Nově tvůj
školní rozvrh v mobilu

Stáhni zdarma zde

ROZRVH

FREE

Primat.cz

STÁHNI SI ROZVRH DO MOBILU

FREE

Nahlásit chybu

Masarykova univerzita

(zobrazit přehled fakult)
  • Studentů :  50687
  • Materiálů:  26766
  • Komentářů k učitelům:  9612
  • Předmětů:  6079

Registrace!

3.62z 5 bodů

Školu hodnotilo: 1472 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější

O škole

Masarykova Univerzita v Brně patří mezi nejžádanější vysoké školy u nás. Sestává z devíti fakult a více než 200 kateder, ústavů a klinik se širokým spektrem studijních programů od vědeckých po humanitní. Letos slaví MU 95 let existence.

Kontakt

Adresa: Žerotínovo náměstí 9, Brno-město, Brno
Tel.: 549 49 1111
Email: info@muni.cz
Web:http://www.muni.cz

Články

Soutěž ve vizuální tvorbě - Jak to vidíš? Perspektiva #Český nápad

19. 6. 2017 | 15:12 | autor: Fikus

Technologická agentura ČR (TA ČR) vyhlašuje celorepublikovou výtvarnou soutěž s názvem „Jak to vidíš? - Perspektiva #ČeskýNápad“ pro mladou generaci bez omezení věku. Téma soutěže vychází z úspěšných projektů aplikovaného výzkumu podpořených TA ČR. Tyto projekty jsou také jedním z inspiračních zdrojů pro studenty. Cílem soutěže je vytvořit obraz naší perspektivy ovlivňované stále více novými technologiemi a materiály.

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu podpora@primat.cz

5.9.2013 | 19:23

Právnická fakulta

Studium pochopitelně zadarmo není, dnes je vše o penězích. Ovšem pokud student studuje méně než je standardní doba studia navýšená o jeden rok, na státních a veřejných vysokých školách školné neplatí. Je snaha jej propašovat jako "zápisné", protože situace bez školného je dlouhodobě udržitelná jen při poměrně přísné regulaci počtu studentů. Jenže to by zejména pseudohumanitní vyžírkové (neplést se skutečně humanitně vzdělanými) a takyvzdělanci z regionálních srandaškol odskákali takovým způsobem, že by to stranu, která by přišla s radikálním odříznutím parazitů, odsunulo na smetiště dějin. Proto je také politická vůle zavést školné, které podle ideologických dogmat přinese zlepšení (byť jsou zkušenosti ze světa po zavedení/zvýšení školného právě opačné). MU a UK má v právu největší prestiž, MU je však dynamičtější a v ČR momentálně více uznávaná.

5.9.2013 | 23:56

Ekonomicko-správní fakulta

Ministerstvo školství a AK je asi parta úplatných fetáků, jinak si nedokážu vysvětlit těch posledních deset let-aneb proč se školství nereguluje. Jinými slovy-Když budou neschopní a všehoschopní synové mezků a vepřů krást krmení tvého hedžína a krmit jím své jízdní kozly, daleko nedojedeš ani ty. Přitom je poměrně silný tlak na to, aby soukromé vysoké školy dostávaly na své "studenty" dotace pokud možno ve stejné výši, v jaké je dostávají veřejné a státní vysoké školy. Jedním z propagátorů této v Evropě ojedinělé zvrácenosti je dosti vlivný Daniel Münich. Jen pro zajímavost dodám, že argumentuje prestižními vysokými školami v USA, které jsou také soukromé - a naprosto ignoruje fakt, že tyto školy fungují v zásadě jako neziskové organizace (některé z nich to dokonce hrdě hlásají jako záruku kvality).

8.12.2013 | 09:59

Právnická fakulta

Podle mě je systém hodnocení zavádějící - pokud je škola náročná, dostane méně hvězdiček? Pak je ale třeba zase prestižnější! Nedá se říci, zda je náročnost plus nebo minus a srovnávat to s tím, co všichni vnímají stejně, tj. že plusem je dobré zázemí či užitečnost. Proto výsledná známka nedává smysl a pokud si to někdo čtěte, procházejte si vždycky každou kategorii zvlášť a na výslednou známku se nedívejte.

Jinak se dle mého názoru absolventky PrF MU s mnoha přáteli na jiných právnických fakultách v ČR jedná o nejlepší práva v ČR jak z hlediska kvality (tam to bude s UK asi podobné), tak z hlediska smysluplnosti a užitečnosti znalostí (jestli chcete hrotit dějiny, jděte do Prahy). Kolegové prominou, ale jediné tyto dvě školy (práva v Brně a Praze) jsou prestižní; je obtížné se sem dostat, ale jejich absolvování má skutečně v oboru zvuk. Možná je to nefér, ale s Plzní nebo Olomoucí zdaleka nemáte tak výhodné výchozí postavení (natož se soukromými školami) a musíte se hodně snažit, abyste měli vůbec šanci ukázat, že ve vás něco je.

10.4.2013 | 02:48

Ekonomicko-správní fakulta

V ČR existuje 50 soukromých a veřejných ekonomických fakult. v posledních pár letech totiž vzniklo asi tak milion soukromých ek. fakult a byl nastolen trend "veřejná vš v každém menším městečku". Výsledkem je to, že absolventi méně prestižních fakult končí v Tescu či Globusu za kasou. MU ESF patří do TOP 10, stejně jako ekonomické fakulty VŠE a IES UK. TOP 10 je pro zaměstnavatele zárukou kvality-výběrovost studentů, těžké zkoušky, dobré zázemí školy a kvalita výuky.

3.2.2013 | 19:10

Lékařská fakulta

Fakulta je sice obtížná, ale uplatnění studentů vysoké :-)

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíš. Další informace