Nově tvůj
školní rozvrh v mobilu

Stáhni zdarma zde

ROZRVH

FREE

Primat.cz

STÁHNI SI ROZVRH DO MOBILU

FREE

Nahlásit chybu

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

(zobrazit přehled fakult)
  • Studentů :  19746
  • Materiálů:  14446
  • Komentářů k učitelům:  4593
  • Předmětů:  2070

Registrace!

3.43z 5 bodů

Školu hodnotilo: 316 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější

O škole

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích nabízí uchazečům studium na osmi fakultách, mezi nimi například i Fakulta rybářství a ochrany vod. Letos JCU oslaví 24 let od svého založení a je největší univerzitou na jihu Čech.

Kontakt

Adresa: Branišovská 31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: 420 389 032 191
Email: info@jcu.cz
Web:http://www.jcu.cz

Články

Velkolepý návrat uniformy?

24. 11. 2015 | 14:09 | autor: Dave_Kmotr

Drsní hoši, sličné slečny a nádech USA – Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy vypustila začátkem října na světlo světa kolekci nového fakultního oblečení, a tím nás donutila zamyslet se nad tím, jak cool může vlastně taková uniforma být!

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu podpora@primat.cz

9.2.2014 | 17:41

Přírodovědecká fakulta

Tahle škola láká velice dobrým zázemím (vynecháme-li prehistorický labyrint avéčka, byť vrátnice je nová, a ty nové židle na cháčku, kde se nedá sedět...) - fakulta, koleje, menza, rektorát i knihovna v jednom areálu. Všude kousek, ani centrum není daleko, MHD nám jezdí. Menza výborně vaří, velký výběr a božské ceny! Koleje nejsou nikde zázrak, ale za tu cenu příjemně zařízené bydlení v pokoji pro dva (tak dva dny v týdnu se ale obvykle moc nevyspíte). Máme wifi všude v areálu, máme všude dostatek pc učeben + naše skvělá knihovna narvaná technikou a její vynikající kafíčko v Café AK.
Lidi jsou tu bezkonkurenční a atmosféru nám závidí leckde - profesoři jsou skvělí, vzdělaní a úžasní lidé. Přírodovědci vždycky pobaví i poučí, jsou to prostě velké charaktery s lidskou tváří. Ale musíte se tu učit - náročnost je podle obecného mínění studentů tak střední ve srovnání všech VŠ u nás. Většina předmětů vyžaduje základní biologickou logiku věci, kterou prostě musíte umět (ochrana přírody, chování zvířat, teorie v biologii od buňky po kytku). Největší problémy prváku pro biology jsou matika (musíte jí umět už ze třeťáku-čtvrťáku), chlt, případně zabubi (hodně látky) a docela straší organická chemie, protože je, jak se zdá, každý rok jiná... Sítem prochází čím dál méně lidí, protože se snižují nároky u přijímaček, ale druhý semestr je už v pohodě. Tam je strašák fyzikální chemie, ale to se dá naučit, jen se nesmíte flákat. Ale tak jako tak - za to studium se tu dozvíte naprosto úžasný věci a otevřou se vám oči ohledně různých problematik v přírodě.
To by tak bylo, ale uplatnění - no takhle, už i profesoři vám řeknou, že v dnešní době by biologii studovat nešli (pan prof. Bříza říkal a já mu to věřím...). Být vědec znamená v podstatě zůstat na fakultě a spolu s vědeckou činností učit. Pak můžete být v laborce, což je jediné perspektivní, a buď budete dělat vědu (máme velice dobré týmy lidí na katedře molekuláry, parazitologie a jinde), nebo půjdete někam do průmyslu. Pokud vás tohle baví, máte budoucnost fakt relativně slibnou... Pak už můžete být leda úředník, dělat posudky na životní prostředí nebo učit a to můžete i s jednodušší školou. Jinak nazdar bazar - půlka lidí v životě nebude po vystudování dělat v oboru. Jak stárnem, tak nám to dochází a přepadá nás hrůza.
A peníze - jihočeská je docela levná, žádná vejška není zadarmo, ale biologové většinou nepotřebují žádná skripta nebo si kupovat učebnice, ubytování je tu levné, jídlo taky a všude možně slevy na isic. Takže vyjdete dobře.

21.8.2014 | 00:10

Zdravotně sociální fakulta

Letos jsem dokončila studium porodní asistence na ZSF JU. Před nástupem na VŠ jsem se rozhodovala mezi několika univerzitami. Vybrala jsem si JU, protože se mi zdála budova fakulty sympatická, stejně tak jako město, a proto, že jsem nikde nenašla informace od absolventů, ze kterých bych se mohla dozvědět, jak to tu opravdu chodí... Pro ty, kteří se budou rozhodovat v příštích letech, přikládám tento souhrn:

Pozitiva:
- škola má pěkné budovy, které jsou i poměrně dobře vybavené pomůckami. Škoda, že se moc nepoužívají...
- Výborné zahraniční vztahy: málo zájemců o stáže, vysoká šance, že odjedete na stáž, pokud o to budete stát. Nedělejte si ale iluze, že by to v tomto oboru někdo ocenil =D
- Menza: dobré jídlo za slušnou cenu.
- Budějovice: příjemné městečko plné studentů.
- Najdou se zde opravdu fajn a zodpovědní vyučující. A přátelé. Které poznáš v nouzi =D


