajně omezená propojenost s praxí. Po škole přijde vystřízlivění. Kolik myslíte, že je v ČR volných míst pro muzikology, estetiky či absolventy religionistiky? Neomezené množství?! Zapomeňte na to! Patřil jsem mezi nejlepší studenty této fakulty a dnes jsem jen dlouhodobý klient úřadu práce kvůli překvalifikovanosti. Studiu (s výjimkou jazyků jako němčina, angličtina...) se na FFMU vyhněte obloukem, pokud si nechcete zničit život. Masové vzdělávání ve společenskovědních oborech je tragédie kvůli přetlaku absolventů a nedostatku oborových pracovních míst. Známky a studijní výsledky na trhu práce dnes nikoho nezajímají. Vysokoškolské vzdělání v dnešní době již nezaručuje profesní uplatnění. Pokud vysokoškolské studium v konkrétním oboru objektivně nezvyšuje šance oborového uplatnění na trhu práce v ČR, neexistuje absolutně žádný opodstatněný důvod realizovat v tomto oboru masové vzdělávání. Propagandistickým a manipulativním statistikám univerzit nevěřte! Jsou v tomto ohledu ve střetu zájmů! Berte tento vzkaz jako mé osobní varování od někoho, kdo tam strávil 12 let a výborně vystudoval všechny tři stupně studia (tedy vč. doktorátu). Běžte studovat na jiné fakulty obory s lepším pracovním uplatněním! Vždy si předem zjišťujte, kde byste mohli reálně nastoupit po škole do zaměstnání... Můj blog: "http://bertikuvblog.blog.cz/", "https://bertikovykomentare.blogspot.com/".

Amelia21
16. 12. 2018

Jsem maximálně spokojená

May14
5. 12. 2018

výborná škola, som tu vážne spokojna, vyučujúci majú ľudský prístup a častokrát sú oddaní svojej práci a baví ich to.

Elira
20. 11. 2018

Výborná fakulta i vyučující

rgeno
4. 11. 2018

best

svartklädd
31. 5. 2018

Při studiu nějakého normálnějšího (tedy ne teorie médií apod) oboru nepočítejte s tím, že budete mít čas na brigády a život. Studium není těžké, ale velmi časově náročné (je dost pravděpodobné, že ve škole budete trávit 25-30 hodin čistého času/týdně + dělat všechny úkoly, psát práce a číst zadanou literaturu). Samozřejmě neplatí, pokud nechcete být pilnými studentíky. :)

davidsocped
21. 5. 2018

Naprosto revoluční přístup ke studiu. Pryč je herbartismus. Spousta lidí z praxe, diskuzí a hlavně přátelský přístup.

jjj

Kristy890
19. 3. 2018

dobrá škola

frantus
12. 3. 2018

je to pecka

BaronOfHell
15. 2. 2018

Fakulta to není špatná, ale rozhodně nedoporučuji chodit na kombinované studium, které je skutečně velice těžké (školu úspěšně dokončí tak 10 - 20 % studentů). V současné době se navíc do popředí hrne nová generace, která ještě pod zjevným nedostatkem zkušeností a přemírou ideálů dělá studentům skutečné peklo, a to především v seminárních pracích, které jsou na této škole (v některých předmětech) skutečně uhozené. Mnoho zajímavých věcí se při nich nedovíte a strávíte nad nimi desítky hodin. Některé předměty se například "chlubí" tím, že jim musíte na úspěšné absolvování věnovat 200 - 240 hodin času, což je pro studenty kombinovaného studia naprosto nereálné.

