×
Náročnost
Kvalita výuky
Organizace a struktura studia
Zaměření na teorii
Zaměření na praxi
Vyučující jako hlavní zdroj informací
Důraz na samostudium a účast na projektech
Kvalita vyučujících
Celková spokojenost
A co opáčko?
primat534785
18. 5. 2023

V roce 2017 jsem nastoupil jako student na Katedru (tehdy institut) hornického inženýrství a bezpečnosti. Studium zejména prvních čtyř semestrů bylo poměrně náročné (mineralogie a petrografie, matematika, fyzika, horní právo, mechanika hornin a zemin,…). Kvalita výuky a přístup vyučujících ke studentům byly různé, místy bylo cítit napětí vyvolané určitými vnitřními spory na fakultě. Obecně ale mohu říci, že velká většina pedagogů byla ke studentům vstřícná. Po absolvování bakalářského studia v letech 2020-2022 jsem pokračoval v navazujícím inženýrském studiu na téže katedře. Rok 2020/2021 byl poznamenán pandemickou situací covid-19, a bohužel mám pocit, že část vyučujících distanční výuku příliš nezvládala. Také se domnívám, že úroveň a náročnost některých předmětů od té doby velmi poklesla. V některých případech lze předmět absolvovat s minimálním úsilím, což snižuje motivaci studentů k podávání lepších výsledků a může se to projevit i na kvalitě absolventů.

mmisicka
6. 4. 2023

Ráda vzpomínám

zakdavid272
12. 3. 2023

Vyučující považuji za kvalitní, s jejich výukou jsem spokojen.

Dominikr43
20. 1. 2023

vyučující neumí učit, přednášky jsou zbytečné, na zkouškách jsou velmi arogantní

Margot75
11. 1. 2023

Studuji program Bezpečnost práce a procesů. Obor je nově 3 letý z původních 4 let. Já studuji poslední 4. ročník. Zkrácení doby studia shledávám prospěšným. Uplatnění v oboru mi přijde dobré a pokud si člověk dodělá během studia odbornou způsobilost na prevenci a řízení rizik popřípadě požární ochranu tak si myslím, že nebude mít o pracovní nabídky nouzi.

Opičák78
9. 1. 2023

Škola se dá vystudovat celkem lehce, na studijním oddělení jsou velmi vstřícní. Většina pedagogů je ochotna se vším pomoci. Na zkoušky existuje spousta dostupných materiálu. Školu a fakultu doporučuji.

eivexx
23. 11. 2022

Struktura a ukončení některých předmětů mi připadá nelogická. Stejnětak i přístup některých učitelů k dotazům ohledně zkoušek/zápočtů není vždy ideální. Zaměření na praxi je až ve třetím ročníku, do té doby je nulové. Pokud si člověk najde čas na věnování se studiu ve volném čase, většina předmětů se dá zvládnout levou zadní.

SheepLove
10. 6. 2022

Kdybych věděla, kam se hlásím, nikdy bych tam nelezla. Extrémně náročné studium. Bakaláře mám ze SLU, Lázeňství a turismus, a mnohem jednodušší. Bohužel jsem osoba, která se neumí vzdát něčeho, i když cítí, že to není pro ní to pravé ořechové, a tak snad se dokážu dobojovat do cíle.

Elendiel
11. 4. 2022

Výborná fakulta se skvělými lidmi. Vyučující jsou velmi nápomocní a příjemní. Kdybych se rozhodoval, zvolil bych opět tuto školu.

Machety
1. 4. 2022

Fakulta elektrotechniky a informatiky patří mezi nejnovější a nejmodernější v celém areálu VŠB. Učebny ve fakultě jsou také dle toho moderně vybavené a ke studiu bohatě postačující. V celé budově nalezneme několik počítačových učeben, lehké laboratoře, seminární učebny, tři posluchárny (při delších přednáškách z nepohodlných židlí a stolečků bolí člověka celkem záda) a v poslední řadě bufet. Přístup učitelů se dá hodnotit, až na výjimky kladně. Snaží se pomoct, hlavně při celosemestrálních projektech, které dají člověku docela zabrat. Předměty jsou hlavně v prvním ročníku velice obecné, tak aby se srovnala úroveň všech žáků ze všech škol. Předměty zaměřené konkrétně na váš obor příjdou až od druhého ročníku. Celá fakulta je zasazena do hlavního kampusu VŠB v Ostravě-Porubě. V tomto kampusu najde student vše, co k životu na vysoké škole potřebuje. Od kolejí, přes jídelny, bufety, obchod, sportoviště, až po volnočasové aktivity.