Negativa:
- Naprosto konzervativní přístup k porodnictví. O porodní asistenci nevíme nic - učíte se o lékařském vedení porodu. Jakékoliv pokrokové názory a jejich majitelé budou vyhlazeni. Porodní asistentka přece asistuje lékaři, tak proč si zakládat na vědomostech.
- Mnoho zbytečných předmětů a praxe na "sesterských" odděleních, na kterých nemáte kompetence pracovat. Na specializaci nezbývá prostor. Pro příklad: 1. semestr 3 týdny na LDN, 1. týden na porodním sále.
- Praxe prezenčního studia možná pouze v nemocnici České Budějovice (až na porodní sál). Zde máte často podřadnějsí místo, než uklízečky.
- Velmi nekvalitní teoretická výuka. Naprostý nedostatek opravdu využitelných znalostí. Neumíme nic, až na teorii porodní asistence a tvorbu kazuistik a hlavně OŠETŘOVATELSKÉHO PROCESU. Toto je bič používaný k šikaně a buzeraci studentů, následně zdravotníků a k odvedení pozornosti od opravdové péče.
- Kolokvium: speciální typ zakončení předmětu, který vyučující chápou jako zkoušku, takže jich za semestr máte třeba 11.
- Speciálně katedra ošetřovatelství a porodní asistence je opravdu zlá. Dvě žáby porodní asistentky, které zde sedí na prameni, si zakládají pouze na titulech, neumí nic a těší je pouze buzerace a šikana. Podmínky mění, jak se to hodí. NENÍ KAM A NA KOHO SE ODVOLAT, ani paní děkanka nepomůže.

Studiu zlomí každou osobnost, udělá z ní řiťolezy. Kdo se nenechá, nedostuduje. Neznám žádnou porodní asistentku (za posledních pár let), která by s hrdostí vzpomínala na svou Alma mater.

18.9.2014 | 12:41

Zdravotně sociální fakulta

Po vystudování oboru porodní asistnetka na ZSF JČU bych doporučila ještě jednou tři roky v Plzni. Kvalita výuky katastrofální, ošetřovatelské předměty, kterým vévodí Belešová a Filausová jsou víceméně formou samostudia, rozhodí seznam prezentací, každý student udělá jednu a tím je jejich výuka hotová. Za to u testů a zkoušení se velice angažují. Zkoušky se dělají podle sympatií. Pokud se vám nezdají body v testu, "nestěžuj si, můžu ti jich strhnout klidně dalších 13". Přednášky s lékaři byly docela zajímavé, ale bohužle je naprostý nepoměr odborných předmětů jako Porodnictví, Gynekologie a Ošetřovatelství o těhotnou, při porodu a tak dále. S ostatními předměty jako filozofie, etika, neurologie, interna, chirurgie, psycgiatrie, kounitní péče, kterých je nepoměrně víc. Zbytečně. Praxe- je z poloviny napsorsto nesmyslná. trvání x týdnů na odděleních LDN, ONP, chirurgie, interna, psychiatrie, neurologie, ARO.. Praxe na odděleních souvisejících s naším oborem byla přínosná a a zajímavá. Než přišla supervize- bazírování na nesmyslech, jako kontolování každého prstu, jestli nehet nepřerůstá přes čečulku prstu. a samozřejmě logbook a každodenní psaní cílů a sbírání podpisů a výkonů. věc která obtěžovala především zdravotníky. A organizace čehokoli je také a bodě mrazu, studijní nikdy nic neví, komunikace mizerná. Na tuto školu bych už víckrát nešla a rozhodně bych ji nikomu nedoporučila. Jediné pozitivum, že zkoušky byly jednoduché, většinou stačilo jednou až dvoudenní učení.

6.5.2013 | 22:22

Pedagogická fakulta

Jelikož fakulta nabízí něco kolem sedmnácti oborů plus k tomu jsou některé vedené i filozofickou/přírodovědeckou fakultou, mluvím jen za své obory - angličtina, čeština, plus k tomu doprovodný pedagogicko-psychologický okruh. Katedra anglistiky a českého jazyka nabízí poměrně kvalitní vyučující, se kterými se dá rozumně domluvit. Neměla jsem s nimi žádný problém. Přednášky jsou většinou velmi zajímavé, stejně tak jako většina seminářů. Pedagogika a psychologie jsou především teoretické, o praxi to vůbec není, bakalářský obor ani praxi nezahrnuje. Je tu ovšem možnost asistentské praxe, jakožto výběrového předmětu, která má opakovaný zápis, což se dá využít i jako "předběžná praxe" pro praxi na navazujícím magisterském. Jediný problém je, že třeba český jazyk je částečně vedený i filozickou fakultou, takže se musí přejíždět (cca 15 minut). Jako nejproblematičtější stále vidím špatný přístup na studijních oddělení a občas i sekretářky kateder nejsou zrovna nejpřívětivější.

19.11.2013 | 14:44

Ekonomická fakulta

zkrátka průměr :)

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíš. Další informace