×

Hodnocení školy

Ostravská univerzita

Náročnost
Kvalita výuky
Organizace a struktura studia
Zaměření na teorii
Zaměření na praxi
Vyučující jako hlavní zdroj informací
Důraz na samostudium a účast na projektech
Kvalita vyučujících
Celková spokojenost
A co opáčko?
kartatral
18. 6.

Doslova nulová organizace. „V ateliéru máš být pořád” říká vyučující, který tam není téměř nikdy. Pořád musíme čekat, někdy i celý den na to, abychom mohli konzultovat, plány jsou spíš jen jakási hesla, častěji jsou v rámci organizace ateliéru zrušeny. Člověk nemůže jít na oběd, nemůže jít do práce, stále jen čeká a čeká…

Whitetigger60
17. 9. 2023

.......

Veri222
18. 7. 2023

Sociologie: Jsem velmi spokojena s vyučujícími, jelikož kladou důraz na diskuze, naše vlastní přemýšlení nad problémy a vždy si rádi vyslechnou náš názor. Studium bylo především teoretické, ale našel se prostor i na 3 semestry praxí a řadu projektů. Znovu bych se na tento obor nejspíše nepřihlásila, ale to jen z důvodu zvolení jiného směru.

chmelikjaromir39
14. 9. 2022

KGE. Němčina ve sféře podnikání - výběhová akreditace. Nyní se jmenuje Němčina pro překladatelskou sféru. Obsahově je studium velmi podobné. Filologie - Stylistika - Lexikologie - Fonetika - Translatologie - Překlad - Tlumočení - Morfologie - Korpusová lingvistika - Interkulturní komunikace - Obchodní korespondence (přibližně v takovém duchu je výuka). Rozhodně to nebylo snadné, ale jednalo se o poměrně náročné studium. Na vyučující je spolehnutí, vč. externistů.

kolousekk
5. 5. 2022

ja su spoko

Aliéx
6. 3. 2022

Velmi kvalitní, mladá a perspektivní fakulta. Kantoři se snaží být aktuální, přináší poznatky z praxe. Všichni mají velkou snahu posouvat fakultu a její studenty dál a dělat dobré jmeno.

primatou12345
22. 1. 2022

Se studiem na přf OU jsem spokojen myslím, že katedra biologie je na dobré úrovni, s vyučujícími se většinou dá vycházet dobře a probírané učivo je také fajn.

fraud
27. 5. 2020

Se studiem jsem spokojená. Nemyslím si, že jsem na nějak složitém oboru, ovšem líbí se mi, že jako geografové nás škola "nutí" do praxe, do erasmů a do zahraničních exkurzí. Přináší příležitosti a na studiu jde poznat, že se z nás nesnaží vychovat teoretiky, nýbrž připravit na profesní život a předat zkušenosti s praxí.

Primat35416
2. 5. 2020

FF OU je taková rodinná fakulta, kde se na chodbách potkáte se studenty snad všech možných oborů a jejich kombinací. Učitelé jsou ve většině případů moc fajn a ochotní, a proto FF OU doporučuji. :) Ale připravte se na to, že to není úplně procházka růžovou zahradou a musíte opravdu bojovat. :)

Denisa.Bartosova
7. 9. 2019

NIUHIUHGIUZ

tyroxsaurus
13. 5. 2019

Filozofická fakulta na OSU je v pořádku.

Maty_ov
5. 3. 2019

Studuju Aplikovanou informatiku. Jako hlavní jazyk se zde učí JAVA, ve volitelných předmětech možnost zvolit si další jazyky (c++, Python). V některých předmětech se začíná od úplných základů, takže pro některé to může být v prvním roce opakování. proč neznalé v oboru šance jak se chytnout (která na jiných školách často není). Učitelé většinou ochotní vyjít vstříc, nemají přehnané požadavky na zvládnutí předmětu. Škola dá solidní základ na kterém lze samostudiem dále stavět a zároveň Vám svým jednáním látku nezhnusí. Velká možnost volit si zaměření oboru výběrem mnoha předmětů. Mnoho přednášek je online ke zhlédnutí na školním portále, takže nemusíte na některé ani chodit. Skripta a dokumenty ke stažení na webu. Studovat tento obor na OSU bych doporučil. Platí tady ale to samé co na každé škole v tomhle oboru a to, že je to převážně samostudium a škola dá jen ten základ, prostor a možnosti. V těch 13 týdnech za semestr nelze naučit všechno.

primat545059
3. 2. 2019

Obor jsem šel studovat s nějakým záměrem a škola splňuje veškeré atributy, které jsem od ní očekával.