Arwiu
11. 3. 2022

Jsem na kombinované formě, nemůžu se tedy vyjádřit k prezenční výuce. Každopádně kombinované (katedra energetiky) je na naší fakultě prostě super. Ano, není to jednoduché, spousta lidi školu opustí, spousta jich bude nadávat, spousta jich bude říkat, že je VŠB na nic... Tihle lidé jsou ale zpravidla na této škole jen kvůli titulu, nebo studentským výhodám a chtějí za minimum práce před jméno pár písmenek. Když se ale ponoříte do této školy a učiva, je to super....nepotkal jsem tady žádného vyučujícího, se kterým by byl problém....potřeboval jsem jiný termín na zkoušku, nevěděl si rady s projektem, našel jsem nějakou zajímavost , kterou o které jsem chtel zjistit více a VŽDY byli vyučující ochotní, milý a úplně v pohodě. Navíc si myslím, že ti učitelé svému oboru rozumí, jsou skuteční odborníci a hlavně nejsou blbci. Tedy poznají na studentovi, zda práci opsal jen kvůli úspěšnému absolvování zkoušky, anebo má zájem o studium. Tedy všichni, kdo mají zájem o studium a nejsou lenoši prahnoucí po titulu zadarmo, tak běžte sem :) Změní vám to pohled na svět.....

blabla15
7. 2. 2022

Nechápu řeči o lehkosti studia na této škole. Ano, jsou obory kam vezmou kohokoliv, ale škola nabízí i kvalitní obory. Chybí propojení s praxí, škola v tomto směru moc nepomůže takže kdo nemá známosti, praxi při škole najde hůř. Výhodou je volnost při volbě rozvrhu. Některé předměty mají horší vyučující a pokud je tento předmět i těžký, může vás to stát místo na škole. Jiné předměty jsou naprosto zbytečné, díky změnám v organizaci studia jich ale ubylo a obor studujete hned od prvního roku. Studijní oddělení hrůza, neví nic, hodně věcí je problém zjistit. Obědy v bufetu děs, v okolí je ale spousta restaurací a obchodů. Škoda je, že se celá EKF bude za pár let komplet stěhovat do Poruby, umístění v centru bylo velkou výhodou nejen pro studenty ale i pro vyučující.

lemur958
19. 12. 2021

Ekonomická fakulta je opravdu dobrá škola

Zarn
2. 12. 2021

Se svým výběrem jsem spokojená, někdy to není lehké, ale studium je to určitě kvalitní. Určitě je fajn vzít si navíc brigádu v oboru, která vám věi naučené ve škole krásně zcelí a vše začne dávat větší smysl.

DrSheldonify
24. 11. 2021

Mám hodnotící dilema. Co by do marketingu mě ekonomka nenaučila nic. Na druhou stranu, kdybych nestudovala na ekonomce nezačnu se ve volném čase o marketing zajímat, nedostanu takový prostor se mimo školu rozvíjet a nebyla bych tam kde jsem teď. Takže pokud jdeš na tuto školu proto, že očekáváš, že tě připraví na praxi nedoporučuji. Pokud jsi ochotný/á se rozvíjet ve volném čase, tak je ekonomka tou správnou volbou.

TomOwerlord
23. 11. 2021

Škola to jednoduchá není, ale pokud jste aspoň snaživý a občas si sednete nad učivem dříve než večer před testem, tak by neměl být problém to zvládnout. Občas se najde učitel, který nestojí za nic, ale ani jednou se mi nestalo, že pokud student řešil problémy v čas, tak by byl problém něco neudělat. Většinou jsou všichni velice ochotní a vstřícní. Nikdo si na nic extra nehraje a s se studenty se mluví jako s kolegy. Pokud bych si měl znovu zvolit studium, tak ani minutu neváhám a opět jdu na FS VŠB. Je to skvělá škola s dobře nastavenou úrovni obtížnosti a především obrovským potenciálem do budoucí profese. A oproti jiným strojarnam v ČR je tohle nejrozumnější volba ;)

