Nově tvůj
školní rozvrh v mobilu

Stáhni zdarma zde

ROZRVH

FREE

Primat.cz

STÁHNI SI ROZVRH DO MOBILU

FREE

Nahlásit chybu

International ART CAMPUS Prague, s.r.o.

  • Studentů:  109
  • Materiálů:  2
  • Komentářů k učitelům:  2
  • Předmětů:  43

Registrace!

3.53z 5 bodů

Fakultu hodnotilo: 3 studentů

Ohodnoť školu

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější


Údaje z minulého přijímacího řízení

Počet podaných přihlášek: -
K přijímacímu řízení se dostavilo: -
Počet přijatých: -
Počet zapsaných: -
Úspěšnost uchazečů: -%

Termíny a info o přijímacím řízení

Odevzdat přihlášky do: -
Dny otevřených dveří: -
Přijímací řízení: -

Statistika

Počet studentů: -
Počet studentů (prezenční): -
Počet studentů (kombinované): -

Průměrný plat

Průměrný plat jednotlivých oborů: zobrazit

O fakultě

Slovo rektora: Literární akademie Josefa Škvoreckého, která si v roce 2010/2011 připomene desáté výročí svého založení, se podle mého správně rozhodla jít cestou zcela nevyšlapanou. Nabídnout obory, které žádná jiná škola v republice nenabízí. Definovala svůj statut jako soukromá umělecká škola - jsme v republice pouze dvě - a vytváří tak doplněk humanitně zaměřeným oborům ať už z oblasti literatury tak médií. Argument o přebujelosti počtu škol se nás, podle mého, netýká. Naším profilem je výběrovost a typová jedinečnost. Skoro bych si troufl s nadsázkou říci, že je ve veřejném zájmu, aby naše škola existovala. Nabízí totiž široký deštník mezi samotářským světem literátů a hektickým mechanismem médií a vzácně je propojuje. (Ostatně věrna odkazu patrona, spisovatele, scenáristy, novináře a vydavatele Josefa Škvoreckého.) Tento záběr je umožněn skladbou oborů a pedagogickým sborem, který kombinuje teoretiky (literární vědce, jazykovědce, filosofy, historiky apod.) s praktiky (spisovatele, scenáristy, režiséry, dramaturgy, novináře, divadelníky apod.). Studium je tedy neustálým vtahováním do problematiky z různých stran. Exkluzivitu školy završuje a potvrzuje její velikost - s počtem cca 250 studentů ve všech oborech a ročnících jsme opravdu malou, ale snad štikou v rybníce. Naším cílem není počty násilně zvyšovat, hlavním principem našeho přístupu je komornost, rozvíjení individuálních předpokladů, vloh a talentů. Rozhodli jsme se jít cestou kvality s vírou, že těžší cesta se vyplatí. Naštěstí si to myslí i studenti, kteří za peníze právě kvalitu vyžadují. (Jedna studentka nedávno odpověděla na můj dotaz, proč se rozhodla jít na naši školu slovy: ne všechno, co je zadarmo, je kvalitní.) Myslím, že v době, kdy jsou vysoké školy podezřívány z podvodů, výroby rychlo a turbostudentů, mohou být nejen naši současní studenti, ale i naši absolventi hrdi na to, že jsme ve svých nárocích důslední. Máme své studenty rádi, důkazem toho mohou být repetenti u dílčích i závěrečných zkoušek, kteří vědí, že u nás si titul opravdu nekoupí.Prestiž se získává pomalu. Když se ale rozhlédnu po absolventech, nemohu zakrýt radost a spokojenost - nalézám je ve všech celoplošných televizních stanicích, v prestižních denících a redakcích kamenných nakladatelství, sleduji jejich autorské činy oceňované na literárních kláních a filmových festivalech.

International ART CAMPUS Prague, s.r.o., zastřešuje Literární akademii – Soukromou vysokou školu Josefa Škvoreckého. Na IACP lze studovat dva obory v bakalářském programu – Literární tvorbu a Mediální tvorbu – a čtyři navazující obory v programu magisterském.

Kontakt – LA | International ART CAMPUS Prague, s.r.o.

Adresa: Na Pankráci 54 140 00 Praha 4 - Nusle
Tel.: 226 539 741
Email: info@literarniakademie.cz
Web: http://www.literarniakademie.cz

Obory studia

Články

Carneval Silvestr 2016 – El Mágico Praha, sobota 31.12.

25. 12. 2016 | 01:14 | autor: Fikus

Oslavte příchod nového roku v El Mágicu a nebudete litovat! Těšte se na strhující party in Carneval Style, výbornou muziku, spoustu vtípků a super zábavu. U vstupu Vám ZDARMA rozdáme stylové karnevalové škrabošky pro slečny a luxusní party kloboučky pro pány!

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu podpora@primat.cz

4.5.2015 | 15:40

Tato soukromá škola působí celkem nějakých 13 let na českém trhu bohužel je ale v současné době v insolvenci!! - takže sme ted všichni velmi neštastní. LA je holčičí škola. Literární tvorba a mediální studia prostě táhnou hlavně ženský. Úroven je sice podle mě celkem špatná, ale když už sem do toho narvala takové peníze tak sem si chtěla odnést aspoň titul. I když po oznámení že je škola v insolvenci, jelikož aktiva jsou menší než dluhy a AK ještě ted odebere škole za chvíli akreditaci tak se mi udělalo hodně špatně jelikož ted budu muset hledat jestli mě někde nevezmou milosrdně dostudovat. Jj to jsou ty naše soukromé školy když jde byznys do majitelů kopru jdou do kopru i studenti!. Kdybych nebyla blbá šla bych na UKačko ale tady moc chytrých lidí nanajdete a já nejsem vyjímkou jen sem si prostě toužila splnit sen z děctví a myslela že mně tu něco naučej, zbyli jen nervy peníze včudu. Výhodou bylo jen velmi lehké studium ale to je na všech soukromých.

9.6.2013 | 11:48

Poslepované studijní programy se často opakují. Zkušení u státnic probíhalo i z předmětů, které se vyučovaly až v dalších ročnících. Jinak je ale studium kvalitní.

26.8.2012 | 13:26

+ Nabízené obory jinde nenajdete
+ Povinné praxe
- Náročnost studia

24.9.2013 | 18:53

Zajímavá škola s velkými možnostmi. Její kredibilitu ukáže jen čas.

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíš. Další informace