Reklama
Nahlásit chybu

Literární akademie (Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého), s.r.o.

  • Studentů:  96
  • Materiálů:  1
  • Komentářů k učitelům:  2
  • Předmětů:  39

Registrace zdarma!

3.53z 5 bodů

Fakultu hodnotilo: 3 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější


Údaje z minulého přijímacího řízení

Počet podaných přihlášek: -
K přijímacímu řízení se dostavilo: -
Počet přijatých: -
Počet zapsaných: -
Úspěšnost uchazečů: -%

Termíny a info o přijímacím řízení

Odevzdat přihlášky do: -
Dny otevřených dveří: -
Přijímací řízení: -

Statistika

Počet studentů: -
Počet studentů (prezenční): -
Počet studentů (kombinované): -

Průměrný plat

Průměrný plat jednotlivých oborů: zobrazit

O fakultě

Slovo rektora: Literární akademie Josefa Škvoreckého, která si v roce 2010/2011 připomene desáté výročí svého založení, se podle mého správně rozhodla jít cestou zcela nevyšlapanou. Nabídnout obory, které žádná jiná škola v republice nenabízí. Definovala svůj statut jako soukromá umělecká škola - jsme v republice pouze dvě - a vytváří tak doplněk humanitně zaměřeným oborům ať už z oblasti literatury tak médií. Argument o přebujelosti počtu škol se nás, podle mého, netýká. Naším profilem je výběrovost a typová jedinečnost. Skoro bych si troufl s nadsázkou říci, že je ve veřejném zájmu, aby naše škola existovala. Nabízí totiž široký deštník mezi samotářským světem literátů a hektickým mechanismem médií a vzácně je propojuje. (Ostatně věrna odkazu patrona, spisovatele, scenáristy, novináře a vydavatele Josefa Škvoreckého.) Tento záběr je umožněn skladbou oborů a pedagogickým sborem, který kombinuje teoretiky (literární vědce, jazykovědce, filosofy, historiky apod.) s praktiky (spisovatele, scenáristy, režiséry, dramaturgy, novináře, divadelníky apod.). Studium je tedy neustálým vtahováním do problematiky z různých stran. Exkluzivitu školy završuje a potvrzuje její velikost - s počtem cca 250 studentů ve všech oborech a ročnících jsme opravdu malou, ale snad štikou v rybníce. Naším cílem není počty násilně zvyšovat, hlavním principem našeho přístupu je komornost, rozvíjení individuálních předpokladů, vloh a talentů. Rozhodli jsme se jít cestou kvality s vírou, že těžší cesta se vyplatí. Naštěstí si to myslí i studenti, kteří za peníze právě kvalitu vyžadují. (Jedna studentka nedávno odpověděla na můj dotaz, proč se rozhodla jít na naši školu slovy: ne všechno, co je zadarmo, je kvalitní.) Myslím, že v době, kdy jsou vysoké školy podezřívány z podvodů, výroby rychlo a turbostudentů, mohou být nejen naši současní studenti, ale i naši absolventi hrdi na to, že jsme ve svých nárocích důslední. Máme své studenty rádi, důkazem toho mohou být repetenti u dílčích i závěrečných zkoušek, kteří vědí, že u nás si titul opravdu nekoupí.Prestiž se získává pomalu. Když se ale rozhlédnu po absolventech, nemohu zakrýt radost a spokojenost - nalézám je ve všech celoplošných televizních stanicích, v prestižních denících a redakcích kamenných nakladatelství, sleduji jejich autorské činy oceňované na literárních kláních a filmových festivalech.

International ART CAMPUS Prague, s.r.o., zastřešuje Literární akademii – Soukromou vysokou školu Josefa Škvoreckého. Na IACP lze studovat dva obory v bakalářském programu – Literární tvorbu a Mediální tvorbu – a čtyři navazující obory v programu magisterském.

Kontakt – LA | Literární akademie (Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého), s.r.o.

Adresa: Na Pankráci 54 140 00 Praha 4 - Nusle
Tel.: 226 539 741
Email: [email protected]
Web: http://www.literarniakademie.cz

Obory studia

Nebyly nalezeny žádné obory studia.

Články

Jsou chvíle, kdy maturita musí počkat

15. 12. 2014 | 12:46 | autor: Fikus

Jakub Lekeš (19) má v letošním školním roce maturovat na strojní průmyslovce v Uherském Hradišti. V tuto chvíli ho však trápí jiné starosti, než jsou maturitní otázky. Netrpělivě čeká, zda se pro něj rychle najde vhodný dárce kostní dřeně, aby díky její transplantaci porazil leukémii.

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu [email protected]

9.6.2013 | 11:48

Poslepované studijní programy se často opakují. Zkušení u státnic probíhalo i z předmětů, které se vyučovaly až v dalších ročnících. Jinak je ale studium kvalitní.

26.8.2012 | 13:26

+ Nabízené obory jinde nenajdete
+ Povinné praxe
- Náročnost studia

24.9.2013 | 18:53

Zajímavá škola s velkými možnostmi. Její kredibilitu ukáže jen čas.

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se