primat544722
16. 3. 2021

Nemá smysl psát o náročnosti studia a povinných předmětech, to udává akreditace. Vybavení školy je zastaralé, není tu menza (jen bufet ve kterým jsem si za 2 roky studia nic nekoupil), židle a lavice úplně stejné jako ty na kterých seděl můj otec když tu studoval. Nejmodernější zařízení je automat na kávu naproti vchodu. Nepřiměřené množství seminárních práci, semestrálních projektů, zápočtů a zkoušek. buď dělám jedno nebo druhé, ne snad? V prvním ročníku mgr.studia Vám lektoři dají dost jasně najevo že si máte vybrat škola nebo práce. Škola minimálně 3 dny v týdny i v závěrečných ročnících. Škola Vám dá hodně teorie ale na praxi kašle. Co budete dělat po škole už není problém školy a nezajímá ji, že musíte docházet každý den do školy a přivydělat si můžete maximálně o víkendu brigádou v neodborné práci. Škola je v centru, tudíž není možnost kde zaparkovat, dvůr škola taky nemá takže kouřit o přestávce u hlavní cesty, ani lavičky tam nejsou.

sestka_klarka
2. 2. 2021

Katedra environmentálního inženýrství má tragickou organizaci, nulovou podporu online studijních materiálu. Až na pár vyjímek vyučující jen přečte skripta. Znovu bych si tuto fakultu nezvolila, přinesla mi jen zklamání a rozčarování z kvality vysokoškolského systému.

Monii889
18. 1. 2021

Obtížnost se hodně liší předmět od předmětu, obecně mi studium přijde zvladnutelné, ale rozhodně ne zadarmo. Co se vyučujících týče, najdete zde příklady obou extrémů- jak výborní, tak i naprosto příšerní. Je dobré se zkusit poptat po zkušenostech. Co mě mrzí je téměř nulový "třídní" kolektiv, předměty se mezi obory střídají a i v rámci jednoho oboru má každý student rozvrh jiný, takže to jinak ani dopadat nemůže. Obecně jsem tu spokojená :)

vladastudijni40
25. 9. 2020

Mnohé přednášky jsou zajímavé a vyučující jsou kvalitní pedagogové. Studium je v některých předmětech u několika přednášejících naročné. Je třeba vydržet a některé zkoušky i opakovat. Výuka je převážně teoretická.

vsb_pomoc
18. 8. 2020

Nejdeb*lnější škola, kterou jsem měl tu smůlu studovat, ted' jak přišel koronavirus, tak tato kritická situace odhalila jak na nic celá škola funguje! Vedení i učitelé se ukázali být zcela neschopnými a jako vždy si kryli jen záda, aby z jejich dobře či špatně placeného místa nikdo nesesadil. Zasraní idioti, co nedokáží vypsat termín státnic na říjen a vypsali jen nějakou píčovinu na srpen když mají všichni dovolenou! Co to kurva jako je? Většina z vyučujích neodpovídali na emaily a když jo, tak jen stručně a naprosto nejasně, protože nikdo nic nevěděl! Já se z toho vážně poseru! Ta úroveň studia už tak stála totálně za nic a chtěl jsem přestoupit jinam, ale ted' tu mám být ještě rok na čem a proč? Abych příští rok prošel tím samým, kdy všichni zas budou držet hubu? Kde to jsme asi někde v pojebaný školce! Čest učitelům co tu situaci zvládli. A těm ostatním vzkazuju at' jdou do prdele! My chceme z té školy vypadnout a mít papír a né se jebat každým rokem nad hovadinama nad kterýma nadáváte i vy! Tak nás tu nedržte!

