Nově tvůj
školní rozvrh v mobilu

Stáhni zdarma zde

ROZRVH

FREE

Primat.cz

STÁHNI SI ROZVRH DO MOBILU

FREE

Nahlásit chybu

Ostravská univerzita v Ostravě

(zobrazit přehled fakult)
  • Studentů :  10005
  • Materiálů:  3087
  • Komentářů k učitelům:  710
  • Předmětů:  3029

Registrace!

3.46z 5 bodů

Školu hodnotilo: 282 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější

O škole

Ostravská univerzita v Ostravě nabízí studium na šesti fakultách a třech ústavech. Byla založena v roce 1991. Na OU můžete studovat například fotografii, zdravotně sociální péči či aplikovanou informatiku.

 

Kontakt

Adresa: Dvořákova 7 701 03 Ostrava
Tel.: 597 091 111
Email: info@osu.cz
Web:http://www.osu.cz

Články

Nová únikovka v Karlíně! - Armageddon project na EXITINLIMIT.CZ

6. 8. 2017 | 14:49 | autor: Fikus

Asteroid se blíží! Planeta Země je v ohrožení! Historie se opakuje! Zbývá jen trocha času!

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu podpora@primat.cz

10.3.2014 | 13:21

Přírodovědecká fakulta

Studium je zaměřené více na teoretickou výuku než na praktickou (platí hlavně pro informatické obory). Pokud chcete být špičkový programátor, tak bych volil asi jinou školu, ovšem ne že by byla výuka nikterak špatná. Pouze počítejte s tím, že se zde látka probírá opravdu od základů a nejsou tedy potřeba předchozí znalosti. Je však nutné počítat s vyšším důrazem na samostudium.
Co se týče vybavení učeben (opět mluvím pouze za informatiky) je to průměr. Zázraky nečekejte, ale počítače jsou rychlé, zabezpečené a aktualizované; některé i virtualizované. K dispozici je i asi 7 PC učeben a jedna z nich je vybavená Mac mini počítači, na kterých je jak OS X, tak i Windows. V každém patře na chodbě jsou židle, kam si můžete sednout při čekání na výuku. Nechybí ani automaty na chlazené nápoje, teplé nápoje a automat se sladkostmi a bagetami. V přízemí PřF se nachází i studovna s asi dvěma desítkami počítačů a dalším místem k sezení či připojení notebooku. Doslova za rohem je pak Univerzitní knihovna se studovnou časopisů a mediotékou (tu doporučuji navštívit). Díky výbornému umístění v centru města pak není problém odskočit si na kávu, pivo nebo na jídlo do blízkých restaurací. Přímo před budovou PřF je park Československých letců a 3 minuty od něj i Husův sad, kde se v letních měsících můžete na lavičce pohodlně začíst do knížky.
Osobně jsem s PřF spokojený. Věděl jsem do čeho jdu a neměl jsem přehnaná očekávání. Kantoři jsou tady vesměs příjemní a nechovají se nikterak arogantně či podrazácky.

5.1.2012 | 17:22

Lékařská fakulta

Negativa OSU-LF: absence vlastní Menzy (nutno dojíždět až do centra - časově náročné), pouze malý bufítek s velkými cenami, ne moc příjemný přístup studijního oddělení (to je ale zřejmě společné u většiny VŠ :-) ), je zde dost vyučujících - kteří se buďto k výuce stavějí laxně (tzn. dostanete to zadarmo - ale naučíte se hovno) nebo naopak jsou až příliš přísní (takže si to buď vydřete anebo končíte)
Pozitiva: většinou se s vyučujícími dá domluvit a jsou ochotní, studium není až tak obtížné - ale na druhou stranu z Vás neudělá žádné světové experty

-> více než kde jinde je zde důležitý vlastní zájem a samostudium, není problém \"prolést\" a získat titul... je problém si Ho zasloužit ;-)

13.5.2012 | 00:23

Filozofická fakulta

Filozofická fakulta Ostravské univerzity, ačkoliv často slouží jako východisko z nouze pro mnoho studentů a stejně tak jako cíl mnoha vtipů studentů technických oborů, je plnohodnotná fakulta s širokým záběrem (což může být výhodou i nevýhodou), příjemným a vstřícným učitelstvem a \"personálem\" (snad vyjma studijního oddělení) a snad trochu zastaralými prostory, v mnohém připomínající základní školy, což určitě není na škodu - studium na Filozofické fakultě je finančně nenáročné a vzhledem k širokému spektru lidí studujících stejně široké spektrum oborů, i v \"kolegiu\" studentů se nikdo neztratí a najde si přátele. Pokud člověk není (nebo nechce být) technický typ, zde si vybere.

7.12.2012 | 20:12

Fakulta sociálních studií

byla by velmi vhodná rekonstrukce přednáškového sálu, hodně praxí, které si musíme sami zajišťovat- někdy je to problém, je to mezifakultní obor a někdy je špatná komunikace mezi fak. soc. studií a lékařskou fakultou. Dobré je, že si můžeme zapsat C předměty všech fakult - docela velký výběr předmětů. Kredity z NĚKTERÝCH předmětů lze získat prakticky za nic, mnohdy jen za docházku nebo za to, že si daný předmět student jen zapíše - kredity zadarmo.

1.3.2013 | 21:03

Pedagogická fakulta

Na fakultě jsem prozatím spokojená,pedagogové jsou ochotní,učebna vybavená,akorát nám chybí nějaký bufet a nebo menza.

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíš. Další informace