×
Náročnost
Kvalita výuky
Organizace a struktura studia
Zaměření na teorii
Zaměření na praxi
Vyučující jako hlavní zdroj informací
Důraz na samostudium a účast na projektech
Kvalita vyučujících
Celková spokojenost
A co opáčko?
primat15470
15. 6. 2016

(Biomedicínský technik)

drax
16. 12. 2019

Hodnotím po nějakém čase v praxi (cca 5 let po studiu). Bakaláře jsem trochu protrpěl, protože jsem se chtěl věnovat více síťařině a telekomunikaci na úkor programování. Škola pro mne začala být zajímavá až na inženýrském studiu, kdy jsem si mohl vybrat předměty, kterým jsem se chtěl věnovat v praxi. Vysokoškolská matematika je nutné zlo, které jsem prozatím v praxi nevyužil a předpokládám, že nevyužiju. Kromě toho jsem však potřeboval mnohé, nejvíce síťařinu, ale i teorii a praxi telekomunikační techniky a ve finále i nějaké to programko. Vše se odvijí od toho, jak se student do studia ponoří a co si zněj chce odnést. V době mého studia, zde bylo několik studentů, kteří jedou na vlně: Studium mě nezajímá, chci jen titul (Opisování, projekty vypracované jinými atd). A co si budeme nalhávat, na VŠB FEI to takto udělat lze. Avšak pro takové je tato škola často zbytečná, protože v praxi (alespoň co jsem zažil já) se stejně všichni budou ptát na to, co umíte a ne jestli máte papír. Ale k věci: Když se na studium úplně nevykašlete, VŠB může být dobrým odrazovým můstkem k zajímavým pracovním pozicím.

Ivet:)
8. 3. 2014

Převládá spokojenost

hrnekskafem
12. 3. 2014

Nic jiného než prachsprostá buze*ace. Předměty, které s oborem absolutně nesouvisí, ale učit se je musíte. Bazírování na zbytečnostech, učíte se bláboly s nulovou informační hodnotou a takové mnohdy stojí za celým vaším úspěchem nebo neúspěchem na této škole. Narazíte tu samozřejmě i na skvělé učitele, ale těch je minimum. Rozvrh si nevolíte sami, takže to dopadá tak, že strávíte ve škole celé dny, domů se dostanete v 9 večer a druhý den máte být na sedm ráno plní energie. Kdybych věděla co vím teď, nikdy v životě bych na tuhle školu studovat nešla.

verocupi
11. 4. 2014

Nejlepší volba je tradiční ekonomický obor Národní hospodářství! Studium tohotot oboru je srovnatelné s jakoukoliv ekonomickou fakultouv v ČR. Vyučující zde mají jako jedni z mála dobré jmeno na poli ekonoických odborníků a také absolventi patří mezi špičku :D

elijah
2. 5. 2014

Táto škola by nebyla špatná, kdyby tu studenti neznamenali jenom čísla

v.s.tarantule
4. 9. 2014

EKF je průměrem. V některých předmětech je to pohodička (pro gymnazisty matematika, pro obchodkáře odborné předměty), ale naopak jsou zde předměty, které nelze zvládnout levou zadní. Jsou také předměty jejichž ukončení závisí v podstatě na náhodě (vygenerovaný test z práva u zkoušky; podle toho kdo opravuje písemku) či na náladě zkoušejícího (většinou u ústních zkoušek). Taktéž jsou vyučující, kteří svému oboru/předmětu rozumí a dokáží jeho problematiku zprostředkovat studentům natolik, že ji chápou. Pak jsou zde pedagogové, kteří svému oboru také rozumí, ale už ho neumějí předat studentům. Ale jsou zde i takoví, kteří (alespoň to tak vypadá) nerozumí ani předmětu, který učí. Ale rozhodně to není škola posledního stupně i na ní se musíte učit (více či méně).

tumbln
19. 1. 2015

rzbhtr

NatZah
19. 1. 2015

fajn

ikercc
20. 1. 2015

Ideál pro lemply

kvitak
4. 4. 2015

Obor Finace, je nejlepší na ekonomické fakultě VŠB-TU

Marki Morcinková
11. 4. 2015

Škola jako taková celkem fajn, je v centru města, což je super. Vadí mi však minimální praxe, za celou dobu studia se učíme strašně moc teorie zpaměti, kterou pochybuji, že někdy využiji. Na mém oboru je také spoustu seminárních prací, raději bych je zaměřila na konkrétní firmy, abych se sama u nich něco dozvěděla nového. Chybí mi také na přednáškách mnohdy praktické příklady teorii si může každý načíst doma. Ale o tom je asi škola no :-). Jinak jsem spokojená i když některé předměty jsou opravdu k ničemu. Učitelé jsou fajn, samozřejmě ne všichni, ale zatím si nemohu stěžovat dá se s nimi domluvit.

hovnodoma
20. 6. 2015

Jako každá škola má své výhody a nevýhody

1itsu
22. 6. 2015

ok

primat9104
25. 11. 2015

Vadí mi, že studium je neosobní, ať už ve vztahu k učitelům či k samotným spolužákům z jiných skupin.