Katusacek
6. 2. 2018

Přehnané požadavky na úroven angličtiny, na školu jsem přišla studovat medicínu. Ne angličtinu, škola nenabízí žádně zlepšovací kurzy jen samostudium. A to se nedá při náročnosti studia stíhat.

munim
10. 1. 2018

okl

I_vka
5. 1. 2018

Jedna z nejlepších LF v České republice!

primat535829
7. 12. 2017

Sociologie je převážně o prokousáním se obrovským, až nezvladatelným množstvím četby, kterou si myslím, že není možné poctivě všechnu přešíst - jde prostě o spolupráci

OdpornejSlizák
29. 11. 2017

Fakulta funguje dle mne velmi dobře. Spousta vyučujících, lektorů a personálu je nápomocných a když je člověk dobrý, je možné se zapojit i do běžicích výzkumů. Nevýhodou je zkostnatělost výukového systému, špatná motivace studentů na účast na přednáškách a cvičení a veskrze zvláštní rozvržení předmětů pro specializace. Na druhou stranu jsem neměl s ničím problém a veškeré neduhy spojené se studiem se daly bez problémů vyřešit. Pouze studijní pokulhává.

Khaleesi19
8. 10. 2017

Většína oborů je super.

dumb_fish
6. 10. 2017

Dobra skola

Kampus v Bohunicích je skvělý a studium se mi moc libí

sjushan
24. 9. 2017

<3

Momo.ko
13. 9. 2017

Velice profesionální přístup všech vyučujících i ostatních v organizaci studia.

primat5004
29. 5. 2017

Dobře zvažte, zda vás matematika baví, nebo ne. Pokud se v tom ale najdete, nelze si PřF MU vynachválit...

lucialuc
12. 5. 2017

Skvelá fakulta, plná vzdelaných ľudí na správnom mieste.

primat550437
4. 5. 2017

Jsem na FF teprve prvním rokem, ale jsem spokojená jak s kvalitou výuky, tak s celkovým prostředím školy.

misssulka
10. 1. 2017

Velký důraz je na fakultě kladen na samostudium a praktický vhled do zpracovávaných seminárek, zkoušek a esejí.

P0cin
9. 1. 2017

Obor fajn, ale prestal me bavit, proto je hodnoceni trochu tezsi. Kvalitou bych rekl nadstandartni

schilu
9. 1. 2017

Školu, výuku i profesory hodnotím velmi kladně. Studium je náročnější, ale pokud na něj člověk úplně nekašle, lze zvládnout (studuji kombinovaně a jde to :) ).

primat541755
7. 11. 2016

Mám možnost přímo srovnat s ostatními fakultami informatiky v Brně a FI MUNI jasně vítězí, hlavně v porovnání s FIT VUT kde vám jako novému studentovi naslibují hory-doly a po nástupu do semestru se pak nestačíte divit...

sunshinemj
24. 10. 2016

Obor není špatný, ale příště bych asi zvolila jiný.

romík97
19. 10. 2016

Skvělá škola, obzvlášť s kombinací s právnickou fakultou - Finance a právo.

caukyyy
13. 10. 2016

Studuji Experimentální biologii - ekotoxikologii na MU. Baví mě to, líbí se mi, že máme hodně praktických cvičení, není to jenom teorie, učitelé jsou vstřícní, milí, ochotní, když vidí zájem, mají radost. Jsem moc spokojená.

addlevel
6. 10. 2016

Na ekonomiku jsem nikdy nechtěla, ale z toho co poznávám, to není tak zlé.

Melody88
2. 10. 2016

Organizace ve zkouškovém období a termíny vůbec neberou ohled na pracující studenty...

primat530021
22. 9. 2016

lgmd

Megislava
20. 9. 2016

Naprosto skvělé studium, ale poor na domácí úlohy (nutné dělat!) :D Pokud budete procvičovat a radit se se spolužáky školu uděláte...

primat492782
21. 6. 2016

K poslednímu bodu: Ano, ale k tomu bych si zvolila další obor. A v budoucnu se rozhodně zaměřím na to,abych získala více praktických poznatků a vzhledem k oboru i denní kontakt s cizím jazykem.

EveHatred
20. 6. 2016

Organizace a komunikace s FF je něco katastrofálního. Bohužel.

velky.tom
14. 6. 2016

Škola super, pri niektorých predmetoc občas neprehladné hodnotenie a pravidlá (mikro, makro) väčšina vyučujúcich je príjemných, písanie dlhých seminárok je držané na minime celkovo veľmi pozitívny dojem zo školy, hlavne keď to porovnám s informáciami o iných školách rovnakého zamerania.

