Reklama
Nahlásit chybu

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

(zobrazit přehled fakult)
  • Studentů :  17144
  • Materiálů:  11810
  • Komentářů k učitelům:  4030
  • Předmětů:  1889

Registrace zdarma!

3.41z 5 bodů

Školu hodnotilo: 109 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější

O škole

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích nabízí uchazečům studium na osmi fakultách, mezi nimi například i Fakulta rybářství a ochrany vod. Letos JCU oslaví 24 let od svého založení a je největší univerzitou na jihu Čech.

Kontakt

Adresa: Branišovská 31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: 420 389 032 191
Email: [email protected]
Web:http://www.jcu.cz

Články

DIVADLO TRAMTARIE ODTAJNILO DRAMATURGICKÝ PLÁN

15. 9. 2014 | 16:07 | autor: Fikus

Divadlo Tramtarie vstupuje do své jedenácté sezóny a v nově zrekonstruovaných prostorách nabídne divákům pět zbrusu nových inscenací: čtyři pro dospělé diváky a jednu pohádku. I v nadcházející sezóně bude uvádět zhruba 15 večerních představení na domovské scéně ve Slovanském domě a 20 výjezdů mimo Olomouc. Divadlo Tramtarie se pokusí navázat na mimořádně úspěšnou loňskou sezónu, za kterou mimo jiné získalo Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti divadla.

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu [email protected]

9.2.2014 | 17:41

Přírodovědecká fakulta

Tahle škola láká velice dobrým zázemím (vynecháme-li prehistorický labyrint avéčka, byť vrátnice je nová, a ty nové židle na cháčku, kde se nedá sedět...) - fakulta, koleje, menza, rektorát i knihovna v jednom areálu. Všude kousek, ani centrum není daleko, MHD nám jezdí. Menza výborně vaří, velký výběr a božské ceny! Koleje nejsou nikde zázrak, ale za tu cenu příjemně zařízené bydlení v pokoji pro dva (tak dva dny v týdnu se ale obvykle moc nevyspíte). Máme wifi všude v areálu, máme všude dostatek pc učeben + naše skvělá knihovna narvaná technikou a její vynikající kafíčko v Café AK.
Lidi jsou tu bezkonkurenční a atmosféru nám závidí leckde - profesoři jsou skvělí, vzdělaní a úžasní lidé. Přírodovědci vždycky pobaví i poučí, jsou to prostě velké charaktery s lidskou tváří. Ale musíte se tu učit - náročnost je podle obecného mínění studentů tak střední ve srovnání všech VŠ u nás. Většina předmětů vyžaduje základní biologickou logiku věci, kterou prostě musíte umět (ochrana přírody, chování zvířat, teorie v biologii od buňky po kytku). Největší problémy prváku pro biology jsou matika (musíte jí umět už ze třeťáku-čtvrťáku), chlt, případně zabubi (hodně látky) a docela straší organická chemie, protože je, jak se zdá, každý rok jiná... Sítem prochází čím dál méně lidí, protože se snižují nároky u přijímaček, ale druhý semestr je už v pohodě. Tam je strašák fyzikální chemie, ale to se dá naučit, jen se nesmíte flákat. Ale tak jako tak - za to studium se tu dozvíte naprosto úžasný věci a otevřou se vám oči ohledně různých problematik v přírodě.
To by tak bylo, ale uplatnění - no takhle, už i profesoři vám řeknou, že v dnešní době by biologii studovat nešli (pan prof. Bříza říkal a já mu to věřím...). Být vědec znamená v podstatě zůstat na fakultě a spolu s vědeckou činností učit. Pak můžete být v laborce, což je jediné perspektivní, a buď budete dělat vědu (máme velice dobré týmy lidí na katedře molekuláry, parazitologie a jinde), nebo půjdete někam do průmyslu. Pokud vás tohle baví, máte budoucnost fakt relativně slibnou... Pak už můžete být leda úředník, dělat posudky na životní prostředí nebo učit a to můžete i s jednodušší školou. Jinak nazdar bazar - půlka lidí v životě nebude po vystudování dělat v oboru. Jak stárnem, tak nám to dochází a přepadá nás hrůza.
A peníze - jihočeská je docela levná, žádná vejška není zadarmo, ale biologové většinou nepotřebují žádná skripta nebo si kupovat učebnice, ubytování je tu levné, jídlo taky a všude možně slevy na isic. Takže vyjdete dobře.

