Reklama
Nahlásit chybu

Brigáda na dohodu o provedení práce

Brigáda na dohodu o provedení práce

14.7.2011 21:41

Chtěla bych se zeptat...Nastoupila jsem na brigádu, kde mám podepsanou dohodu o provedení práce s tím, že plat mi bude posílán jednou za čtvrt roku. Na moji námitku, že peníze potřebuji měsíčně, mi bylo sděleno, že by mi museli z platu odečítat daň a pojištění. Při další mé námitce, že jako student mám slevu na dani a navíc zdravotní a sociální za mně po dobu studia platí škola, mi bylo řečeno, že tak to nefunguje. Mám v tom guláš...Myslím, že bych měla mít pravdu spíše já. Nebo jak to tedy je s vyplácením mzdy a placením daní a pojištění? Díky za odpověď
14.7.2011 21.41 [user="85943"]Eslinecka[/user] napsal(a): [cite] Chtěla bych se zeptat...Nastoupila jsem na brigádu, kde mám podepsanou dohodu o provedení práce s tím, že plat mi bude posílán jednou za čtvrt roku. Na moji námitku, že peníze potřebuji měsíčně, mi bylo sděleno, že by mi museli z platu odečítat daň a pojištění. Při další mé námitce, že jako student mám slevu na dani a navíc zdravotní a sociální za mně po dobu studia platí škola, mi bylo řečeno, že tak to nefunguje. Mám v tom guláš...Myslím, že bych měla mít pravdu spíše já. Nebo jak to tedy je s vyplácením mzdy a placením daní a pojištění? Díky za odpověď:-) [/cite]
  • Student

Re: Brigáda na dohodu o provedení práce

3.8.2011 22:22

Omlouváme se za zpoždění s odpovědí, snad ještě alespoň k něčemu bude.

Dohoda o provedení práce se dohoda o práci, která se musí provést. Tedy vyplácí se po provedení práce a to za práci dokončeno. Obecně platí, že vyplacená odměna je zdaněna 15 % a taková odměna nepodléhá placení sociálního a zdravotního pojištění. Máte-li slevu na dani, nebo jste-li od daně z příjmu osvobozena, musíte tento nárok oznámit zaměstnavateli, případně si provést své vlastní roční daňové přiznání, kde si toto zohledníte. Na dohodu o provedení práce můžete za rok odpracovat u jednoho zaměstnavatele max. 150 hodin.
Pokud Vám zaměstnavatel vyplácí odměnu měsíčně za opakovanou činnost, pak pravděpodobně nejde o dohodu o provedení práce, ale o dohodu o pracovní činnosti a zde platí předpisy obdobné jako u normálního pracovního poměru.
Protože Vaše doklady nemáme k dispozici, doporučuji Vám s Vašimi doklady se dostavit do advokátní kanceláře a v případě potřeby za úplatu se nechat zastupovat v této věci advokátem

S přáním pěkného dne

Tschöpl & Partner, advokáti, Rechtsanwälte, Attorneys at Law
v.z. Eva Kubiková
3.8.2011 22.22 [user="141977"]DL_Blanca[/user] napsal(a): [cite] Omlouváme se za zpoždění s odpovědí, snad ještě alespoň k něčemu bude.

Dohoda o provedení práce se dohoda o práci, která se musí provést. Tedy vyplácí se po provedení práce a to za práci dokončeno. Obecně platí, že vyplacená odměna je zdaněna 15 % a taková odměna nepodléhá placení sociálního a zdravotního pojištění. Máte-li slevu na dani, nebo jste-li od daně z příjmu osvobozena, musíte tento nárok oznámit zaměstnavateli, případně si provést své vlastní roční daňové přiznání, kde si toto zohledníte. Na dohodu o provedení práce můžete za rok odpracovat u jednoho zaměstnavatele max. 150 hodin.
Pokud Vám zaměstnavatel vyplácí odměnu měsíčně za opakovanou činnost, pak pravděpodobně nejde o dohodu o provedení práce, ale o dohodu o pracovní činnosti a zde platí předpisy obdobné jako u normálního pracovního poměru.
Protože Vaše doklady nemáme k dispozici, doporučuji Vám s Vašimi doklady se dostavit do advokátní kanceláře a v případě potřeby za úplatu se nechat zastupovat v této věci advokátem

S přáním pěkného dne

Tschöpl & Partner, advokáti, Rechtsanwälte, Attorneys at Law
v.z. Eva Kubiková [/cite]
  • Student