Reklama
Nahlásit chybu

Technická univerzita v Liberci

(zobrazit přehled fakult)
  • Studentů :  3809
  • Materiálů:  530
  • Komentářů k učitelům:  124
  • Předmětů:  793

Registrace zdarma!

3.18z 5 bodů

Školu hodnotilo: 22 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější

O škole

Na šesti fakultách a dvou ústavech Technické univerzity v Liberci studuje přibližně 17 000 studentů. Škola jako svou výhodu uvádí silné propojení teorie a praxe v zadavatelských firmách. Na TUL můžete studovat například oděvnictví, strojírenství nebo ekonomiku.

Kontakt

Adresa: Studentská 1402/2 461 17 Liberec
Tel.: 485 351 111
Email: [email protected]
Web:http://www.tul.cz

Články

Vikingové dobývají kina (a 10 lupenů je ve hře!)

21. 9. 2014 | 15:11 | autor: Fikus

Myslíš, že jsi někdy zakusil adrenalin? A co takhle sednout na dřevěnou loď a plout přes oceán? Že si to neumíš představit? Tak zajdi do kina. Do kin připlouvají Vikingové z Britského muzea na záznamu veleúspěšné výstavy z Londýna. Prohlídneš si nepřekonatelné lodě i válečnickou výbavu, šperky a poklady... V komentované prohlídce našlapané výstavy se taky dozvíš, že stopu po Vikinzích nosíš i ve svém mobilu! Vikingové z Britského muzea v kinech od 1. října a v premiéře ve Světozoru už 30. září.

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu [email protected]

28.8.2013 | 19:35

Ekonomická fakulta

O ekonomické fakultě na TUL se říká, že TUL jako univerzitu táhne značně ke dnu. Že kdyby se TUL zaměřovala raději na původní technické disciplíny, tak může být možná lepší i než VUT. (VUT je po ČVUT a VŠCHT nejlepší technika). Ekonimická fakulta tak na TUL spíše parazituje. To souvisí s boomem ekonomických a humanitních oborů v 90. letech, kdy byly šíleně a nekoncepčně na technických, zemědělských a i některých "univerzálních" (Hradec/Pardubice...) regionálních univerzitách zakládány humanitní a ekonomické fakulty. V novém tisíciletí pak ještě došlo i k boomu ekon. oborů na soukromých vys. školách-90 % soukromek je ekonomicky zaměřeno, a tak došlo k převisu nabídky nad poptávkou a zaměstnavatelé si tak již dnes vybírají raději absolventy z prestižních škol z Prahy a Brna-zejména Masarykovy univerzity a Vysoké školy ekonomické.

27.5.2013 | 17:41

Ekonomická fakulta

Ekonomická fakulta TUL si nestojí v porovnání s jinými ekonomkami nijak slavně. Od toho se odvíjí i horší uplatnění absolventů na trhu práce. Ekonomů je dnes strašně moc a lidi z horších ekonomických škol nejsou ani přizíváni na pohovory. Řekl bych, že TUL je na úrovni UJEP, UHK či Upa. Takže sice žádná sláva, ale lepší než třeba VŠTEČB či Všpj a SU.

13.12.2011 | 12:45

Ekonomická fakulta

Na ekonomické fakultě Technické univerzity v Liberci je nejtěžší dostat se v prváku přes mikroekonomii, makroekonomii a matiku. Na mikro a makro má ekonomka kvalitní přednášející a cvičící a supr skripta, takže při poctivém absolvování všech hodin je to pohoda :) Ale člověk se na to musí taky sám podívat ;) S matikou je to už horší :) To množství témat, které se probere za celý prvák je ohromné, a pro lidi z jiných škol než z kvalitních gymplů (s rozšířenou výukou matiky), je to docela náročné! Během přednášek si připadáte jako Alenka v říši divů, potom tu látku cvičící proletí rychlostí blesku, takže ve finále se vše musíte učit sami :D (pokud nemáte kvalitní základy z matiky, tak hodně štěstí!!). Ale ve finále se nemáte čeho bát, protože u zkoušky záleží především na náladě zkoušejících!! Mezi jednotlivými variantami zkouškových písemek, které samozřejmě mezi studenty kolují, jsou diametrální rozdíly!! A když zkoušející hodně špatně vstane, tak si vymyslí úplně novou záludnou variant

18.8.2012 | 06:08

Ekonomická fakulta

Přístup na škole příjemný, systém dobrý. Nikdy nebyl problém se na čemkoliv domluvit, něco se dozvědět apod. Některé předměty v pohodě a jiné jsou katem pro mnohé studenty. Studium není těžké, pouze v prváku bývá pro mnohé problém se dostat přes mikro, makro a matiku a ve druháku přes statistiku. U některých předmětů bývá o proti jiným školám obtížnější to, že zkouška je tvořena z písemné i ústní zkoušky. Nejdříve musí se zvládnout písemná a poté se může postoupit k ústní, u které samozřejmě se zas musí uspět. Na jiných školách bývá pouze písemná či pouze ústní. Jinak zde bezproblémové studium :)

3.1.2012 | 19:56

Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická

Studuji obory angličtina - němčina. Vražedná kombinace, které jsem sama nevěřila, že je těžká, protože peďák se přece dá zvládnout levou zadní. Bohužel v případě TUL je to opak pravdou. Bakalářské studium mi přijde jako Mount Everest. Cestou je velká úmrtnost...

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se

SIMPLE