Nově tvůj
školní rozvrh v mobilu

Stáhni zdarma zde

ROZRVH

FREE

Primat.cz

STÁHNI SI ROZVRH DO MOBILU

FREE

Nahlásit chybu

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava

(zobrazit přehled fakult)
  • Studentů :  36858
  • Materiálů:  27346
  • Komentářů k učitelům:  15254
  • Předmětů:  2422

Registrace!

3.35z 5 bodů

Školu hodnotilo: 852 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější

O škole

Vysoká škola báňskáTechnická univerzita Ostrava je univerzitou s více jak 160 letou historií. VŠBTUO poskytuje studium na sedmi fakultách, mezi nimiž jsou specifické například Hornicko-geologická fakulta či Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství.

Kontakt

Adresa: 17. listopadu 15/2172, 708 33 Ostrava - Poruba
Tel.: 420 597 325 278
Email: studijni.fbi@vsb.cz
Web:http://www.vsb.cz

Články

Soutěžte s přehlídkou Pražské filmové léto o vstupenky do kina a DVD!

5. 8. 2016 | 18:39 | autor: Fikus

Soutěžte s přehlídkou Pražské filmové léto o vstupenky do kina a DVD!

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu podpora@primat.cz

12.8.2012 | 21:45

Ekonomická fakulta

Co se týče náročnosti studia, v kraji patří spíše k nároočnějším (pokud srovnáváme pouze fakulty ekonomického zaměření), v celorepublikovém měřítku však nejsou požadavky nijak obtížné. Největší problémy bývají s ekonomií, ostatní předměty se dají až na malé výjimky zvládnout při ne příliš velkém úsilí. Uplatnění v oboru není dle mého názoru i dle osobní zkušenosti s mnoha absolventy ekf-všb úplně ideální, ale v poslední době se snaží některé předměty zaměřit spíše na spojení s praxí.

15.1.2012 | 10:54

Ekonomická fakulta

Jsem ve třetím ročníku ekonomické žurnalistiky a doposud jsem neměla větší problémy s absolvováním studia, nemusela jsem ještě opakovat předměty a dokonce jsem i využila možnost jet na erasmus ve druháku. Takže co se týče náročnosti studia, přišlo mi to celkem v pohodě. Ovšem s následnou uplatnitelností to vidím docela mizerně, jelikož studentů s ekonomickým zaměřením je mraky a báňská nemá nijak zvlášť dobrou pověst.

21.1.2014 | 11:14

Fakulta stavební

Já osobně jsem si skripta moc nekupoval a půjčoval jen velmi málo. Jde o přístup každého jednotlivce. Mě stačilo učit se z poznámek v sešitě a přednášek z internetu, které jsou u dost velkého počtu předmětů k dispozici i pro studenty. Případně se našla nějaká cesta jak přednášky získat. U zkoušek jsem neměl problémy, ale jsou i případy že školu někdo nezvládá. Asi třetina až čtvrtina lidí z nasupujícího počtu školu nedokončí. Někdy to není ve schopnostech sutdenta (jeden můj kamarád to skutečně nezvládal a šel po 1 roce studia na učiliště, kde ho to hodně bavilo), někteří na to kašlou a pak to nezvládají. Těžší zkoušky jsou především z předmětů týkající se oblasti stavební mechaniky. Prvním filtrem je v druhém semestru stavební statika. Jinak zázemí velmi dobré: wi-fi na hlavní budově i stavební fakultě, kam jsem docházel na výuku, kopírky, plotry na tisk větších formátů na fakultě, laboratoř stavebních hmot honě vybavena i moderními přístroji.

Co říci na závěr, pokud se člověk chce učit a má na to, tak to zvládne. Praxi škola nezajišťuje ani to není podmínka při studiu, ale osobně doporučuji si nějakou praxi při studiu najít, alespoň ve vyšších ročnících.

3.11.2011 | 16:40

Ekonomická fakulta

Kvalitní fakulta. Jsem tady spokojen. Ale uplatnění už bude horší, protože jak jeden profesor prohlásil: \"Ekonomů je jako smetí\". To je pravda už více let a tak bude třeba se prát s přesyceným trhem práce v téhle oblasti. Takže to vlastně není mínus téhle fakulty, ale zaměření studia, i když uznávám, že absolventi VŠE na tom budou trochu jinak, než ti z VŠB.

16.12.2011 | 08:05

Ekonomická fakulta

Fakultu jsem ukončila magisterskym titulem a popravde, kdybych nemela volitelne predmety, takove jake me bavi, asi bych se na trhu prace neuchytila tak jednoduse. To ze budete Ing. jeste neznamena, ze si praci najdete. Po statnicich melo tak 10% lidi praci, zbytek slo na pracak. Skola je na docela dobre urovni, volitelne predmety z oblasti marketingu (to me bavilo) jsou velmi dobre zpracovane, katedra marketingu se vytahla. Mezi uciteli existuji naprosto neschopni lidi, do zivota nepouzitelni ale i naprosto uzasni a vzdelani lidi. Zalezi na koho narazite. Vyuka se mi nezdala az tak slozita, ci tezka. Nektere zkousky byly o stesti a dobre nalade profesora, na jinych jsem se trapila i na 4 pokusy, opet diky uciteli, ktery mi dal sanci jit na 4 pokus. Mimo skolu mi dal hodne AIESEC (studentska organizace). Zjistuji, ze znalosti a zkusenosti, ktere mam z AIESEC vyuzivam casteji nez ty naucene ze skoly. Po pravde jsem toho uz dost zapomela a to jsem teprve par mesicu venku. Praci mam,takze

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíš. Další informace