Nově tvůj
školní rozvrh v mobilu

Stáhni zdarma zde

ROZRVH

FREE

Primat.cz

STÁHNI SI ROZVRH DO MOBILU

FREE

Nahlásit chybu

Česká zemědělská univerzita v Praze

(zobrazit přehled fakult)
  • Studentů :  46306
  • Materiálů:  41515
  • Komentářů k učitelům:  17839
  • Předmětů:  1718

Registrace!

3.39z 5 bodů

Školu hodnotilo: 1451 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější

O škole

Česká zemědělská univerzita v Praze je veřejná vysoká škola, spojuje v sobě stoletou tradici s nejmodernějšími technologiemi, progresivní vědou a výzkumem v oblasti zemědělství a lesnictví, ekologie a životního prostředí, technologií a techniky, ekonomie a managementu.
 
Česká zemědělská univerzita v Praze je státní školou univerzitního typu, která poskytuje vzdělání zejména v oblastech biologie a zemědělství, lesnictví, potravinářství, ale i ekonomie. ČZU sídlí v Praze - Suchdole a má 6 fakult.

Kontakt

Adresa: Kamýcká 129 165 21 Praha 6 Suchdol
Tel.: 22438 1111
Email: studijni@czu.cz
Web:http://www.czu.cz

Články

Soutěž ve vizuální tvorbě - Jak to vidíš? Perspektiva #Český nápad

19. 6. 2017 | 15:12 | autor: Fikus

Technologická agentura ČR (TA ČR) vyhlašuje celorepublikovou výtvarnou soutěž s názvem „Jak to vidíš? - Perspektiva #ČeskýNápad“ pro mladou generaci bez omezení věku. Téma soutěže vychází z úspěšných projektů aplikovaného výzkumu podpořených TA ČR. Tyto projekty jsou také jedním z inspiračních zdrojů pro studenty. Cílem soutěže je vytvořit obraz naší perspektivy ovlivňované stále více novými technologiemi a materiály.