Katulka118556
23. 2. 2020

Nejlepší škola

seinlg5830
21. 1. 2020

f

Maggie22
28. 12. 2019

Fakulta se nachází v centru Ostravy což je výhodou, naopak nevýhodou je stará budova.

primat544260
27. 12. 2019

super

drax
16. 12. 2019

Hodnotím po nějakém čase v praxi (cca 5 let po studiu). Bakaláře jsem trochu protrpěl, protože jsem se chtěl věnovat více síťařině a telekomunikaci na úkor programování. Škola pro mne začala být zajímavá až na inženýrském studiu, kdy jsem si mohl vybrat předměty, kterým jsem se chtěl věnovat v praxi. Vysokoškolská matematika je nutné zlo, které jsem prozatím v praxi nevyužil a předpokládám, že nevyužiju. Kromě toho jsem však potřeboval mnohé, nejvíce síťařinu, ale i teorii a praxi telekomunikační techniky a ve finále i nějaké to programko. Vše se odvijí od toho, jak se student do studia ponoří a co si zněj chce odnést. V době mého studia, zde bylo několik studentů, kteří jedou na vlně: Studium mě nezajímá, chci jen titul (Opisování, projekty vypracované jinými atd). A co si budeme nalhávat, na VŠB FEI to takto udělat lze. Avšak pro takové je tato škola často zbytečná, protože v praxi (alespoň co jsem zažil já) se stejně všichni budou ptát na to, co umíte a ne jestli máte papír. Ale k věci: Když se na studium úplně nevykašlete, VŠB může být dobrým odrazovým můstkem k zajímavým pracovním pozicím.

Vevepaper
13. 11. 2019

Na školu sem šla s tím, že mě to absolutně bavit nebude, ale musím říct, že občas mě to učivo i baví. Nejhorší je to s tou nechutí se učit =)

bold
6. 6. 2019

Škola je Ekonomická, takže jen čísla čísla čísla. To by se dalo pochopit, ale proč dbát na to, aby se člověk učil vzorce z paměti a do toho nudnou teorii, kterou stejně nevyužije? Učitelé hlavně na katedře Ekonomie jsou děs, vědí, že jejich Mikro Makro je vyhazovací a proto si o sobě hodně myslí a podle toho se i chovají. Je smutné, že už nevědí, jaké to je sedět na místě studenta. Taky by se škola mohla více zaměřit na rozdíl mezi kombinovanou a prezenční formou studia a ne házet všechny do jednoho pytle. Ne každý měl možnost studovat prezenčně.

731466414f81
15. 1. 2019

Super

Buuky
15. 10. 2018

Co vám budu nalhávat. Studium na VŠB-FS nepatří k těm nejednodušším. Asi podobný středověk jak Zed z Pulp Fictionu zažil můj mozek při Matematice, Fyzice , Částí strojů a mechanizmů, Konstruktivní geometrie a Termomechanice, kdy už byl docela blízko k adiabatické expanzi. Pokud člověk není úplný flegmatik a nemá mylnou představu o vysokoškolském studiu, že to vypadá jak v Prci, prci prcičky, tak to dá.

primat490932
9. 5. 2018

Super lidi,super kantoři.Ale studium je místy dost náročné.

popose
30. 3. 2018

Za mne tuto fakultu zcela doporučuji.

primat14845
22. 2. 2018

Jsem spokojen

acko2013
22. 1. 2018

Super

wroni
3. 1. 2018

fajn

Brixik
9. 12. 2017

Fakulta je pro mě, jakožto "gympláka", docela těžká, ale když si během studia jako já najdete odpovídající praxi ve firmě, určitě mnoho informací, které jste pochytili během studia, využijete.

primat7970
2. 10. 2017

text

Nika1511
29. 9. 2017

EKF má spíše velké nedostatky ve vybavení školy. Nevím zda-li si to školství uvědomuje, ale celé hodiny a dny sedíme na přednáškách a cvičeních. Měli bychom tedy sedět alespoň na trochu pohodlnějších židlích než je tomu tak do teď. Lavice v podobě spojených desek jsou odstrašující případ, jak si zničit a odrovnat záda. Už po 10 minutách nevím jak bych se usadila, aniž by mě nebolely záda a nebolel zadek :(

DavidK666
25. 9. 2017

Horší jak VUT to být nemůže.