Mroz4k
14. 2. 2016

Hodně podceňovaná škola. Moderně vybavená, a vyučující jsou taky dosti dobří. Universita má špatnou pověst, ale pro studium je velmi kvalitní, aspoň z mého úhlu pohledu.

Marky101
26. 4. 2016

Celkově průměrná škola, všude se něco najde, dobří a špatní vyučující. Celkově jsem docela spokojená, ale přístupy některých vyučujících jsou zarážející. Také bych ocenila větší propojení z praxí.

Medotuka
7. 5. 2016

dobrý

Meggie3
12. 5. 2016

Ani bych neřekla, že nejtěžší na EKF je otevřít vchodové dveře :) ikdyž věřím, že jsou i těžší VŠ, ale rozhodně to není pro každého, ale to většina zjistí již v prváku na bakalářském studiu. Navazující studium bylo pro mne mnohem jednodušší, než bakalářské, ale možná je to už jen o zvyku :)

marcim
18. 5. 2016

já studuji kombinovaně takže mé hodnocení je tím ovlivněno

Rovk@
22. 6. 2016

Celkově hodnotím průměrně.

oukej1
11. 9. 2016

Obor finance je náročný, ale odejdete s nadprůměrnými znalostmi. Doporučuji.

Llinda
14. 9. 2016

Kdo chce lehce vystudovat Bc. a stačí mu titul, tak ideální.. Do školy stačí chodit na cvičení a skoro žádná předchozí příprava není třeba. Na žádnou zkoušku jsem se neučila dýl než 3 hodiny.

MartinaPol
28. 9. 2016

Po prvních týdnech studia nemohu sice hodnotit rozsáhlým komentářem, ale bohužel škola neodpovídá mým představám. Výuka závisí samozřejmě na učitelích - drtivá většina jich je příjemných a ochotných, o to nepříjemnější je však ten zbytek. Velký důraz kladen na samostudium, protože na přednáškách opravdu vše pochytit nemůžete, daná hodinová dotace zkrátka nestačí. Některé přednášky naprosto zbytečné, jiné užitečné a přínosné... Bohužel se mi nelíbí zázemí ekf a přístup ke studentů v případě, když mají nějaký požadavek, byť oprávněný.

Kramolis
14. 10. 2016

Celkově mě tato škola potěšila, doporučil bych ji svým známým.

darve11
29. 1. 2017

Dálkové studium ideální

primat578657
4. 5. 2017

Studium není extrémně náročné, jen je na to potřeba najít čas a občas si něco doma projít. Nejvíc mě asi štval rozvrh, který není možné individuálně sestavit podle sebe.

primat587817
18. 9. 2017

nooooo uvidíme ted jsem nastoupila

Lilly14
23. 9. 2017

Co se týká školy, není špatná. Všechno má své plusy a mínusy. Je zde kladen velký důraz na samostudium a v každém předmětu je nějaká seminární práce, prezentace apod. Takže pro mě dost náročné, ale dá se to zvládnout. Co se týká zkoušek, taky se to dá, když ne napoprvé, tak napodruhé ano. Už se mi i stalo, že jsem asi dva ti předměty dala až na potřetí. Mínus vidím v sestavování rozvrhu, že si ho nemohu upravit sama, ale pokaždé se mi povedlo domluvit se s vyučujícími a chodila jsem v jiné dny či hodiny a nemusela jsem být tak dlouho ve škole. Takže všechno jde, když se chce.

Nika1511
29. 9. 2017

EKF má spíše velké nedostatky ve vybavení školy. Nevím zda-li si to školství uvědomuje, ale celé hodiny a dny sedíme na přednáškách a cvičeních. Měli bychom tedy sedět alespoň na trochu pohodlnějších židlích než je tomu tak do teď. Lavice v podobě spojených desek jsou odstrašující případ, jak si zničit a odrovnat záda. Už po 10 minutách nevím jak bych se usadila, aniž by mě nebolely záda a nebolel zadek :(

wroni
3. 1. 2018

fajn

bold
6. 6. 2019

Škola je Ekonomická, takže jen čísla čísla čísla. To by se dalo pochopit, ale proč dbát na to, aby se člověk učil vzorce z paměti a do toho nudnou teorii, kterou stejně nevyužije? Učitelé hlavně na katedře Ekonomie jsou děs, vědí, že jejich Mikro Makro je vyhazovací a proto si o sobě hodně myslí a podle toho se i chovají. Je smutné, že už nevědí, jaké to je sedět na místě studenta. Taky by se škola mohla více zaměřit na rozdíl mezi kombinovanou a prezenční formou studia a ne házet všechny do jednoho pytle. Ne každý měl možnost studovat prezenčně.

veronikaparenicova60
13. 11. 2019

Na školu sem šla s tím, že mě to absolutně bavit nebude, ale musím říct, že občas mě to učivo i baví. Nejhorší je to s tou nechutí se učit =)

Maggie22
28. 12. 2019

Fakulta se nachází v centru Ostravy což je výhodou, naopak nevýhodou je stará budova.

