Reklama
Nahlásit chybu

Česká zemědělská univerzita v Praze

(zobrazit přehled fakult)
  • Studentů :  34689
  • Materiálů:  23139
  • Komentářů k učitelům:  15367
  • Předmětů:  1459

Registrace zdarma!

3.48z 5 bodů

Školu hodnotilo: 247 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější

O škole

Česká zemědělská univerzita v Praze je státní školou univerzitního typu, která poskytuje vzdělání zejména v oblastech biologie a zemědělství, lesnictví, potravinářství, ale i ekonomie. ČZU sídlí v Praze - Suchdole a má 6 fakult.

Kontakt

Adresa: Kamýcká 129 165 21 Praha 6 Suchdol
Tel.: 22438 1111
Email: [email protected]
Web:http://www.czu.cz

Články

Nakladatelství Argo je zpět s dalším nášupem dárků.

18. 10. 2014 | 12:49 | autor: Fikus

Nakladatelství Argo je zpět s dalším nášupem dárků. Tentokrát vám posílá žhavé novinky, které právě dorazily na knižní trh. Jak sami vidíte, jde o pestrou směsici, ze které si vybere každý (samozřejmě se najdou tací, kteří by doma chtěli mít všech pět knih). Každopádně máte opět možnost získat skvělé knihy renomovaného českého nakladatele.

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu [email protected]

15.4.2014 | 02:54

Provozně ekonomická fakulta

Budu ČZU komparovat s VŠE. : 1) Na PEF ČZU je hodně lidí z ekonomky, o dost míň z pak z gymnázií. x Na VŠE je tomu zase obráceně. 2) Od roku 2011 najela celá Pefka na systém nepovinných přednášek 1* týdně a cvičení 1* za 14 dní (tím podle některých klesla kvalita výuky), na ty se ale chodit musí. x Na VŠE lidi chodí do školy 3-4 dny každý týden. Na ČZU většina chodí do práce 3 -4 dny v týdnu a do školy jen jeden den - ne, nejedná se o kombinované studium, mluvím o prezenčním studiu - prostě tu nemáme tak moc výuky-studium není tak časově náročné jako na VŠE (ale jako PEF to má většina ekonomek). 3) Na Pefce je hodně studentů = hodně studijních kruhů = rozvrh lze upravit přesně dle představ. = Pefka má skoro stejně studentů jako celá VŠE v Praze. 4) Ke studiu: Matematiky se nebojte. Například veřejná správa a reg. rozvoj: v prvním ročníku jsme měli 2 trochu logičtější předměty : Matematické metody v ekonomii a Systémovou analýzu výrobkových vertikál - pokud se na to ale člověk trochu podíval a chodil na cvičení, zkoušku zvládnul. Daleko horší jsou už pak asi předměty ve vyšších ročnících. Úmrtnost na PEF ČZU vzhledem k tomu, kolik je ročně absolventů, tak odhaduju tak asi na poloviční úrovni co na VŠE. 5) Kvalita výuky: Každý rok se trochu mění studijní plán, kupříkladu my jsme se ještě učili kytičky a rostlinky (už ani nevím jak se ten předmět jmenoval) ale to už ted možná nebude. Pef je dobrá volba pro někoho, kdo si chce při škole dělat někde praxi a ne jenom chodit do školy po - pá. Čas od času je na fakultě zajímavá přenáška s nějakou osobností (např. Tomio Okamura atd.) nebo třeba Career Days. Jediné co na této škole trochu vázne je výuka jazyků.
K oborům na PEF : podnikání a administrativa a veřejná správa a reg. rozvoj nejsou zas tak moc náročné obory, je tu hodně lidí z OA, díky tomu, že tu není tak náročná matika, lidi z OA totiž s matikou většinou moc nekamarádí.
Trochu náročnější je obor provoz a ekonomika, kde je o maloučko víc matiky. A pak je tu i obor hospodářská a kulturní studia-taky nic nijak náročného. No a informatika-ale zaměřená dle profilu školy, těžko říct, co to je zač. x Na VŠE je většina oborů mnohem časově náročnějších, např. obory jako ekonomická analýza z NF, finance, bankovnictví a finanční inženýrství z FFU a některé vybrané matematické a statistické obory z FIS jsou pořádná makačka. Mám na VŠE kámoše z gymplu - celý zkouškový se dře jako blázen ( a k tomu je ještě na psychouše díky tomu jednomu pokusu na zkoušku-fakt to tam u nich hrotěj) x kdežto tomu já mám na PEF ČZU už v půli zkouškového hotovo - zkoušky "zandány", jak by řekl Stifler. ...Můj kámoš na VŠE neustále něco dělá průběžně (seminárky, ministesty, prezentace, průběžáky, aktivita...) , já jen lážo plážo jednou za 14 dní vyvinu trochu aktivity na cviku.
Jinak dostat se na PEF ČZU není až takový problém, berou okolo 60 % uchazečů.
Výhodou a zároveň nevýhodou tý školy je to, že není zas tak náročná (jako třeba VŠE, kde se musí fakt tvrdě makat a stejně se z toho dost lidí nakonec po**re), ale není to ani vyložená fraška (viz většina soukromých)., kde zkoušky udělá i trochu chytřejší opice.
Pokud se PEF někdo bojí, tak at si přečte tohle: ..." Ahoj všem. K tomu srovnání můžu napsat zkušenost své dcery. Má dcera studovala ještě předminulým rokem na VŠE, ale zkouškové moc dobře nestíhala, o svém prvním zkouškovém nezvládla dva těžší předměty, další semestr přišla o další kredity, byla pořád v hrozném stresu. Od minulého roku chodí na PEF ČZU, průměr má 1,4, aspiruje tedy na červený diplom a zkoušky má hotové už vždy v polovině zkouškového.
Na PEF ČZU mají učitelé o poznání lidštější přístup než na VŠE a ten systém studenty celkově méně stresuje."

