Reklama
Nahlásit chybu

Česká zemědělská univerzita v Praze

(zobrazit přehled fakult)
  • Studentů :  32766
  • Materiálů:  22505
  • Komentářů k učitelům:  14289
  • Předmětů:  1429

Registrace zdarma!

3.47z 5 bodů

Školu hodnotilo: 214 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější

O škole

Česká zemědělská univerzita v Praze je státní školou univerzitního typu, která poskytuje vzdělání zejména v oblastech biologie a zemědělství, lesnictví, potravinářství, ale i ekonomie. ČZU sídlí v Praze - Suchdole a má 6 fakult.

Kontakt

Adresa: Kamýcká 129 165 21 Praha 6 Suchdol
Tel.: 22438 1111
Email: [email protected]
Web:http://www.czu.cz

Články

DIVADLO TRAMTARIE ODTAJNILO DRAMATURGICKÝ PLÁN

15. 9. 2014 | 16:07 | autor: Fikus

Divadlo Tramtarie vstupuje do své jedenácté sezóny a v nově zrekonstruovaných prostorách nabídne divákům pět zbrusu nových inscenací: čtyři pro dospělé diváky a jednu pohádku. I v nadcházející sezóně bude uvádět zhruba 15 večerních představení na domovské scéně ve Slovanském domě a 20 výjezdů mimo Olomouc. Divadlo Tramtarie se pokusí navázat na mimořádně úspěšnou loňskou sezónu, za kterou mimo jiné získalo Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti divadla.

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu [email protected]

15.4.2014 | 02:54

Provozně ekonomická fakulta

Budu ČZU komparovat s VŠE. : 1) Na PEF ČZU je hodně lidí z ekonomky, o dost míň z pak z gymnázií. x Na VŠE je tomu zase obráceně. 2) Od roku 2011 najela celá Pefka na systém nepovinných přednášek 1* týdně a cvičení 1* za 14 dní (tím podle některých klesla kvalita výuky), na ty se ale chodit musí. x Na VŠE lidi chodí do školy 3-4 dny každý týden. Na ČZU většina chodí do práce 3 -4 dny v týdnu a do školy jen jeden den - ne, nejedná se o kombinované studium, mluvím o prezenčním studiu - prostě tu nemáme tak moc výuky-studium není tak časově náročné jako na VŠE (ale jako PEF to má většina ekonomek). 3) Na Pefce je hodně studentů = hodně studijních kruhů = rozvrh lze upravit přesně dle představ. = Pefka má skoro stejně studentů jako celá VŠE v Praze. 4) Ke studiu: Matematiky se nebojte. Například veřejná správa a reg. rozvoj: v prvním ročníku jsme měli 2 trochu logičtější předměty : Matematické metody v ekonomii a Systémovou analýzu výrobkových vertikál - pokud se na to ale člověk trochu podíval a chodil na cvičení, zkoušku zvládnul. Daleko horší jsou už pak asi předměty ve vyšších ročnících. Úmrtnost na PEF ČZU vzhledem k tomu, kolik je ročně absolventů, tak odhaduju tak asi na poloviční úrovni co na VŠE. 5) Kvalita výuky: Každý rok se trochu mění studijní plán, kupříkladu my jsme se ještě učili kytičky a rostlinky (už ani nevím jak se ten předmět jmenoval) ale to už ted možná nebude. Pef je dobrá volba pro někoho, kdo si chce při škole dělat někde praxi a ne jenom chodit do školy po - pá. Čas od času je na fakultě zajímavá přenáška s nějakou osobností (např. Tomio Okamura atd.) nebo třeba Career Days. Jediné co na této škole trochu vázne je výuka jazyků.
K oborům na PEF : podnikání a administrativa a veřejná správa a reg. rozvoj nejsou zas tak moc náročné obory, je tu hodně lidí z OA, díky tomu, že tu není tak náročná matika, lidi z OA totiž s matikou většinou moc nekamarádí.
Trochu náročnější je obor provoz a ekonomika, kde je o maloučko víc matiky. A pak je tu i obor hospodářská a kulturní studia-taky nic nijak náročného. No a informatika-ale zaměřená dle profilu školy, těžko říct, co to je zač. x Na VŠE je většina oborů mnohem časově náročnějších, např. obory jako ekonomická analýza z NF, finance, bankovnictví a finanční inženýrství z FFU a některé vybrané matematické a statistické obory z FIS jsou pořádná makačka. Mám na VŠE kámoše z gymplu - celý zkouškový se dře jako blázen ( a k tomu je ještě na psychouše díky tomu jednomu pokusu na zkoušku-fakt to tam u nich hrotěj) x kdežto tomu já mám na PEF ČZU už v půli zkouškového hotovo - zkoušky "zandány", jak by řekl Stifler. ...Můj kámoš na VŠE neustále něco dělá průběžně (seminárky, ministesty, prezentace, průběžáky, aktivita...) , já jen lážo plážo jednou za 14 dní vyvinu trochu aktivity na cviku.
Jinak dostat se na PEF ČZU není až takový problém, berou okolo 60 % uchazečů.
Výhodou a zároveň nevýhodou tý školy je to, že není zas tak náročná (jako třeba VŠE, kde se musí fakt tvrdě makat a stejně se z toho dost lidí nakonec po**re), ale není to ani vyložená fraška (viz většina soukromých)., kde zkoušky udělá i trochu chytřejší opice.
Pokud se PEF někdo bojí, tak at si přečte tohle: ..." Ahoj všem. K tomu srovnání můžu napsat zkušenost své dcery. Má dcera studovala ještě předminulým rokem na VŠE, ale zkouškové moc dobře nestíhala, o svém prvním zkouškovém nezvládla dva těžší předměty, další semestr přišla o další kredity, byla pořád v hrozném stresu. Od minulého roku chodí na PEF ČZU, průměr má 1,4, aspiruje tedy na červený diplom a zkoušky má hotové už vždy v polovině zkouškového.
Na PEF ČZU mají učitelé o poznání lidštější přístup než na VŠE a ten systém studenty celkově méně stresuje."