Nations112
7. 1. 2019

Informační technologie / Informatika Je to moje druhá vysoká škola v IT oboru v Ostravě a musím říct, že jsem na ní šel s jistými obavami, protože se nejedná čistě o IT školu a taky občas koluje ne příliš dobré zvěsti. Nakonec nelituji a jsem na škole poměrně spokojený. První rok je pro lidi z oboru a z telekomunikačních střední opakováním. V mnohých věcech začínáte opravdu od nuly, aby se rozdíly mezi studenty vyrovnali. Hlavním jazykem je zde Java, což je oproti jiným školám podle mě výhoda, protože pro začátečníky bývá Céčko docela problém. Matematika stravitelná. Jako velké + považuji možnost si volit cca 50% předmětů, které chci studovat. Rozvrh a studijní plán tedy není tak pevný, jako jinde. Od příštího roku je obor nabízen ve dvou programech, takže si opět každý vybereme, jakým směrem se chce vydat. Komu nevoní matematika určitě ocení "softwarové systémy", kde je povinností opravdu jen ten základ. Titul určitě není zadarmo, jak někteří z jiných škol mají potřebu šířit. Samozřejmě náročnost s ČVUT, nebo jinými podobnými školami asi nejde srovnávat. Technické školy VS menší fakulta, která se věnuje hlavně programování, všeobecnému přehledu a SW inženýrství. Povinné techniky je tu minimum, což určitě mnoho lidí ocení. Jelikož se jedná o starší budovu, tak je zázemí trošku horší, ale do roku 2020 má budova projít kompletní rekonstrukci. Vybavení je na úrovni - Nové počítače, Apple učebna, 3D učebna apod. Možnost vyrazit na Erasmus nebo VIA samozřejmostí. Studium bych tedy doporučil všem, které daný obor baví, mají chuť pro to něco obětovat a nevěří si na školu čistě technického směru. Chování vyučujících je tady opravdu fajn, volného času díky méně domácím úkolům taky víc. Pokud ale chcete být profesionál v programování, věnovat se robotizaci, programování zařízení, nebo technice, tak bych šel spíše na VŠB. Každá z těchto škol nabídne něco a záleží, co pro to dokážete obětovat.

LibertyBell
17. 12. 2017

Na škole jsem poměrně spokojená. Je to moje druhá vysoká škola v Ostravě a když bych to měla srovnat, Ostravská je skvělá!

Rozhodně nejlepší volba VŠ v Ostravě potažmo v Olomouci. Zvláště přírodovědecká fakulta je na vysoké úrovní, jedna z nejlepších v ČR.

primat536605
11. 1. 2017

Se studiem jsem velmi spokojena, zejména mě těší výuka předmětů, které se budou v praxi hodit.

primat503841
22. 6. 2016

Na oboru Sociální pedagogika jsem velice spokojená.

primat17344
23. 5. 2016

Některé předměty jsou vyučovány velmi kvalitně, u jiných je to čistě samostudium. Přístup některých učitelů je úžasný, jsou nápomocní a neskonale svým studentům pomáhají, bohužel se mezi nimi najdou i tací, kteří na své studenty akorát kašlou, když to řeknu pěkně, nedávají jim žádné pokyny, jak si co představují a vůbec se nezajímají. Vše má své pro a proti, v průměru jsem spokojená, vybrala bych si to znovu, protože ti, co se nám věnují dělají celé studium úžasným zážitkem!