LuckyLuc
5. 6. 2016

doporučuji

Barunka86
18. 5. 2016

Kombinované studium (obor: podniková ekonomika a management) nazujícího magisterského studia díky své časové náročnosti není vůbec vhodné pro lidi zaměstnané na plný pracovní úvazek.

primat518836
17. 5. 2016

Veľa predmetov, ktoré majú veľmi zlú štruktúru.

Kataa4
16. 5. 2016

Germanistika ma naozaj nezaujala

avanda
15. 5. 2016

Každá škola má svoje plusy a mínusy :) Táto škola pre mňa ale predstavuje kombináciu toho najlepšieho. Mesto je super, nie je ani malé (nájdeš tu naozaj všetko, čo potrebuješ aj čo nepotrebuješ) ani príliš veľké (nemusíš 20x prestupovať ísť metrom a po 2 hodinách byť doma, tu sa do hodiny dostaneš asi všade). Školský campus je vynovené, pokojné miesto plné študentov. Určite sa tu nestretneš so starými pomôckami. A čo sa týka vyučujúcich tak sú to veľmi ústretoví ľudia a aj keď to niekedy tak nevyzerá vždy sa snažia pomôcť. :)

katajanci
5. 5. 2016

Hodnocení se týká dálkového (kombinovaného) studia oboru Management v kultuře - většina předmětů má vynikající distanční podporu studia (snadno dostupné studijní materiály)

bararich8
4. 5. 2016

Výuka by mohla být víc praktická, ale jsem zatím ve druháku, tak třeba k tomu ještě dojde.

Pitob
3. 5. 2016

Úroveň veľmi závisí na danom predmete - niektoré sú organizované perfektne, iné nie sú (hlavne tie, ktoré sú "menšie" - tj sú povinné iba pre niektoré obory)

kathynka
27. 4. 2016

Skvělý přístup pedagogů ke studentům.

primat503071
20. 4. 2016

Neviem, či by to mohlo byť lepšie :3

Nalk
10. 4. 2016

Nejsem si jist, zda stejný program na jiné škole, abych získal titul a mohl dělat jednu z věcí, která mě baví. Anebo udělat to co nyní - jiný program na jiné škole a zaměřit se na něco taktéž perspektivního, co mě baví a jednou i uživí.

bajynator
20. 3. 2016

Co se týče studia celková spokojenost, trochu strach o využitelnost

primat507747
28. 2. 2016

Nejvíce mi vadí nutnost absolvovat teoretické předměty, které mají vysoké kreditové ohodnocení, ale na studenta je kladen extrémní stres a k tomu poznatky v těchto předmětů nebudou schopni uplatnit v oboru. Navíc je zde minimum předmětů, které by Vás posunuly (zvýšili Vaš profesionalitu/odbornost) ve Vašem oboru

Kroa3
24. 2. 2016

Super škola, se studiem jsem velmi spokojená

MaruskaR
14. 2. 2016

spokojenost s profesory a hlavně se studijním oddělením, katedra správního práva má výbornou vedoucí, vyzdvihla bych katedru pracovního práva, výborná komunikace :-)

primat3095
8. 1. 2016

Pokud student nerad čte a neumí pracovat průběžně a samostatně, potom by neměl na tuto školu chodit nebo minimálně na sociologii.

Krissy
14. 12. 2015

hodnocený obor - dentální hygiena

toaletak
10. 12. 2015

Studuji obor speciální biologie a jen bych chtěla upozornit na kreditové rozdělování do směrů studia.

primat5873
4. 12. 2015

S kvalitou fakulty jsem moc spokojená. Uvítala bych více praktické výuky, ale jinak učitelé jsou odborníci, s výukou je všechno v pohodě. Akorát je toho na začátku pro mě moc, ale to chce asi si zvyknout.