2.4.2013 | 16:25

Provozně ekonomická fakulta

Obecně se říká, že kdo to nezvládne na VŠE, jde na PEF ČZU, kdo to nezvládne ani tady (a věřte, že jsou i tací), ten jde na ty všemožné soukromé ekonomické školy jako SVŠE,SVŠES,VŠFS,BIVŠ,UJAK,VŠEM,VŠMIE a další, kde jsou na studenty kladeny velice mrzké požadavky. Aneb "kdo maže, ten jede dál", jak říká jeden můj známý z UJAKU. Myslím, že PEF se těší průměrné prestiži, na VŠE absolutně nemá(taky kdo by chtěl ten šílený jeden pokus na zkoušku a zapeklité testy), ale ty ekonomky v menších městech-Jihlavě, Liberci, Pardubicích atd. strčí hravě do kapsy. Já na VŠE skončila, byl to boj, ale vystudovat tam na první fakultě navazujícího magistra, to je science fiction, za řádnou dobu to z mýho oboru zvládlo jen dvanáct lidí z 80! PEF není tak těžká, takže ji člověk dokončí a nemá ani tak debilní reputaci jako soukromé, kde si tituly rovnou kupují.

5.9.2013 | 17:16

Provozně ekonomická fakulta

Na VŠE jsem to nezvládl, tak jsem zjištoval informace, jak upadnout na hubu co nejvhodněji. No a šel jsem sem, na PEF ČZU. Chtěl jsem jít původně na soukromou, ale to by bylo (podle mnohých mých známých-většina uznávaní experti a odborníci) jako přechod z gymnázia na učiliště, tak jsem přestoupil na PEF ČZU, obchodní akademii. VŠE=GYMPL, PEF ČZU=OBCHODNÍ AKADEMIE, SOUKROMÉ EKONOMICKÉ ŠKOLY=UČILIŠTĚ. Jsem tu spokojenej, je tu větší prostor na zábavu a seznamování se, prostě na studentskej život celkově, a zároven se o škole neříká, že je to učnák. (jako o soukromých) :))

21.8.2013 | 01:50

Provozně ekonomická fakulta

Nelíbí se mi, že si ČZU snaží vylepšit kredit školy pouze parazitováním na značce - anglický název České zemědělské univerzity je totiž University of Life Science Prague, tedy jasná parazitace na PřF UK (Faculty of Life Science). Ale to stejné dělá i další hnojárna, tentokrát v Brně - přejmenováním Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity na Mendelovu univerzitu - opět jasný záměr parazitovat, tentokrát na Masarykově univerzitě.

14.10.2012 | 15:09

Provozně ekonomická fakulta

Velmi dobrá a tradiční škola po dlouhá léta. Se studiem jsem velmi spokojená.

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se

FULL