Anouliinka
8. 4. 2016

Jako velké plus považuji přístup vyučujících ke studentům. Většina profesorů se o nás jako studenty opravdu zajímá a zachází s námi jako se sobě rovnými. Celkově na této škole panuje taková rodinná atmosféra. Je škoda, že Ostravská zatím neprorazila do širšího vědomí veřejnosti, určitě by si to zasloužila.

primat502063
4. 2. 2016

Poněkud mi vadí, že během studia se neklade důraz na myšlení, samostatnost a kreativitu studenta. Bohužel si tam někteří jdou asi jen pro titul, aby něco měli a připadali si dobře. V praxi to vypadá tak, že tam v klidu "proplouvá" sudent, který si znuzeně odchodí povinné hodiny, přednáškám zapsaným v rozvrhu se už od druhého semestru vysmívá a během zkouškového zaspamuje sociální sítě, pomocí níž shání materiály k učení, ideálně pak i konkrétní otázky. Takhle to nejspíš chodí na většině škol (v rámci ČR). Asi na tom není nic špatného, ale mně se ten přístup nelíbí. Možná by prospělo, kdyby se namísto prezentaci k zápočtu vyžadovala nějaká kvalitní písemná práce (zdroje, citace, parafráze, vlastní výzkum) nebo dialog s vyučujícím, při kterém by nechtěl jen teoretické znalosti (ty koneckonců prověří pak zkouška), ale vyžadoval by třeba i trochu přemýšlení typu "Jaký máš názor na tohle?" "Jak bys vyřešil tuhle situaci?" "Proč bys zvolil takový postup?"Asi v České republice zatím něco nereálného v humanitní větvi :). Vyučující nicméně v drtivé většině příjemní, ochotní - což je taky potřeba :).

GeForce
27. 10. 2015

Jsem na OU PřF spokojená, a na navazující studium se opět chci hlásit tady. Každý má na tuto školu jiný názor, ale podle mě když se člověk aspoň trochu snaží vycházet s lidmi dobře, vycházejí tak s ním i oni, a to je základ. Obtížnost studia je nastavena poměrně adekvátně.

Delusha
17. 8. 2015

OSU - učitelům záleží na tom, aby jste školu dokončili

fireboy
1. 8. 2015

OSU je fajn

EliskaMM
29. 4. 2015

Nejvíce náročné předměty, jsou předměty na Lékařské fakultě - anatomie, fyziologie atp. Ostatní předměty jsou srovnatelné se studiem na Vyšší odborné škole.

JanynkaV
6. 4. 2014

Celkově jsem se školou spokojená. Někteří učitelé tam ale nemají co dělat. Neměli by nikoho učit, ale věnovat se svému oboru v praxi raději. Bohužel nemají učitelské nadání - předávat dál své zkušenosti a vědomosti. Ale zase naopak je tam spousta učitelů, kteří jsou úžasní a jejich přednášky jsou zajímavé.

Prometheus
10. 3. 2014

Studium je zaměřené více na teoretickou výuku než na praktickou (platí hlavně pro informatické obory). Pokud chcete být špičkový programátor, tak bych volil asi jinou školu, ovšem ne že by byla výuka nikterak špatná. Pouze počítejte s tím, že se zde látka probírá opravdu od základů a nejsou tedy potřeba předchozí znalosti. Je však nutné počítat s vyšším důrazem na samostudium. Co se týče vybavení učeben (opět mluvím pouze za informatiky) je to průměr. Zázraky nečekejte, ale počítače jsou rychlé, zabezpečené a aktualizované; některé i virtualizované. K dispozici je i asi 7 PC učeben a jedna z nich je vybavená Mac mini počítači, na kterých je jak OS X, tak i Windows. V každém patře na chodbě jsou židle, kam si můžete sednout při čekání na výuku. Nechybí ani automaty na chlazené nápoje, teplé nápoje a automat se sladkostmi a bagetami. V přízemí PřF se nachází i studovna s asi dvěma desítkami počítačů a dalším místem k sezení či připojení notebooku. Doslova za rohem je pak Univerzitní knihovna se studovnou časopisů a mediotékou (tu doporučuji navštívit). Díky výbornému umístění v centru města pak není problém odskočit si na kávu, pivo nebo na jídlo do blízkých restaurací. Přímo před budovou PřF je park Československých letců a 3 minuty od něj i Husův sad, kde se v letních měsících můžete na lavičce pohodlně začíst do knížky. Osobně jsem s PřF spokojený. Věděl jsem do čeho jdu a neměl jsem přehnaná očekávání. Kantoři jsou tady vesměs příjemní a nechovají se nikterak arogantně či podrazácky.