Greptree
24. 11. 2015

Náročné studium, obtížné předměty z mnoha odlišných oborů, ten kdo neumí dost dobře cizí jazyk bude mít problém v Jazyku I-IV, stejně tak studenti neobdaření matematickým myšlením budou mít problém s předměty Matematika 1, Statistika 1,2 a pokud je student pouze šprt a postrádá selský rozum, nebude snadné dostat se přes 'odborné' předměty v čele s Makro a Mikroekonomií. existují i předměty jako Veřejná správa, které zase vyžadují schopnost téměř bezmyšlenkovitého učení dlouhých textů. Novým studentům GOOD LUCK :)

EvcaBartakova
21. 10. 2015

Pokud se chystáte na žurnalistiku, není v Česku lepší škola. Povinný semestr praxe ve cvičném médiu a 3 měsíce praxe ve skutečném médiu je k nezaplacení. A podobně jsou na tom další obory, například můj druhý obor, genderová studia, vyžaduje 80 hodin praxe. Rozvrh se dá naplánovat tak, abyste měli čas se zapojit do dalších školních i mimoškolních aktivit. FSS prostě vybízí k aktivitě! Práce na doma je sice víc, ale pokud si umíte rozvrhnout čas, nemáte problém. Krom toho vám budova fakulty nabízí skvělé zázemí: prostorné átrium, občerstvení v krmítku, knihovnu, studovny ... a přes cestu máte přátelskou menzu.

purpur
20. 10. 2015

Bezva studium

tommyfive
26. 9. 2015

je to určite škola, ktorú by som si vybral znova

sarka1309
12. 9. 2015

Medicína je velmi náročná, což je všeobecně známé, ale tlak ze strany školy je někdy možná až přehnaný. Člověk si prostě musí jít tvrdě za svým a vědět, že medicína je přesně to, co chce dělat. A důležité je si včas uvědomit, že vám studium zabere opravdu veškerý volný čas (nepočítejte s 3 měsíci volna v létě).

Sarlota1994
12. 8. 2015

Je možnost školu proflákat i využít na maximum. Každému dle jeho...

Lessa
12. 8. 2015

Studovala jsem obor Sociální politika/Sociální práce, kombinované studium. Ve srovnání s ostatními FSS je obor poměrně těžký, nároky profesorů vysoké, státnice náročné. Ale myslím, že studium bylo kvalitní a hodně mi dalo.

ilupsi
22. 7. 2015

Náročnost a kvalita výuky se liší předmět od předmětu, stejně tak je to s vyučujícímu.

YendaCZ
16. 6. 2015

Docela to jde, je to nekdy otrava ale je to dobrej pocit

turlututu
4. 6. 2015

Náročnost studia bohužel neodpovídá uplatnitelnosti na trhu práce.

kaja2612
22. 5. 2015

Obor dobrý, výuka už byla z mého hlediska horší, někteří vyučující byly super, jiní mě nesedli, to je asi všude. Škola neklade důraz na praxi, za celé studijní období jsem absolvovala pár terének, kde se jen poslouchalo, ale nic nedělalo, to mě osobně nic moc nedalo po praktické stránce. Horší už byla komunikace jako taková, zejména se studijním oddělením - raději podali špatné informace jen aby se nás co nejrychleji zbavili.

Array340
14. 5. 2015

Je to dobrá škola, jsou nějaké chyby ale nic co s nedá napravit

TrsPrs
14. 5. 2015

Studium spočívá především v psaní spousty seminárních prací, poté následují ještě náročné zkoušky. Já jsem na psychologii, většina oborů je ale taktéž náročná.

make11
6. 5. 2015

Málo praxe. Raději VUT.

Studium matematické biologie na PřFMU mě zcela naplňuje, je to přesně to, co jsem v životě chtěla dělat. Tento obor doporučuji hlavně těm, kteří mají hodně rádi matematiku a biologie jim nevadí.

katefe
26. 4. 2015

Ano zvolila, protože na jiné škole tuto kombinaci studovat nelze.