Katulka118556
23. 2. 2020

Nejlepší škola

PavoukDKnL
1. 8. 2014

Byl jsem na dálkovém, začalo nás cca 250 a dokončilo 30, jsem v oboru již delší čas a tak mi praxe dala víc než tato škola. Někteří učitelé by vůbec učit neměli, někteří jsou super. Kladen velký důraz na statiku a navazující předměty. Kamarád na prezenčním studiu ČVUT si vůbec nevěděl rady s příklady která jsou zde úplně normální, tolik k obtížnosti :-)

sweden
21. 6. 2015

Jako jedinná fakulta tohoto zaměření má kombinované studium

alanfischerkurva
29. 11. 2015

Přešel jsem z VUT a musím říct, že přístup učitelů je dost podobný.

lucy24
27. 4. 2016

Hodně práce doma, v porovnání s ekonomickou fakultou, kterou studuji tedˇ, alespon pro mě velmi těžké.

docktor28
2. 5. 2016

záleží na učiteli jeden je super druhy na ho...

Daavviiddee
20. 5. 2016

-přivítal bych více praxe ke svému oboru, ale té je málo de facto na většině škol -málo který učitel má dar dobrého vysvětlení látky i když je ve svém oboru (externí učitel, který pracuje) velice uznávaný/á

BarousekM
3. 4. 2014

Hodně lidí na tuhle školu nadává, ale je to vysoká jako každá jiná.

Kamaa
20. 6. 2014

Nepodcenit letní semestr prvního ročníku, během semestru něco dělat, ono se to pak přidá, přežít geometrii, matematiku II, fyziku II, termomechaniku, části a mechanismy strojů a dá se říct, že jste Bc.

Arjen25
30. 11. 2014

Ten, kdo se bude chtít něco naučit, tak se něco naučí. Kdo nechce, nic mu nepomůže.

studakbezhranic
5. 4. 2015

Škola dobrá, učitelé máme taky celkem dobré ( v rámci možností) ;-)

Freyer
5. 5. 2015

je to jak kde jak co štve mě málo praxe a když už je tak je ji věnovaná minimální hodnota naukor nekončící teorii když se ptám proč se to aspon nespojí jedniná odpověd se vrací stále v kruzích a to jsi na VŠ přijde mi že od střední školy jsem se tu naučil navíc jen lépep pracovat s excelem a primátem snad se to časem zlepší :/ ale to je asi opravdu všude ... pravdou je že semestr od semestru se to zlepšuje :) takže asi přežít odrazující prvák a druhák a snad bude dobře :)

RazyeL
21. 5. 2015

Čekal jsem od vysoké školy lepší organizovanost, ale kolikrát je to katastrofa:)

Marocz
25. 9. 2015

Zatím jsem v první ročníku a jsem spokojený, uvidíme jak to půjde dále.

mavako
23. 10. 2015

śuper, jsem rad za volbu teto fakulty

Astraia007
5. 4. 2016

Je to sice těžší škola, ale cítím, že mě tato oblast zajímá a baví. Takže doufám, že tuto školu dodělám :-) Občas se stane, že předmět, který potřebujete k pochopení dané látky, máte až o semestr později..

1mmortal
6. 4. 2016

Pohodová škola.

primat10603
12. 12. 2016

Škola s kvalitou výuky srovnatelná s jinými VŠ, (VUT, UTB) pouze se v některých předmětech neprobírá tolik látky. Pokud má žák snahu, dozví se to stejné jako na jiných vš.

DavidK666
25. 9. 2017

Horší jak VUT to být nemůže.

primat7970
2. 10. 2017

text

Brixik
9. 12. 2017

Fakulta je pro mě, jakožto "gympláka", docela těžká, ale když si během studia jako já najdete odpovídající praxi ve firmě, určitě mnoho informací, které jste pochytili během studia, využijete.

primat14845
22. 2. 2018

Jsem spokojen

Buuky
15. 10. 2018

Co vám budu nalhávat. Studium na VŠB-FS nepatří k těm nejednodušším. Asi podobný středověk jak Zed z Pulp Fictionu zažil můj mozek při Matematice, Fyzice , Částí strojů a mechanizmů, Konstruktivní geometrie a Termomechanice, kdy už byl docela blízko k adiabatické expanzi. Pokud člověk není úplný flegmatik a nemá mylnou představu o vysokoškolském studiu, že to vypadá jak v Prci, prci prcičky, tak to dá.