Lilly14
23. 9. 2017

Co se týká školy, není špatná. Všechno má své plusy a mínusy. Je zde kladen velký důraz na samostudium a v každém předmětu je nějaká seminární práce, prezentace apod. Takže pro mě dost náročné, ale dá se to zvládnout. Co se týká zkoušek, taky se to dá, když ne napoprvé, tak napodruhé ano. Už se mi i stalo, že jsem asi dva ti předměty dala až na potřetí. Mínus vidím v sestavování rozvrhu, že si ho nemohu upravit sama, ale pokaždé se mi povedlo domluvit se s vyučujícími a chodila jsem v jiné dny či hodiny a nemusela jsem být tak dlouho ve škole. Takže všechno jde, když se chce.

primat587817
18. 9. 2017

nooooo uvidíme ted jsem nastoupila

JohnyA7X
18. 9. 2017

Nwm

primat578657
4. 5. 2017

Studium není extrémně náročné, jen je na to potřeba najít čas a občas si něco doma projít. Nejvíc mě asi štval rozvrh, který není možné individuálně sestavit podle sebe.

Opl96
3. 5. 2017

jen ty 4 roky to vcelku kazí

siddney
4. 4. 2017

vsechno OK

darve11
29. 1. 2017

Dálkové studium ideální

primat10603
12. 12. 2016

Škola s kvalitou výuky srovnatelná s jinými VŠ, (VUT, UTB) pouze se v některých předmětech neprobírá tolik látky. Pokud má žák snahu, dozví se to stejné jako na jiných vš.

primat539823
26. 10. 2016

V oboru se hodně opakuje studium ze střední školy stejného oboru přimicháné s lehčí vysokoškolskou matematikou. Studium tohoto oboru v Ostravě je rozhodně mnohem jednodušší jak stejný obor na VUT v Brně.

Kramolis
14. 10. 2016

Celkově mě tato škola potěšila, doporučil bych ji svým známým.

MartinaPol
28. 9. 2016

Po prvních týdnech studia nemohu sice hodnotit rozsáhlým komentářem, ale bohužel škola neodpovídá mým představám. Výuka závisí samozřejmě na učitelích - drtivá většina jich je příjemných a ochotných, o to nepříjemnější je však ten zbytek. Velký důraz kladen na samostudium, protože na přednáškách opravdu vše pochytit nemůžete, daná hodinová dotace zkrátka nestačí. Některé přednášky naprosto zbytečné, jiné užitečné a přínosné... Bohužel se mi nelíbí zázemí ekf a přístup ke studentů v případě, když mají nějaký požadavek, byť oprávněný.

Llinda
14. 9. 2016

Kdo chce lehce vystudovat Bc. a stačí mu titul, tak ideální.. Do školy stačí chodit na cvičení a skoro žádná předchozí příprava není třeba. Na žádnou zkoušku jsem se neučila dýl než 3 hodiny.

oukej1
11. 9. 2016

Obor finance je náročný, ale odejdete s nadprůměrnými znalostmi. Doporučuji.

Rovk@
22. 6. 2016

Celkově hodnotím průměrně.

Pixator
16. 6. 2016

Každý obor je jinak náročný, proto je těžké hodnotit fakultu jako celek.

primat15470
15. 6. 2016

(Biomedicínský technik)

Daavviiddee
20. 5. 2016

-přivítal bych více praxe ke svému oboru, ale té je málo de facto na většině škol -málo který učitel má dar dobrého vysvětlení látky i když je ve svém oboru (externí učitel, který pracuje) velice uznávaný/á

marcim
18. 5. 2016

já studuji kombinovaně takže mé hodnocení je tím ovlivněno

Meggie3
12. 5. 2016

Ani bych neřekla, že nejtěžší na EKF je otevřít vchodové dveře :) ikdyž věřím, že jsou i těžší VŠ, ale rozhodně to není pro každého, ale to většina zjistí již v prváku na bakalářském studiu. Navazující studium bylo pro mne mnohem jednodušší, než bakalářské, ale možná je to už jen o zvyku :)

Medotuka
7. 5. 2016

dobrý

docktor28
2. 5. 2016

záleží na učiteli jeden je super druhy na ho...

lucy24
27. 4. 2016

Hodně práce doma, v porovnání s ekonomickou fakultou, kterou studuji tedˇ, alespon pro mě velmi těžké.

Marky101
26. 4. 2016

Celkově průměrná škola, všude se něco najde, dobří a špatní vyučující. Celkově jsem docela spokojená, ale přístupy některých vyučujících jsou zarážející. Také bych ocenila větší propojení z praxí.

