Reklama
Nahlásit chybu

Vysoká škola polytechnická Jihlava

  • Studentů:  6491
  • Materiálů:  12206
  • Komentářů k učitelům:  6757
  • Předmětů:  292

Registrace zdarma!

3.34z 5 bodů

Fakultu hodnotilo: 85 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější


Údaje z minulého přijímacího řízení

Počet podaných přihlášek: 2618
K přijímacímu řízení se dostavilo: 2209
Počet přijatých: 1305
Počet zapsaných: 1093
Úspěšnost uchazečů: 59.08%

Termíny a info o přijímacím řízení

Odevzdat přihlášky do: -
Dny otevřených dveří: -
Přijímací řízení: -

Statistika

Počet studentů: -
Počet studentů (prezenční): -
Počet studentů (kombinované): -

Průměrný plat

Průměrný plat jednotlivých oborů: zobrazit

O fakultě

Vysoká škola polytechnická Jihlava je veřejnou školou neuniverzitního typu. Poskytuje vzdělání v praktických oborech v bakalářských programech či kurzech celoživotního vzdělávání. Studovat na VŠPJ můžete v prezenční či kombinované formě studia – například cestovní ruch, porodní asistenci, finance a řízení nebo sociálně-zdravotní práci.

Kontakt – VŠPJ | Vysoká škola polytechnická Jihlava

Adresa: Tolstého 16, 586 01 Jihlava
Tel.: 567 141 111
Email: [email protected]
Web: http://www.vspj.cz

Obory studia

Články

Kde vzít odvahu udělat první krok?

5. 11. 2014 | 15:42 | autor: Fikus

„I když jsem často věci dotáhl daleko, většinou jsem je nedodělal úplně. Potřeboval jsem motivovat, chyběla mi profesionální opora za zády. Obojí jsem nakonec našel v Partners.“

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu [email protected]

6.3.2014 | 14:05

Kdybych nebydlela a nechtěla i nadále žít v Jihlavě, nebo měla větší ambice, nikdy by mě tu neviděl. Je to škola pro ty, co se nikam jinam nedostali. V roce 2013 brali 85 % uchazečů, roky předtím okolo 60-70 %. Vystudovat ekonomický obor tu je opravdu nenáročné. VŠPJ však nemá vůbec dobré jméno a zaměstnavatelé dávají uchazeče o zaměstnání spíše dospod, ale záleží, co tu studujete za obor. Třeba obory jako informatika nebo všeobecná sestra tu sice taky nemají žádnou valnou úroveň, ale uplatnění díky nepřesycenému trhu v těchto odvětvích naleznete i s touto školou, jak to však bude v budoucnu, to opravdu nevím. Přijde mi, že škola bere moc lidí, 2200 uchazečů a z toho 1900 vezme rovnou, někteří nenastoupí, takže máte šanci ještě na odvolání. Ekonomickej obor bych šla studovat být vámi na VŠE nebo MU ESF, na tu FFU VŠE brali v tomhle roce 28 % uchazečů, i když na finance tam byla nejmenší šance se dostat (možná tak jeden ze šesti), na ESF MU berou na finance s percentilem mezi 80-90, to zmiňuju proto, kdybyste hledali podobnou alternativu, protože tady ten obor finance a řízení a cestovní ruch, to je prostě svou náplní naprostá tragédie. VŠPJ má stejně špatné renomé jako Slezská univerzita, konkrétně její Obchodně podnikatelská fakulta nebo Vysoká škola technická a ekonomická v ČB. Kdyby byla VŠPJ aspoň na úrovni ekonomek v Liberci, Ústí, JČU v ČB, Zlíně, Ostravě, Plzni či Hradci Králové, ale bohužel nejspíš není. Vystudovat tu náročné není, většina to udělá, je tu hodně to dálkové studium. Tak snad vám to pomohlo. Jako asi lepší než vyhazovat prachy za soukromou, pokud nejste studijní typ, ale...

18.10.2013 | 13:49

Na většinu oborů se přijímačky nedělají, berou každého. Když už se dělají, tak jsou vzorové testy, kde pak jen pozmění čísla. Ty ekonomický obory na Vysoké škole polytechnické tedy nejsou vůbec výběrové, studium taky těžké není (škola se přirovnáná v kyšší odborné, takže titul zadarmo). Výběrové jsou jen ty zdravotnické obory, které bych i doporučila. Sestra a kamarádky tu studovaly finance a řízení a cestovní ruch a nemohou najít žádnou práci. Když říkám žádnou, tak tím myslím to, že jim nabízejí jen místa pro lidi se ZŠ. Já díky bohu mám větší štěstí, a tak studuju na sociálně-zdravotního pracovníka, takže tam uplatnění bude. Školu mají mnozí za pseudoškolu stejně jako tu novou školu VŠTEČB, školy jsou nenáročné, berou všechny, vystudovat není problém. Problémem je však to, že jsou na nich převážně ekonomické obory, které z neprestižních škol nemají uplatnění. Úroveň vyučujících je šílená (na celé škole jeden docent, nový rektor by na jiné škole dělal tak možná asistenta). Na státnice se sestra učila týden a měla 1, na zkoušky maximálně den předem. Pokud vám jde o znalosti a ne o titul, tak sem rozhodně nelezte, alespon ne na nic ekonomického.

23.1.2014 | 19:28

školy chrlí přespříliš "ekonomů", tato navíc není obtížná, na studenty nejsou kladeny moc velké nároky

20.6.2014 | 23:12

Bohužel, tato škola mě zklamala. Čekala jsem něco jiného. Hlavně záleží na člověku, jeho přístupu ke studiu atd. Co se musí nechat, že je pozitivního (někdo může brát jako negativní) jsou terénní praxe, sice se člověk u těch zahraničních tzv. "plácne přes kapsu" ale stojí to za to.

24.6.2014 | 21:03

neměnila bych

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se