Nově tvůj
školní rozvrh v mobilu

Stáhni zdarma zde

ROZRVH

FREE

Primat.cz

STÁHNI SI ROZVRH DO MOBILU

FREE

Nahlásit chybu

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

(zobrazit přehled fakult)
  • Studentů :  21561
  • Materiálů:  17413
  • Komentářů k učitelům:  4829
  • Předmětů:  2189

Registrace!

3.39z 5 bodů

Školu hodnotilo: 562 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější

O škole

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích nabízí uchazečům studium na osmi fakultách, mezi nimi například i Fakulta rybářství a ochrany vod. Letos JCU oslaví 24 let od svého založení a je největší univerzitou na jihu Čech.

Kontakt

Adresa: Branišovská 31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: 420 389 032 191
Email: info@jcu.cz
Web:http://www.jcu.cz

Články

Nová únikovka v Karlíně! - Armageddon project na EXITINLIMIT.CZ

6. 8. 2017 | 14:49 | autor: Fikus

Asteroid se blíží! Planeta Země je v ohrožení! Historie se opakuje! Zbývá jen trocha času!

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu podpora@primat.cz

21.8.2014 | 00:10

Zdravotně sociální fakulta

Letos jsem dokončila studium porodní asistence na ZSF JU. Před nástupem na VŠ jsem se rozhodovala mezi několika univerzitami. Vybrala jsem si JU, protože se mi zdála budova fakulty sympatická, stejně tak jako město, a proto, že jsem nikde nenašla informace od absolventů, ze kterých bych se mohla dozvědět, jak to tu opravdu chodí... Pro ty, kteří se budou rozhodovat v příštích letech, přikládám tento souhrn:

Pozitiva:
- škola má pěkné budovy, které jsou i poměrně dobře vybavené pomůckami. Škoda, že se moc nepoužívají...
- Výborné zahraniční vztahy: málo zájemců o stáže, vysoká šance, že odjedete na stáž, pokud o to budete stát. Nedělejte si ale iluze, že by to v tomto oboru někdo ocenil =D
- Menza: dobré jídlo za slušnou cenu.
- Budějovice: příjemné městečko plné studentů.
- Najdou se zde opravdu fajn a zodpovědní vyučující. A přátelé. Které poznáš v nouzi =D


Negativa:
- Naprosto konzervativní přístup k porodnictví. O porodní asistenci nevíme nic - učíte se o lékařském vedení porodu. Jakékoliv pokrokové názory a jejich majitelé budou vyhlazeni. Porodní asistentka přece asistuje lékaři, tak proč si zakládat na vědomostech.
- Mnoho zbytečných předmětů a praxe na "sesterských" odděleních, na kterých nemáte kompetence pracovat. Na specializaci nezbývá prostor. Pro příklad: 1. semestr 3 týdny na LDN, 1. týden na porodním sále.
- Praxe prezenčního studia možná pouze v nemocnici České Budějovice (až na porodní sál). Zde máte často podřadnějsí místo, než uklízečky.
- Velmi nekvalitní teoretická výuka. Naprostý nedostatek opravdu využitelných znalostí. Neumíme nic, až na teorii porodní asistence a tvorbu kazuistik a hlavně OŠETŘOVATELSKÉHO PROCESU. Toto je bič používaný k šikaně a buzeraci studentů, následně zdravotníků a k odvedení pozornosti od opravdové péče.
- Kolokvium: speciální typ zakončení předmětu, který vyučující chápou jako zkoušku, takže jich za semestr máte třeba 11.
- Speciálně katedra ošetřovatelství a porodní asistence je opravdu zlá. Dvě žáby porodní asistentky, které zde sedí na prameni, si zakládají pouze na titulech, neumí nic a těší je pouze buzerace a šikana. Podmínky mění, jak se to hodí. NENÍ KAM A NA KOHO SE ODVOLAT, ani paní děkanka nepomůže.

Studiu zlomí každou osobnost, udělá z ní řiťolezy. Kdo se nenechá, nedostuduje. Neznám žádnou porodní asistentku (za posledních pár let), která by s hrdostí vzpomínala na svou Alma mater.

