Reklama
Nahlásit chybu

Ostravská univerzita v Ostravě

(zobrazit přehled fakult)
  • Studentů :  7884
  • Materiálů:  1703
  • Komentářů k učitelům:  575
  • Předmětů:  2906

Registrace zdarma!

3.61z 5 bodů

Školu hodnotilo: 58 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější

O škole

Ostravská univerzita v Ostravě nabízí studium na šesti fakultách a třech ústavech. Byla založena v roce 1991. Na OU můžete studovat například fotografii, zdravotně sociální péči či aplikovanou informatiku.

 

Kontakt

Adresa: Dvořákova 7 701 03 Ostrava
Tel.: 597 091 111
Email: [email protected]
Web:http://www.osu.cz

Články

Nakladatelství Argo je zpět s dalším nášupem dárků.

18. 10. 2014 | 12:49 | autor: Fikus

Nakladatelství Argo je zpět s dalším nášupem dárků. Tentokrát vám posílá žhavé novinky, které právě dorazily na knižní trh. Jak sami vidíte, jde o pestrou směsici, ze které si vybere každý (samozřejmě se najdou tací, kteří by doma chtěli mít všech pět knih). Každopádně máte opět možnost získat skvělé knihy renomovaného českého nakladatele.

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu [email protected]

10.3.2014 | 13:21

Přírodovědecká fakulta

Studium je zaměřené více na teoretickou výuku než na praktickou (platí hlavně pro informatické obory). Pokud chcete být špičkový programátor, tak bych volil asi jinou školu, ovšem ne že by byla výuka nikterak špatná. Pouze počítejte s tím, že se zde látka probírá opravdu od základů a nejsou tedy potřeba předchozí znalosti. Je však nutné počítat s vyšším důrazem na samostudium.
Co se týče vybavení učeben (opět mluvím pouze za informatiky) je to průměr. Zázraky nečekejte, ale počítače jsou rychlé, zabezpečené a aktualizované; některé i virtualizované. K dispozici je i asi 7 PC učeben a jedna z nich je vybavená Mac mini počítači, na kterých je jak OS X, tak i Windows. V každém patře na chodbě jsou židle, kam si můžete sednout při čekání na výuku. Nechybí ani automaty na chlazené nápoje, teplé nápoje a automat se sladkostmi a bagetami. V přízemí PřF se nachází i studovna s asi dvěma desítkami počítačů a dalším místem k sezení či připojení notebooku. Doslova za rohem je pak Univerzitní knihovna se studovnou časopisů a mediotékou (tu doporučuji navštívit). Díky výbornému umístění v centru města pak není problém odskočit si na kávu, pivo nebo na jídlo do blízkých restaurací. Přímo před budovou PřF je park Československých letců a 3 minuty od něj i Husův sad, kde se v letních měsících můžete na lavičce pohodlně začíst do knížky.
Osobně jsem s PřF spokojený. Věděl jsem do čeho jdu a neměl jsem přehnaná očekávání. Kantoři jsou tady vesměs příjemní a nechovají se nikterak arogantně či podrazácky.

5.1.2012 | 17:22

Lékařská fakulta

Negativa OSU-LF: absence vlastní Menzy (nutno dojíždět až do centra - časově náročné), pouze malý bufítek s velkými cenami, ne moc příjemný přístup studijního oddělení (to je ale zřejmě společné u většiny VŠ :-) ), je zde dost vyučujících - kteří se buďto k výuce stavějí laxně (tzn. dostanete to zadarmo - ale naučíte se hovno) nebo naopak jsou až příliš přísní (takže si to buď vydřete anebo končíte)
Pozitiva: většinou se s vyučujícími dá domluvit a jsou ochotní, studium není až tak obtížné - ale na druhou stranu z Vás neudělá žádné světové experty

-> více než kde jinde je zde důležitý vlastní zájem a samostudium, není problém \"prolést\" a získat titul... je problém si Ho zasloužit ;-)

13.5.2012 | 00:23

Filozofická fakulta

Filozofická fakulta Ostravské univerzity, ačkoliv často slouží jako východisko z nouze pro mnoho studentů a stejně tak jako cíl mnoha vtipů studentů technických oborů, je plnohodnotná fakulta s širokým záběrem (což může být výhodou i nevýhodou), příjemným a vstřícným učitelstvem a \"personálem\" (snad vyjma studijního oddělení) a snad trochu zastaralými prostory, v mnohém připomínající základní školy, což určitě není na škodu - studium na Filozofické fakultě je finančně nenáročné a vzhledem k širokému spektru lidí studujících stejně široké spektrum oborů, i v \"kolegiu\" studentů se nikdo neztratí a najde si přátele. Pokud člověk není (nebo nechce být) technický typ, zde si vybere.

25.9.2013 | 15:41

Přírodovědecká fakulta

Na PřF jsem již druhým rokem a rozhodně si nemohu stěžovat. Kantoři jsou v drtivé většině vstřícní a rádi pomohou, to souvisí i s postupným omlazováním učitelského sboru.
Co se týče zázemí PřF, tak rozhodně ji nelze srovnávat s VŠB FEI, ale i tak je to pro studium Informatiky a dalších přírodovědných oborů dostačující. Nákladnost studia také není nijak extrémně velká. Skripta jsou většinou k dispozici zdarma ve formátu PDF, případně k zapůjčení v univ. knihovně. Školné se zatím neplatí a ceně ubytování na kolejích nemohu posuzovat. Tím, že je PřF v centru města, jsou zde v okolí veliké možnosti, jak se o volném čase zabavit. Pár desítek metrů od budovy sídlí univerzitní knihovna se studovnou časopisů a mediotékou (doporučuji navštívit). Na každém rohu je rovněž kavárna či hospůdka, parky...
Studenti VŠB FEI často tvrdí, že je PřF OU velmi lehká (až "odpadová"). Já si dovolím nesouhlasit. Ano, je o něco snazší, ale to je také dáno tím, že po vystudování z nás nebudou ING, ale MGR. Je

29.1.2013 | 15:34

Filozofická fakulta

Úspěšně jsem zde ukončila dálkové bakalářské studium a doufám, že se mi letos povede dokončit i magisterské.

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se

FALSE