2.4.2013 | 16:25

Provozně ekonomická fakulta

Obecně se říká, že kdo to nezvládne na VŠE, jde na PEF ČZU, kdo to nezvládne ani tady (a věřte, že jsou i tací), ten jde na ty všemožné soukromé ekonomické školy jako SVŠE,SVŠES,VŠFS,BIVŠ,UJAK,VŠEM,VŠMIE a další, kde jsou na studenty kladeny velice mrzké požadavky. Aneb "kdo maže, ten jede dál", jak říká jeden můj známý z UJAKU. Myslím, že PEF se těší průměrné prestiži, na VŠE absolutně nemá(taky kdo by chtěl ten šílený jeden pokus na zkoušku a zapeklité testy), ale ty ekonomky v menších městech-Jihlavě, Liberci, Pardubicích atd. strčí hravě do kapsy. Já na VŠE skončila, byl to boj, ale vystudovat tam na první fakultě navazujícího magistra, to je science fiction, za řádnou dobu to z mýho oboru zvládlo jen dvanáct lidí z 80! PEF není tak těžká, takže ji člověk dokončí a nemá ani tak debilní reputaci jako soukromé, kde si tituly rovnou kupují.

5.9.2013 | 17:16

Provozně ekonomická fakulta

Na VŠE jsem to nezvládl, tak jsem zjištoval informace, jak upadnout na hubu co nejvhodněji. No a šel jsem sem, na PEF ČZU. Chtěl jsem jít původně na soukromou, ale to by bylo (podle mnohých mých známých-většina uznávaní experti a odborníci) jako přechod z gymnázia na učiliště, tak jsem přestoupil na PEF ČZU, obchodní akademii. VŠE=GYMPL, PEF ČZU=OBCHODNÍ AKADEMIE, SOUKROMÉ EKONOMICKÉ ŠKOLY=UČILIŠTĚ. Jsem tu spokojenej, je tu větší prostor na zábavu a seznamování se, prostě na studentskej život celkově, a zároven se o škole neříká, že je to učnák. (jako o soukromých) :))

21.8.2013 | 01:50

Provozně ekonomická fakulta

Nelíbí se mi, že si ČZU snaží vylepšit kredit školy pouze parazitováním na značce - anglický název České zemědělské univerzity je totiž University of Life Science Prague, tedy jasná parazitace na PřF UK (Faculty of Life Science). Ale to stejné dělá i další hnojárna, tentokrát v Brně - přejmenováním Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity na Mendelovu univerzitu - opět jasný záměr parazitovat, tentokrát na Masarykově univerzitě.

21.2.2012 | 21:04

Provozně ekonomická fakulta

první ročník tím, že si to student zaplatí, tak to docela jde, ale potom, když jseš přeřazen do druhého ročníku, tak se to rapidně změní.

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se

FALSE