Nově tvůj
školní rozvrh v mobilu

Stáhni zdarma zde

ROZRVH

FREE

Primat.cz

STÁHNI SI ROZVRH DO MOBILU

FREE

Nahlásit chybu

Vysoká škola polytechnická Jihlava

  • Studentů:  7451
  • Materiálů:  16439
  • Komentářů k učitelům:  6818
  • Předmětů:  319

Registrace!

3.35z 5 bodů

Fakultu hodnotilo: 245 studentů

Ohodnoť školu

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější


Údaje z minulého přijímacího řízení

Počet podaných přihlášek: 2618
K přijímacímu řízení se dostavilo: 2209
Počet přijatých: 1305
Počet zapsaných: 1093
Úspěšnost uchazečů: 59.08%

Termíny a info o přijímacím řízení

Odevzdat přihlášky do: -
Dny otevřených dveří: -
Přijímací řízení: -

Statistika

Počet studentů: -
Počet studentů (prezenční): -
Počet studentů (kombinované): -

Průměrný plat

Průměrný plat jednotlivých oborů: zobrazit

O fakultě

Vysoká škola polytechnická Jihlava je veřejnou školou neuniverzitního typu. Poskytuje vzdělání v praktických oborech v bakalářských programech či kurzech celoživotního vzdělávání. Studovat na VŠPJ můžete v prezenční či kombinované formě studia – například cestovní ruch, porodní asistenci, finance a řízení nebo sociálně-zdravotní práci.

Kontakt – VŠPJ | Vysoká škola polytechnická Jihlava

Adresa: Tolstého 16, 586 01 Jihlava
Tel.: 567 141 111
Email: vspj@vspj.cz
Web: http://www.vspj.cz

Obory studia

Články

Nová únikovka v Karlíně! - Armageddon project na EXITINLIMIT.CZ

6. 8. 2017 | 14:49 | autor: Fikus

Asteroid se blíží! Planeta Země je v ohrožení! Historie se opakuje! Zbývá jen trocha času!

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu podpora@primat.cz

6.3.2014 | 14:05

Kdybych nebydlela a nechtěla i nadále žít v Jihlavě, nebo měla větší ambice, nikdy by mě tu neviděl. Je to škola pro ty, co se nikam jinam nedostali. V roce 2013 brali 85 % uchazečů, roky předtím okolo 60-70 %. Vystudovat ekonomický obor tu je opravdu nenáročné. VŠPJ však nemá vůbec dobré jméno a zaměstnavatelé dávají uchazeče o zaměstnání spíše dospod, ale záleží, co tu studujete za obor. Třeba obory jako informatika nebo všeobecná sestra tu sice taky nemají žádnou valnou úroveň, ale uplatnění díky nepřesycenému trhu v těchto odvětvích naleznete i s touto školou, jak to však bude v budoucnu, to opravdu nevím. Přijde mi, že škola bere moc lidí, 2200 uchazečů a z toho 1900 vezme rovnou, někteří nenastoupí, takže máte šanci ještě na odvolání. Ekonomickej obor bych šla studovat být vámi na VŠE nebo MU ESF, na tu FFU VŠE brali v tomhle roce 28 % uchazečů, i když na finance tam byla nejmenší šance se dostat (možná tak jeden ze šesti), na ESF MU berou na finance s percentilem mezi 80-90, to zmiňuju proto, kdybyste hledali podobnou alternativu, protože tady ten obor finance a řízení a cestovní ruch, to je prostě svou náplní naprostá tragédie. VŠPJ má stejně špatné renomé jako Slezská univerzita, konkrétně její Obchodně podnikatelská fakulta nebo Vysoká škola technická a ekonomická v ČB. Kdyby byla VŠPJ aspoň na úrovni ekonomek v Liberci, Ústí, JČU v ČB, Zlíně, Ostravě, Plzni či Hradci Králové, ale bohužel nejspíš není. Vystudovat tu náročné není, většina to udělá, je tu hodně to dálkové studium. Tak snad vám to pomohlo. Jako asi lepší než vyhazovat prachy za soukromou, pokud nejste studijní typ, ale...