731466414f81
15. 1. 2019

Super

primat544260
27. 12. 2019

super

vsb_pomoc
18. 8. 2020

Nejdeb*lnější škola, kterou jsem měl tu smůlu studovat, ted' jak přišel koronavirus, tak tato kritická situace odhalila jak na nic celá škola funguje! Vedení i učitelé se ukázali být zcela neschopnými a jako vždy si kryli jen záda, aby z jejich dobře či špatně placeného místa nikdo nesesadil. Zasraní idioti, co nedokáží vypsat termín státnic na říjen a vypsali jen nějakou píčovinu na srpen když mají všichni dovolenou! Co to kurva jako je? Většina z vyučujích neodpovídali na emaily a když jo, tak jen stručně a naprosto nejasně, protože nikdo nic nevěděl! Já se z toho vážně poseru! Ta úroveň studia už tak stála totálně za nic a chtěl jsem přestoupit jinam, ale ted' tu mám být ještě rok na čem a proč? Abych příští rok prošel tím samým, kdy všichni zas budou držet hubu? Kde to jsme asi někde v pojebaný školce! Čest učitelům co tu situaci zvládli. A těm ostatním vzkazuju at' jdou do prdele! My chceme z té školy vypadnout a mít papír a né se jebat každým rokem nad hovadinama nad kterýma nadáváte i vy! Tak nás tu nedržte!

papra
26. 3. 2014

Dokončit = spousta dřiny, což není pro každého. Dokončit zvládne maximálně polovina studentu.

dkcz
14. 6. 2014

Je zde několik kvalitních učitelů, ale několik je tak zmateno, že mě to naprosto odráží od pokračování ve studiu. VŠ už jsem začal vnímat jen jako nutný boj se systémem, kde vyhrává ten, kdo umí nejméně, ale dokáže vše dobře opsat a "ojebat". Když sleduji, jak je systém VŠ naprosto na nic a zatím velkou část užitečných věcí, které jsem se naučil, se musím učit doma sám samostudiem, tak vůbec nemám chuť pokračovat na doktorské. Přesto bych si tuto školu zvolil znovu, protože nemám finanční možnosti studovat jinde, než v Ostravě.

AnajkaM
27. 9. 2015

Super škola

primat539823
26. 10. 2016

V oboru se hodně opakuje studium ze střední školy stejného oboru přimicháné s lehčí vysokoškolskou matematikou. Studium tohoto oboru v Ostravě je rozhodně mnohem jednodušší jak stejný obor na VUT v Brně.

siddney
4. 4. 2017

vsechno OK

acko2013
22. 1. 2018

Super

primat490932
9. 5. 2018

Super lidi,super kantoři.Ale studium je místy dost náročné.

Muffzbiatch
2. 7. 2014

Předměty jsou vesměs snadné, je jich jen pár, u kterých se člověk zasekne, a to výhradně kvůli učitele, nikoliv učivu (třeba celofakultní strašák Sdílení tepla a proudění, kde to pan Příhoda hrotí víc, než je zdrávo). Je zde pár (vážně jen hrstka) dobrých učitelů, kteří chtějí studenty naučit, někteří naopak odemelou svoje a už se vidí v kabinetu s kávou v ruce. Ostatně jako všude.

Ramirez85
14. 1. 2015

S kvalitou výuky jsem maximálně spokojený.

n1ka
9. 5. 2015

Studuji také UP v Olomouci, musím říct, že s takovým jednáním vyučujících, jako jsem se setkala právě na UP, jsem se nikde jinde nesetkala. Samozřejmě nejsou tam všichni takoví, ale s mnoha vyučujícími se nedá rozumně bavit.. Zlatá VŠB, v Ostravě si nikdo na nic nehraje, ať už je to inženýr nebo profesor.

Ilidan04
14. 5. 2015

Túto školu rátam do priemerného hodnotenia.

kodls
5. 12. 2015

Docela fajn, jen některé předměty jsou tam zcela zbytečné

JohnyA7X
18. 9. 2017

Nwm

Pixator
16. 6. 2016

Každý obor je jinak náročný, proto je těžké hodnotit fakultu jako celek.

Opl96
3. 5. 2017

jen ty 4 roky to vcelku kazí

popose
30. 3. 2018

Za mne tuto fakultu zcela doporučuji.

seinlg5830
21. 1. 2020

f

vladastudijni40
25. 9. 2020

Mnohé přednášky jsou zajímavé a vyučující jsou kvalitní pedagogové. Studium je v některých předmětech u několika přednášejících naročné. Je třeba vydržet a některé zkoušky i opakovat. Výuka je převážně teoretická.