21.8.2014 | 00:10

Zdravotně sociální fakulta

Letos jsem dokončila studium porodní asistence na ZSF JU. Před nástupem na VŠ jsem se rozhodovala mezi několika univerzitami. Vybrala jsem si JU, protože se mi zdála budova fakulty sympatická, stejně tak jako město, a proto, že jsem nikde nenašla informace od absolventů, ze kterých bych se mohla dozvědět, jak to tu opravdu chodí... Pro ty, kteří se budou rozhodovat v příštích letech, přikládám tento souhrn:

Pozitiva:
- škola má pěkné budovy, které jsou i poměrně dobře vybavené pomůckami. Škoda, že se moc nepoužívají...
- Výborné zahraniční vztahy: málo zájemců o stáže, vysoká šance, že odjedete na stáž, pokud o to budete stát. Nedělejte si ale iluze, že by to v tomto oboru někdo ocenil =D
- Menza: dobré jídlo za slušnou cenu.
- Budějovice: příjemné městečko plné studentů.
- Najdou se zde opravdu fajn a zodpovědní vyučující. A přátelé. Které poznáš v nouzi =D


Negativa:
- Naprosto konzervativní přístup k porodnictví. O porodní asistenci nevíme nic - učíte se o lékařském vedení porodu. Jakékoliv pokrokové názory a jejich majitelé budou vyhlazeni. Porodní asistentka přece asistuje lékaři, tak proč si zakládat na vědomostech.
- Mnoho zbytečných předmětů a praxe na "sesterských" odděleních, na kterých nemáte kompetence pracovat. Na specializaci nezbývá prostor. Pro příklad: 1. semestr 3 týdny na LDN, 1. týden na porodním sále.
- Praxe prezenčního studia možná pouze v nemocnici České Budějovice (až na porodní sál). Zde máte často podřadnějsí místo, než uklízečky.
- Velmi nekvalitní teoretická výuka. Naprostý nedostatek opravdu využitelných znalostí. Neumíme nic, až na teorii porodní asistence a tvorbu kazuistik a hlavně OŠETŘOVATELSKÉHO PROCESU. Toto je bič používaný k šikaně a buzeraci studentů, následně zdravotníků a k odvedení pozornosti od opravdové péče.
- Kolokvium: speciální typ zakončení předmětu, který vyučující chápou jako zkoušku, takže jich za semestr máte třeba 11.
- Speciálně katedra ošetřovatelství a porodní asistence je opravdu zlá. Dvě žáby porodní asistentky, které zde sedí na prameni, si zakládají pouze na titulech, neumí nic a těší je pouze buzerace a šikana. Podmínky mění, jak se to hodí. NENÍ KAM A NA KOHO SE ODVOLAT, ani paní děkanka nepomůže.

Studiu zlomí každou osobnost, udělá z ní řiťolezy. Kdo se nenechá, nedostuduje. Neznám žádnou porodní asistentku (za posledních pár let), která by s hrdostí vzpomínala na svou Alma mater.

3.11.2012 | 17:58

Přírodovědecká fakulta

Pro někoho může být problémem poměrně vysoká úroveň jazyků (mluvím hlavně o angličtině), zvláště pro ty, kteří s tímto jazykem teprve začínají, případně mají jen začátečnickou znalost. Když ale projdou doporučovanými kurzy a povinnými zkouškami, mají na druhou stranu záruku, že se opravdu domluví. Jinak souhlasím, že v prvním roce některých technických oborů, kam se člověk snáze dostane (Informatika, Měřící a výpočetní technika), dělá problémy Java (případně Cčko) a občas matika/fyzika. Mě nebavilo dělání protokolů z laborek a měření, kterých bylo opravdu vydatně. Jak je to s uplatněním biologických oborů nevím, ale když někoho chytne věda (i to se může stát, nevěřila jsem tomu;) ), není co řešit. Fakulta nabízí dobré možnosti a svoje lidi si hýčká.

14.4.2012 | 09:55

Zdravotně sociální fakulta

Věřím že některé obory jsou lepší než jiné, ale obecně panuje na ZSF neuvěřitelný chaos. Jednou se něco dohodne a pak desetkrát změní. Nikdo nechce za nic převzít zodpovědnost a když jde do tuhého všichni dají ruce pryč. Má zkušenost : Děkan vypsal témata bakalářských prací, já si jedno z nich vybrala. Najednou se zjistilo, že vlastně není kdo by mi dělal vedoucího práce a tak mi ho v průběhu dvakrát změnili. Dotyčná na konec řekla že na mě nemá čas a ať si to tedy přeložím do dalšího ročníku!!! Nikdo se za mě nepostavil ačkoli to rozhodně nebyla má vina. Vedoucího jsem si na konec musela zajistit sama z úplně jiné školy, protože u nás nebyl NIKDO kdo by mohl dané téma vést.

19.2.2012 | 22:45

Ekonomická fakulta

Studuji tu již druhým rokem, ale po prvním roce zde můžu říct, jsem stále spokojen.

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se

FULL