31.12.2014 | 00:43

Je to jednodušší škola, těžší je jen pro ty, co jsou z hodně špatných škol (SOU, SOŠ a už tam měli problémy), ale podle takových se ta škola hodnotit nemůže. Já jsem si na škole vybrala obor cestovní ruch, jako většina jsem se nedostala na prestižní školy, měla jsem zájem i o Masarykovu univerzitu o obor regionální rozvoj a cestovní ruch, ale stejně bych se bála, že bych to tam nedala, jelikož jsou tam podstatně chytřejší lidé, čemuž asi pak odpovídají i obecně vyšší nároky.
Jinak si myslím, že dokončit to tu není moc náročné, čemuž nasvědčuje i fakt, že je VŠPJ v myslích zapsaná jako taková lepší vyšší odborná škola, ale ono to je problém asi všech regionálních škol, které nabírají hodně nekvalitní uchazeče, kde je i hodně lidí na dálkovém studiu, kde pak musí docela markantně snižovat nároky. Nemám sice srovnání, ale když se podívám, co má učení kamarádka na VŠE a co já, tak tady toho máme opravdu podstatně méně a větší benevolenci. Na magistra už ale chci jít na úplně jiný obor a hlavně do Prahy na VŠE, dnes už je VŠE asi fakt skoro nutnost, aspoň když se podívám, kolik je třeba tady na primátu ekonomických škol, tak je mi z toho až velmi špatně. Nechci skončit jako prodavačka, protože vím, že mám na něco víc, ale taky vím, že 90 % osazenstva VŠPJ na nic víc nemá, a tak budou vděční, že mají alespoň něco než nic, ale podle toho pak budou i následně ohodnoceni. Nejvíce lidí opustilo školu asi v prvním roce, ale nemyslím si, že kvůli její náročnosti, spíše jsem slýchala, že výuka a škola obecně nestojí za nic, prostě pocity bezradnosti, já je měla popravdě taky, ale na škole přesto vydržela. Závěrem vám dám radu - fakt se zamyslete nad výběrem VŠ, dnes už jsou mnohé brány spíše jako druhé střední školy a absolventům jsou pak takové VŠ opravdu k ničemu.

18.10.2013 | 13:49

Na většinu oborů se přijímačky nedělají, berou každého. Když už se dělají, tak jsou vzorové testy, kde pak jen pozmění čísla. Ty ekonomický obory na Vysoké škole polytechnické tedy nejsou vůbec výběrové, studium taky těžké není (škola se přirovnáná v kyšší odborné, takže titul zadarmo). Výběrové jsou jen ty zdravotnické obory, které bych i doporučila. Sestra a kamarádky tu studovaly finance a řízení a cestovní ruch a nemohou najít žádnou práci. Když říkám žádnou, tak tím myslím to, že jim nabízejí jen místa pro lidi se ZŠ. Já díky bohu mám větší štěstí, a tak studuju na sociálně-zdravotního pracovníka, takže tam uplatnění bude. Školu mají mnozí za pseudoškolu stejně jako tu novou školu VŠTEČB, školy jsou nenáročné, berou všechny, vystudovat není problém. Problémem je však to, že jsou na nich převážně ekonomické obory, které z neprestižních škol nemají uplatnění. Úroveň vyučujících je šílená (na celé škole jeden docent, nový rektor by na jiné škole dělal tak možná asistenta). Na státnice se sestra učila týden a měla 1, na zkoušky maximálně den předem. Pokud vám jde o znalosti a ne o titul, tak sem rozhodně nelezte, alespon ne na nic ekonomického.

20.6.2014 | 23:12

Bohužel, tato škola mě zklamala. Čekala jsem něco jiného. Hlavně záleží na člověku, jeho přístupu ke studiu atd. Co se musí nechat, že je pozitivního (někdo může brát jako negativní) jsou terénní praxe, sice se člověk u těch zahraničních tzv. "plácne přes kapsu" ale stojí to za to.

5.5.2017 | 23:39

Mohlo to být lepší.

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíš. Další informace