Reklama
Nahlásit chybu

Literární akademie (Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého), s.r.o.

  • Studentů:  103
  • Materiálů:  1
  • Komentářů k učitelům:  2
  • Předmětů:  39

Registrace zdarma!

3.53z 5 bodů

Fakultu hodnotilo: 3 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější


Údaje z minulého přijímacího řízení

Počet podaných přihlášek: -
K přijímacímu řízení se dostavilo: -
Počet přijatých: -
Počet zapsaných: -
Úspěšnost uchazečů: -%

Termíny a info o přijímacím řízení

Odevzdat přihlášky do: -
Dny otevřených dveří: -
Přijímací řízení: -

Statistika

Počet studentů: -
Počet studentů (prezenční): -
Počet studentů (kombinované): -

Průměrný plat

Průměrný plat jednotlivých oborů: zobrazit

O fakultě

Slovo rektora: Literární akademie Josefa Škvoreckého, která si v roce 2010/2011 připomene desáté výročí svého založení, se podle mého správně rozhodla jít cestou zcela nevyšlapanou. Nabídnout obory, které žádná jiná škola v republice nenabízí. Definovala svůj statut jako soukromá umělecká škola - jsme v republice pouze dvě - a vytváří tak doplněk humanitně zaměřeným oborům ať už z oblasti literatury tak médií. Argument o přebujelosti počtu škol se nás, podle mého, netýká. Naším profilem je výběrovost a typová jedinečnost. Skoro bych si troufl s nadsázkou říci, že je ve veřejném zájmu, aby naše škola existovala. Nabízí totiž široký deštník mezi samotářským světem literátů a hektickým mechanismem médií a vzácně je propojuje. (Ostatně věrna odkazu patrona, spisovatele, scenáristy, novináře a vydavatele Josefa Škvoreckého.) Tento záběr je umožněn skladbou oborů a pedagogickým sborem, který kombinuje teoretiky (literární vědce, jazykovědce, filosofy, historiky apod.) s praktiky (spisovatele, scenáristy, režiséry, dramaturgy, novináře, divadelníky apod.). Studium je tedy neustálým vtahováním do problematiky z různých stran. Exkluzivitu školy završuje a potvrzuje její velikost - s počtem cca 250 studentů ve všech oborech a ročnících jsme opravdu malou, ale snad štikou v rybníce. Naším cílem není počty násilně zvyšovat, hlavním principem našeho přístupu je komornost, rozvíjení individuálních předpokladů, vloh a talentů. Rozhodli jsme se jít cestou kvality s vírou, že těžší cesta se vyplatí. Naštěstí si to myslí i studenti, kteří za peníze právě kvalitu vyžadují. (Jedna studentka nedávno odpověděla na můj dotaz, proč se rozhodla jít na naši školu slovy: ne všechno, co je zadarmo, je kvalitní.) Myslím, že v době, kdy jsou vysoké školy podezřívány z podvodů, výroby rychlo a turbostudentů, mohou být nejen naši současní studenti, ale i naši absolventi hrdi na to, že jsme ve svých nárocích důslední. Máme své studenty rádi, důkazem toho mohou být repetenti u dílčích i závěrečných zkoušek, kteří vědí, že u nás si titul opravdu nekoupí.Prestiž se získává pomalu. Když se ale rozhlédnu po absolventech, nemohu zakrýt radost a spokojenost - nalézám je ve všech celoplošných televizních stanicích, v prestižních denících a redakcích kamenných nakladatelství, sleduji jejich autorské činy oceňované na literárních kláních a filmových festivalech.

International ART CAMPUS Prague, s.r.o., zastřešuje Literární akademii – Soukromou vysokou školu Josefa Škvoreckého. Na IACP lze studovat dva obory v bakalářském programu – Literární tvorbu a Mediální tvorbu – a čtyři navazující obory v programu magisterském.

Kontakt – LA | Literární akademie (Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého), s.r.o.

Adresa: Na Pankráci 54 140 00 Praha 4 - Nusle
Tel.: 226 539 741
Email: [email protected]
Web: http://www.literarniakademie.cz

Obory studia

Nebyly nalezeny žádné obory studia.

Články

Sexy Ibiza Party – El Mágico Praha, pátek 6.3.

2. 3. 2015 | 10:38 | autor: Fikus

DALŠÍ PÁTEČNÍ MEGAPARTY JE TADY!!!

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu [email protected]

9.6.2013 | 11:48

Poslepované studijní programy se často opakují. Zkušení u státnic probíhalo i z předmětů, které se vyučovaly až v dalších ročnících. Jinak je ale studium kvalitní.

26.8.2012 | 13:26

+ Nabízené obory jinde nenajdete
+ Povinné praxe
- Náročnost studia

24.9.2013 | 18:53

Zajímavá škola s velkými možnostmi. Její kredibilitu ukáže jen čas.

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se