Nově tvůj
školní rozvrh v mobilu

Stáhni zdarma zde

ROZRVH

FREE

Primat.cz

STÁHNI SI ROZVRH DO MOBILU

FREE

Nahlásit chybu

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava

(zobrazit přehled fakult)
  • Studentů :  38770
  • Materiálů:  29192
  • Komentářů k učitelům:  15471
  • Předmětů:  2454

Registrace!

3.35z 5 bodů

Školu hodnotilo: 965 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější

O škole

Vysoká škola báňskáTechnická univerzita Ostrava je univerzitou s více jak 160 letou historií. VŠBTUO poskytuje studium na sedmi fakultách, mezi nimiž jsou specifické například Hornicko-geologická fakulta či Fakulta metalurgie a materiálového inženýrství.

Kontakt

Adresa: 17. listopadu 15/2172, 708 33 Ostrava - Poruba
Tel.: 420 597 325 278
Email: studijni.fbi@vsb.cz
Web:http://www.vsb.cz

Články

Hodní hackeři

27. 3. 2017 | 11:49 | autor: Fikus

Sedí v Praze na Chodově a za úkol mají testovat bezpečnost počítačových systémů, chytrých zařízení doma i v kanceláři a kromě toho také automatizovaných výrobních linek v továrnách. Proč třeba hacknutí takové ledničky rozhodně není vtip a kdy jde v jejich práci takřka o život? Ptali jsme se Michala Merty, odborníka na bezpečnost ze společnosti Accenture, a náš rozhovor připomínal spíš líčení děje nejnovějšího akčního filmu. Řešili jsme totiž kyberterorismus i vydírání. Zkrátka nic pro slečinky.

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu podpora@primat.cz

12.8.2012 | 21:45

Ekonomická fakulta

Co se týče náročnosti studia, v kraji patří spíše k nároočnějším (pokud srovnáváme pouze fakulty ekonomického zaměření), v celorepublikovém měřítku však nejsou požadavky nijak obtížné. Největší problémy bývají s ekonomií, ostatní předměty se dají až na malé výjimky zvládnout při ne příliš velkém úsilí. Uplatnění v oboru není dle mého názoru i dle osobní zkušenosti s mnoha absolventy ekf-všb úplně ideální, ale v poslední době se snaží některé předměty zaměřit spíše na spojení s praxí.

15.1.2012 | 10:54

Ekonomická fakulta

Jsem ve třetím ročníku ekonomické žurnalistiky a doposud jsem neměla větší problémy s absolvováním studia, nemusela jsem ještě opakovat předměty a dokonce jsem i využila možnost jet na erasmus ve druháku. Takže co se týče náročnosti studia, přišlo mi to celkem v pohodě. Ovšem s následnou uplatnitelností to vidím docela mizerně, jelikož studentů s ekonomickým zaměřením je mraky a báňská nemá nijak zvlášť dobrou pověst.

21.1.2014 | 11:14

Fakulta stavební

Já osobně jsem si skripta moc nekupoval a půjčoval jen velmi málo. Jde o přístup každého jednotlivce. Mě stačilo učit se z poznámek v sešitě a přednášek z internetu, které jsou u dost velkého počtu předmětů k dispozici i pro studenty. Případně se našla nějaká cesta jak přednášky získat. U zkoušek jsem neměl problémy, ale jsou i případy že školu někdo nezvládá. Asi třetina až čtvrtina lidí z nasupujícího počtu školu nedokončí. Někdy to není ve schopnostech sutdenta (jeden můj kamarád to skutečně nezvládal a šel po 1 roce studia na učiliště, kde ho to hodně bavilo), někteří na to kašlou a pak to nezvládají. Těžší zkoušky jsou především z předmětů týkající se oblasti stavební mechaniky. Prvním filtrem je v druhém semestru stavební statika. Jinak zázemí velmi dobré: wi-fi na hlavní budově i stavební fakultě, kam jsem docházel na výuku, kopírky, plotry na tisk větších formátů na fakultě, laboratoř stavebních hmot honě vybavena i moderními přístroji.

Co říci na závěr, pokud se člověk chce učit a má na to, tak to zvládne. Praxi škola nezajišťuje ani to není podmínka při studiu, ale osobně doporučuji si nějakou praxi při studiu najít, alespoň ve vyšších ročnících.

3.11.2011 | 16:40

Ekonomická fakulta

Kvalitní fakulta. Jsem tady spokojen. Ale uplatnění už bude horší, protože jak jeden profesor prohlásil: \"Ekonomů je jako smetí\". To je pravda už více let a tak bude třeba se prát s přesyceným trhem práce v téhle oblasti. Takže to vlastně není mínus téhle fakulty, ale zaměření studia, i když uznávám, že absolventi VŠE na tom budou trochu jinak, než ti z VŠB.

27.11.2011 | 20:49

Ekonomická fakulta

Celkem levné koleje, levná menza. Škoda té dálky na ekonomku z kolejí v Porubě. Učení zatim ujde.

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíš. Další informace