Teddy16384
18. 4. 2015

Dobrá škola

Filip25
13. 3. 2015

Super škola, organizácia, učitelia, systém atď. Nemenil by som za žiadnu inú školu v ČR alebo SR.

Arrysu
7. 3. 2015

Studuji mikrobiologii a neměnila bych :)

gabi555
2. 3. 2015

veľa zbytočných teoretických predmetov, ktoré s filológiou nemajú nič spoločné. Nízka úroveň výučby jazyka.

misalysa
22. 2. 2015

Psychologii na FF MUNI jsem zvolila, protože jinde není 5-ti leté studium a také jsem dostala dobré reference, které se následně potvrdily. Se studiem jsem velmi spokojena a byla to pro mne z nabýzených možností ta nejlepší volba. Samozřejmě všechno má své mouchy (zejména ze strany doktorantů), ale jinak jsem spokojená ;)

pavloss
21. 2. 2015

Mohu jenom doufat, že v magisterském studie se bude brát více z praxe. Kvalita učitelů je na pováženou, mnoho z nich jsou doktoranti, kteří neví, jak učit a mnohdy ani co učit. Chce si to vybírat vedoucí předmětu a starší a zkušené profesory.

tomrezny
17. 2. 2015

Fsps=fakulta splněných snů :) opravdu.

mynick
23. 1. 2015

Oproti jiné fakultě s takřka identickým oborem, kterou jsem studoval předtím, jsou na této předměty vyprofilované, vyučující vědí, co chtít od studentů a studenti vědí, co je od nich požadováno. Během semestru nejsou měněny podmínky ukončení předmětu.

primat10265
12. 1. 2015

Fss je opravdu pohodová fakulta, větší pohoda než na fildě. Na žurnalistice nám vychází vstříc

stahyyy
6. 12. 2014

super kolektiv

Nuggi
30. 7. 2014

Skvělá škola s úžasným přístupem ke studentům :-)

emko0054
20. 6. 2014

Nevýhoda je, že spousta předmětů na sebe navazují a že se ten předmět vyučuje jednou za rok, takže musí student, když se mu něco hned nepovede, prodlužovat. Škola moc nepočítá se studenty, kteří si na studium musí vydělat sami, pro ty je to velmi náročné, ačkoliv mají nadání.

es-te
11. 6. 2014

Bohužel nemám srovnání s jinejma školama. Nicméně fakulta/univerzita má v ČR jméno a je poměrně prestižní. Nejsem zrovna žádnej šprt a studium jsem doposud povětšinou zvládal bez větších potíží - kromě pár záseků (Statistika, Ekonomie(. Obsahem výuky jsou samozřejmě i věci, které v životě nevyužijete, jak bývá dobrým zvykem, ale rozhodně se vás pokusí naučit kritickému myšlení, které je v praxi nutností.

VendulaUrbanova
19. 3. 2014

Tato škola mi změnila život v tom nejlepší smyslu.

macpav
17. 3. 2014

Pedagogickou fakultu i celou Masarykovu univerzitu považuji za velmi kvalitní vzdělávací instituci, která nabízí kvalitní přípravu pro budoucí dráhu pedagogického pracovníka. Kdybych stál před volbou nového studia, zvolil bych stejně, možná jen s rozdílem jiného zaměření pro lepší uplatnění na trhu práce.

creo
8. 3. 2014

Některé předměty jsou vyloženě stavěné, aby přes něj neprošlo určité množství studentů. I jedničkáři z gymplu - zvyklí na pravidelné učení - měli problémy.

Palannedowen
26. 2. 2014

Hodnocení z pohledu studenta kombinované formy studia - nepříliš kvalitní vyučující a velký důraz je kladen na samostudium

Sidonie
23. 2. 2014

Kvalita výuky je dobrá, náročnost různá podle předmětů, prostředí a zázemí fain.

primat577408
5. 9. 2017

Dobrá fakulta, vyučující jsou ochotní, da

dumb_fish
5. 9. 2017

%3