1mmortal
6. 4. 2016

Pohodová škola.

Astraia007
5. 4. 2016

Je to sice těžší škola, ale cítím, že mě tato oblast zajímá a baví. Takže doufám, že tuto školu dodělám :-) Občas se stane, že předmět, který potřebujete k pochopení dané látky, máte až o semestr později..

Mroz4k
14. 2. 2016

Hodně podceňovaná škola. Moderně vybavená, a vyučující jsou taky dosti dobří. Universita má špatnou pověst, ale pro studium je velmi kvalitní, aspoň z mého úhlu pohledu.

kodls
5. 12. 2015

Docela fajn, jen některé předměty jsou tam zcela zbytečné

alanfischerkurva
29. 11. 2015

Přešel jsem z VUT a musím říct, že přístup učitelů je dost podobný.

primat9104
25. 11. 2015

Vadí mi, že studium je neosobní, ať už ve vztahu k učitelům či k samotným spolužákům z jiných skupin.

mavako
23. 10. 2015

śuper, jsem rad za volbu teto fakulty

AnajkaM
27. 9. 2015

Super škola

Marocz
25. 9. 2015

Zatím jsem v první ročníku a jsem spokojený, uvidíme jak to půjde dále.

1itsu
22. 6. 2015

ok

sweden
21. 6. 2015

Jako jedinná fakulta tohoto zaměření má kombinované studium

hovnodoma
20. 6. 2015

Jako každá škola má své výhody a nevýhody

RazyeL
21. 5. 2015

Čekal jsem od vysoké školy lepší organizovanost, ale kolikrát je to katastrofa:)

Ilidan04
14. 5. 2015

Túto školu rátam do priemerného hodnotenia.

n1ka
9. 5. 2015

Studuji také UP v Olomouci, musím říct, že s takovým jednáním vyučujících, jako jsem se setkala právě na UP, jsem se nikde jinde nesetkala. Samozřejmě nejsou tam všichni takoví, ale s mnoha vyučujícími se nedá rozumně bavit.. Zlatá VŠB, v Ostravě si nikdo na nic nehraje, ať už je to inženýr nebo profesor.

Freyer
5. 5. 2015

je to jak kde jak co štve mě málo praxe a když už je tak je ji věnovaná minimální hodnota naukor nekončící teorii když se ptám proč se to aspon nespojí jedniná odpověd se vrací stále v kruzích a to jsi na VŠ přijde mi že od střední školy jsem se tu naučil navíc jen lépep pracovat s excelem a primátem snad se to časem zlepší :/ ale to je asi opravdu všude ... pravdou je že semestr od semestru se to zlepšuje :) takže asi přežít odrazující prvák a druhák a snad bude dobře :)

Marki Morcinková
11. 4. 2015

Škola jako taková celkem fajn, je v centru města, což je super. Vadí mi však minimální praxe, za celou dobu studia se učíme strašně moc teorie zpaměti, kterou pochybuji, že někdy využiji. Na mém oboru je také spoustu seminárních prací, raději bych je zaměřila na konkrétní firmy, abych se sama u nich něco dozvěděla nového. Chybí mi také na přednáškách mnohdy praktické příklady teorii si může každý načíst doma. Ale o tom je asi škola no :-). Jinak jsem spokojená i když některé předměty jsou opravdu k ničemu. Učitelé jsou fajn, samozřejmě ne všichni, ale zatím si nemohu stěžovat dá se s nimi domluvit.

studakbezhranic
5. 4. 2015

Škola dobrá, učitelé máme taky celkem dobré ( v rámci možností) ;-)

kvitak
4. 4. 2015

Obor Finace, je nejlepší na ekonomické fakultě VŠB-TU

ikercc
20. 1. 2015

Ideál pro lemply

NatZah
19. 1. 2015

fajn

tumbln
19. 1. 2015

rzbhtr

Ramirez85
14. 1. 2015

S kvalitou výuky jsem maximálně spokojený.

