Reklama
Nahlásit chybu

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

  • Studentů:  16995
  • Materiálů:  11785
  • Komentářů k učitelům:  3976
  • Předmětů:  1874

Registrace zdarma!

3.42z 5 bodů

Školu hodnotilo: 86 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější

O škole

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích nabízí uchazečům studium na osmi fakultách, mezi nimi například i Fakulta rybářství a ochrany vod. Letos JCU oslaví 24 let od svého založení a je největší univerzitou na jihu Čech.

Kontakt

Adresa: Branišovská 31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: 420 389 032 191
Email: [email protected]
Web:http://www.jcu.cz

Články

Vzpomínka na Paříž

23. 7. 2014 | 19:02 | autor: MAKY.OREL

Co takhle vypravit se do Paříže? Ráda bych vám představila pět nezapomenutelných, i když náročných dní, které jsem nedávno strávila v tomto úžasném městě.

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu [email protected]

9.2.2014 | 17:41

Přírodovědecká fakulta

Tahle škola láká velice dobrým zázemím (vynecháme-li prehistorický labyrint avéčka, byť vrátnice je nová, a ty nové židle na cháčku, kde se nedá sedět...) - fakulta, koleje, menza, rektorát i knihovna v jednom areálu. Všude kousek, ani centrum není daleko, MHD nám jezdí. Menza výborně vaří, velký výběr a božské ceny! Koleje nejsou nikde zázrak, ale za tu cenu příjemně zařízené bydlení v pokoji pro dva (tak dva dny v týdnu se ale obvykle moc nevyspíte). Máme wifi všude v areálu, máme všude dostatek pc učeben + naše skvělá knihovna narvaná technikou a její vynikající kafíčko v Café AK.
Lidi jsou tu bezkonkurenční a atmosféru nám závidí leckde - profesoři jsou skvělí, vzdělaní a úžasní lidé. Přírodovědci vždycky pobaví i poučí, jsou to prostě velké charaktery s lidskou tváří. Ale musíte se tu učit - náročnost je podle obecného mínění studentů tak střední ve srovnání všech VŠ u nás. Většina předmětů vyžaduje základní biologickou logiku věci, kterou prostě musíte umět (ochrana přírody, chování zvířat, teorie v biologii od buňky po kytku). Největší problémy prváku pro biology jsou matika (musíte jí umět už ze třeťáku-čtvrťáku), chlt, případně zabubi (hodně látky) a docela straší organická chemie, protože je, jak se zdá, každý rok jiná... Sítem prochází čím dál méně lidí, protože se snižují nároky u přijímaček, ale druhý semestr je už v pohodě. Tam je strašák fyzikální chemie, ale to se dá naučit, jen se nesmíte flákat. Ale tak jako tak - za to studium se tu dozvíte naprosto úžasný věci a otevřou se vám oči ohledně různých problematik v přírodě.
To by tak bylo, ale uplatnění - no takhle, už i profesoři vám řeknou, že v dnešní době by biologii studovat nešli (pan prof. Bříza říkal a já mu to věřím...). Být vědec znamená v podstatě zůstat na fakultě a spolu s vědeckou činností učit. Pak můžete být v laborce, což je jediné perspektivní, a buď budete dělat vědu (máme velice dobré týmy lidí na katedře molekuláry, parazitologie a jinde), nebo půjdete někam do průmyslu. Pokud vás tohle baví, máte budoucnost fakt relativně slibnou... Pak už můžete být leda úředník, dělat posudky na životní prostředí nebo učit a to můžete i s jednodušší školou. Jinak nazdar bazar - půlka lidí v životě nebude po vystudování dělat v oboru. Jak stárnem, tak nám to dochází a přepadá nás hrůza.
A peníze - jihočeská je docela levná, žádná vejška není zadarmo, ale biologové většinou nepotřebují žádná skripta nebo si kupovat učebnice, ubytování je tu levné, jídlo taky a všude možně slevy na isic. Takže vyjdete dobře.

3.11.2012 | 17:58

Přírodovědecká fakulta

Pro někoho může být problémem poměrně vysoká úroveň jazyků (mluvím hlavně o angličtině), zvláště pro ty, kteří s tímto jazykem teprve začínají, případně mají jen začátečnickou znalost. Když ale projdou doporučovanými kurzy a povinnými zkouškami, mají na druhou stranu záruku, že se opravdu domluví. Jinak souhlasím, že v prvním roce některých technických oborů, kam se člověk snáze dostane (Informatika, Měřící a výpočetní technika), dělá problémy Java (případně Cčko) a občas matika/fyzika. Mě nebavilo dělání protokolů z laborek a měření, kterých bylo opravdu vydatně. Jak je to s uplatněním biologických oborů nevím, ale když někoho chytne věda (i to se může stát, nevěřila jsem tomu;) ), není co řešit. Fakulta nabízí dobré možnosti a svoje lidi si hýčká.

14.4.2012 | 09:55

Zdravotně sociální fakulta

Věřím že některé obory jsou lepší než jiné, ale obecně panuje na ZSF neuvěřitelný chaos. Jednou se něco dohodne a pak desetkrát změní. Nikdo nechce za nic převzít zodpovědnost a když jde do tuhého všichni dají ruce pryč. Má zkušenost : Děkan vypsal témata bakalářských prací, já si jedno z nich vybrala. Najednou se zjistilo, že vlastně není kdo by mi dělal vedoucího práce a tak mi ho v průběhu dvakrát změnili. Dotyčná na konec řekla že na mě nemá čas a ať si to tedy přeložím do dalšího ročníku!!! Nikdo se za mě nepostavil ačkoli to rozhodně nebyla má vina. Vedoucího jsem si na konec musela zajistit sama z úplně jiné školy, protože u nás nebyl NIKDO kdo by mohl dané téma vést.

14.10.2011 | 00:28

Ekonomická fakulta

Úroveň fakulty odpovídá regionální univerzitě. Bohužel se někdy projevuje neodostatek učeben.

13.5.2012 | 14:47

Filozofická fakulta

Fakulta není špatná, ale nic pro ty, kteří neradi čtou.

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se