18.9.2014 | 12:41

Zdravotně sociální fakulta

Po vystudování oboru porodní asistnetka na ZSF JČU bych doporučila ještě jednou tři roky v Plzni. Kvalita výuky katastrofální, ošetřovatelské předměty, kterým vévodí Belešová a Filausová jsou víceméně formou samostudia, rozhodí seznam prezentací, každý student udělá jednu a tím je jejich výuka hotová. Za to u testů a zkoušení se velice angažují. Zkoušky se dělají podle sympatií. Pokud se vám nezdají body v testu, "nestěžuj si, můžu ti jich strhnout klidně dalších 13". Přednášky s lékaři byly docela zajímavé, ale bohužle je naprostý nepoměr odborných předmětů jako Porodnictví, Gynekologie a Ošetřovatelství o těhotnou, při porodu a tak dále. S ostatními předměty jako filozofie, etika, neurologie, interna, chirurgie, psycgiatrie, kounitní péče, kterých je nepoměrně víc. Zbytečně. Praxe- je z poloviny napsorsto nesmyslná. trvání x týdnů na odděleních LDN, ONP, chirurgie, interna, psychiatrie, neurologie, ARO.. Praxe na odděleních souvisejících s naším oborem byla přínosná a a zajímavá. Než přišla supervize- bazírování na nesmyslech, jako kontolování každého prstu, jestli nehet nepřerůstá přes čečulku prstu. a samozřejmě logbook a každodenní psaní cílů a sbírání podpisů a výkonů. věc která obtěžovala především zdravotníky. A organizace čehokoli je také a bodě mrazu, studijní nikdy nic neví, komunikace mizerná. Na tuto školu bych už víckrát nešla a rozhodně bych ji nikomu nedoporučila. Jediné pozitivum, že zkoušky byly jednoduché, většinou stačilo jednou až dvoudenní učení.

6.5.2013 | 22:22

Pedagogická fakulta

Jelikož fakulta nabízí něco kolem sedmnácti oborů plus k tomu jsou některé vedené i filozofickou/přírodovědeckou fakultou, mluvím jen za své obory - angličtina, čeština, plus k tomu doprovodný pedagogicko-psychologický okruh. Katedra anglistiky a českého jazyka nabízí poměrně kvalitní vyučující, se kterými se dá rozumně domluvit. Neměla jsem s nimi žádný problém. Přednášky jsou většinou velmi zajímavé, stejně tak jako většina seminářů. Pedagogika a psychologie jsou především teoretické, o praxi to vůbec není, bakalářský obor ani praxi nezahrnuje. Je tu ovšem možnost asistentské praxe, jakožto výběrového předmětu, která má opakovaný zápis, což se dá využít i jako "předběžná praxe" pro praxi na navazujícím magisterském. Jediný problém je, že třeba český jazyk je částečně vedený i filozickou fakultou, takže se musí přejíždět (cca 15 minut). Jako nejproblematičtější stále vidím špatný přístup na studijních oddělení a občas i sekretářky kateder nejsou zrovna nejpřívětivější.

3.11.2012 | 17:58

Přírodovědecká fakulta

Pro někoho může být problémem poměrně vysoká úroveň jazyků (mluvím hlavně o angličtině), zvláště pro ty, kteří s tímto jazykem teprve začínají, případně mají jen začátečnickou znalost. Když ale projdou doporučovanými kurzy a povinnými zkouškami, mají na druhou stranu záruku, že se opravdu domluví. Jinak souhlasím, že v prvním roce některých technických oborů, kam se člověk snáze dostane (Informatika, Měřící a výpočetní technika), dělá problémy Java (případně Cčko) a občas matika/fyzika. Mě nebavilo dělání protokolů z laborek a měření, kterých bylo opravdu vydatně. Jak je to s uplatněním biologických oborů nevím, ale když někoho chytne věda (i to se může stát, nevěřila jsem tomu;) ), není co řešit. Fakulta nabízí dobré možnosti a svoje lidi si hýčká.

1.6.2013 | 09:11

Ekonomická fakulta

Letos dokončena Ekonomická informatika, doporučuji všem, některé, hlavně ekonomické předměty náročné a pro mě matematika a neadekvátně náročné finanční účetnictví. Předměty v oboru pestré a dobře nakombinované. Krásné tři roky na fakultě:)

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíš. Další informace