Arjen25
30. 11. 2014

Ten, kdo se bude chtít něco naučit, tak se něco naučí. Kdo nechce, nic mu nepomůže.

v.s.tarantule
4. 9. 2014

EKF je průměrem. V některých předmětech je to pohodička (pro gymnazisty matematika, pro obchodkáře odborné předměty), ale naopak jsou zde předměty, které nelze zvládnout levou zadní. Jsou také předměty jejichž ukončení závisí v podstatě na náhodě (vygenerovaný test z práva u zkoušky; podle toho kdo opravuje písemku) či na náladě zkoušejícího (většinou u ústních zkoušek). Taktéž jsou vyučující, kteří svému oboru/předmětu rozumí a dokáží jeho problematiku zprostředkovat studentům natolik, že ji chápou. Pak jsou zde pedagogové, kteří svému oboru také rozumí, ale už ho neumějí předat studentům. Ale jsou zde i takoví, kteří (alespoň to tak vypadá) nerozumí ani předmětu, který učí. Ale rozhodně to není škola posledního stupně i na ní se musíte učit (více či méně).

PavoukDKnL
1. 8. 2014

Byl jsem na dálkovém, začalo nás cca 250 a dokončilo 30, jsem v oboru již delší čas a tak mi praxe dala víc než tato škola. Někteří učitelé by vůbec učit neměli, někteří jsou super. Kladen velký důraz na statiku a navazující předměty. Kamarád na prezenčním studiu ČVUT si vůbec nevěděl rady s příklady která jsou zde úplně normální, tolik k obtížnosti :-)

Muffzbiatch
2. 7. 2014

Předměty jsou vesměs snadné, je jich jen pár, u kterých se člověk zasekne, a to výhradně kvůli učitele, nikoliv učivu (třeba celofakultní strašák Sdílení tepla a proudění, kde to pan Příhoda hrotí víc, než je zdrávo). Je zde pár (vážně jen hrstka) dobrých učitelů, kteří chtějí studenty naučit, někteří naopak odemelou svoje a už se vidí v kabinetu s kávou v ruce. Ostatně jako všude.

Kamaa
20. 6. 2014

Nepodcenit letní semestr prvního ročníku, během semestru něco dělat, ono se to pak přidá, přežít geometrii, matematiku II, fyziku II, termomechaniku, části a mechanismy strojů a dá se říct, že jste Bc.

dkcz
14. 6. 2014

Je zde několik kvalitních učitelů, ale několik je tak zmateno, že mě to naprosto odráží od pokračování ve studiu. VŠ už jsem začal vnímat jen jako nutný boj se systémem, kde vyhrává ten, kdo umí nejméně, ale dokáže vše dobře opsat a "ojebat". Když sleduji, jak je systém VŠ naprosto na nic a zatím velkou část užitečných věcí, které jsem se naučil, se musím učit doma sám samostudiem, tak vůbec nemám chuť pokračovat na doktorské. Přesto bych si tuto školu zvolil znovu, protože nemám finanční možnosti studovat jinde, než v Ostravě.

elijah
2. 5. 2014

Táto škola by nebyla špatná, kdyby tu studenti neznamenali jenom čísla

verocupi
11. 4. 2014

Nejlepší volba je tradiční ekonomický obor Národní hospodářství! Studium tohotot oboru je srovnatelné s jakoukoliv ekonomickou fakultouv v ČR. Vyučující zde mají jako jedni z mála dobré jmeno na poli ekonoických odborníků a také absolventi patří mezi špičku :D

BarousekM
3. 4. 2014

Hodně lidí na tuhle školu nadává, ale je to vysoká jako každá jiná.

papra
26. 3. 2014

Dokončit = spousta dřiny, což není pro každého. Dokončit zvládne maximálně polovina studentu.

hrnekskafem
12. 3. 2014

Nic jiného než prachsprostá buze*ace. Předměty, které s oborem absolutně nesouvisí, ale učit se je musíte. Bazírování na zbytečnostech, učíte se bláboly s nulovou informační hodnotou a takové mnohdy stojí za celým vaším úspěchem nebo neúspěchem na této škole. Narazíte tu samozřejmě i na skvělé učitele, ale těch je minimum. Rozvrh si nevolíte sami, takže to dopadá tak, že strávíte ve škole celé dny, domů se dostanete v 9 večer a druhý den máte být na sedm ráno plní energie. Kdybych věděla co vím teď, nikdy v životě bych na tuhle školu studovat nešla.

Ivet:)
8. 3. 2014

Převládá spokojenost