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu podpora@primat.cz

15.4.2014 | 02:54

Provozně ekonomická fakulta

Budu ČZU komparovat s VŠE. : 1) Na PEF ČZU je hodně lidí z ekonomky, o dost míň z pak z gymnázií. x Na VŠE je tomu zase obráceně. 2) Od roku 2011 najela celá Pefka na systém nepovinných přednášek 1* týdně a cvičení 1* za 14 dní (tím podle některých klesla kvalita výuky), na ty se ale chodit musí. x Na VŠE lidi chodí do školy 3-4 dny každý týden. Na ČZU většina chodí do práce 3 -4 dny v týdnu a do školy jen jeden den - ne, nejedná se o kombinované studium, mluvím o prezenčním studiu - prostě tu nemáme tak moc výuky-studium není tak časově náročné jako na VŠE (ale jako PEF to má většina ekonomek). 3) Na Pefce je hodně studentů = hodně studijních kruhů = rozvrh lze upravit přesně dle představ. = Pefka má skoro stejně studentů jako celá VŠE v Praze. 4) Ke studiu: Matematiky se nebojte. Například veřejná správa a reg. rozvoj: v prvním ročníku jsme měli 2 trochu logičtější předměty : Matematické metody v ekonomii a Systémovou analýzu výrobkových vertikál - pokud se na to ale člověk trochu podíval a chodil na cvičení, zkoušku zvládnul. Daleko horší jsou už pak asi předměty ve vyšších ročnících. Úmrtnost na PEF ČZU vzhledem k tomu, kolik je ročně absolventů, tak odhaduju tak asi na poloviční úrovni co na VŠE. 5) Kvalita výuky: Každý rok se trochu mění studijní plán, kupříkladu my jsme se ještě učili kytičky a rostlinky (už ani nevím jak se ten předmět jmenoval) ale to už ted možná nebude. Pef je dobrá volba pro někoho, kdo si chce při škole dělat někde praxi a ne jenom chodit do školy po - pá. Čas od času je na fakultě zajímavá přenáška s nějakou osobností (např. Tomio Okamura atd.) nebo třeba Career Days. Jediné co na této škole trochu vázne je výuka jazyků.
K oborům na PEF : podnikání a administrativa a veřejná správa a reg. rozvoj nejsou zas tak moc náročné obory, je tu hodně lidí z OA, díky tomu, že tu není tak náročná matika, lidi z OA totiž s matikou většinou moc nekamarádí.
Trochu náročnější je obor provoz a ekonomika, kde je o maloučko víc matiky. A pak je tu i obor hospodářská a kulturní studia-taky nic nijak náročného. No a informatika-ale zaměřená dle profilu školy, těžko říct, co to je zač. x Na VŠE je většina oborů mnohem časově náročnějších, např. obory jako ekonomická analýza z NF, finance, bankovnictví a finanční inženýrství z FFU a některé vybrané matematické a statistické obory z FIS jsou pořádná makačka. Mám na VŠE kámoše z gymplu - celý zkouškový se dře jako blázen ( a k tomu je ještě na psychouše díky tomu jednomu pokusu na zkoušku-fakt to tam u nich hrotěj) x kdežto tomu já mám na PEF ČZU už v půli zkouškového hotovo - zkoušky "zandány", jak by řekl Stifler. ...Můj kámoš na VŠE neustále něco dělá průběžně (seminárky, ministesty, prezentace, průběžáky, aktivita...) , já jen lážo plážo jednou za 14 dní vyvinu trochu aktivity na cviku.
Jinak dostat se na PEF ČZU není až takový problém, berou okolo 60 % uchazečů.
Výhodou a zároveň nevýhodou tý školy je to, že není zas tak náročná (jako třeba VŠE, kde se musí fakt tvrdě makat a stejně se z toho dost lidí nakonec po**re), ale není to ani vyložená fraška (viz většina soukromých)., kde zkoušky udělá i trochu chytřejší opice.
Pokud se PEF někdo bojí, tak at si přečte tohle: ..." Ahoj všem. K tomu srovnání můžu napsat zkušenost své dcery. Má dcera studovala ještě předminulým rokem na VŠE, ale zkouškové moc dobře nestíhala, o svém prvním zkouškovém nezvládla dva těžší předměty, další semestr přišla o další kredity, byla pořád v hrozném stresu. Od minulého roku chodí na PEF ČZU, průměr má 1,4, aspiruje tedy na červený diplom a zkoušky má hotové už vždy v polovině zkouškového.
Na PEF ČZU mají učitelé o poznání lidštější přístup než na VŠE a ten systém studenty celkově méně stresuje."

27.10.2014 | 22:34

Provozně ekonomická fakulta

Jsem bývalá studentka VŠE, kde jsem neúspěšně ukončila studium a ted tak studuju PEF ČZU, hodně lidí se mě ptá, jaké to na VŠE bylo. Jasně, kdybych vám (i sama sobě) chtěla lhát do kapsy, řekla bych asi, že PEF je taková odnož VŠE, realita je ale taková, že co se týče úrovně studia, jeho náročnosti, systému hodnocení, zázemí, kvality studentů, tak ČZU nesahá VŠE ani po kotníky. To jste ale slyšet jistě nechtěli. No, já to celkem chápu, já totiž taky ne.:) Popravdě mě už unavuje fakt, jak mnoho lidí z ČZU rádo rozděluje naši univerzitu na PEF a to ostatní. A tu PEF zminují spíše v tom horším slova smyslu. PEF ČZU je samozřejmě terčem mnoha vtipků a posměšků ze stran studentů ostatních škol - typicky například žvásty lidí z ČVUT, jak se strašně stydí projít kolem zastávky autobusu směr Suchdol na Dejvicích, aby si lidi kolem náhodou nemysleli, že snad patří k zemědělce (a přitom na ČVUT jsou minimálně stejní exoti jako tady). Dokonce se mě nedávno i jeden týpek zeptal, proč nejezdíme do školy na krávách. :D ČZU, lidově hnojárna, je škola, kde naleznete širokou škálu lidí, ale přikláním se bohužel k názoru, že lepší uchazeče PEF (a obecně ČZU) příliš neláká, no považte - jaký ambiciozní student by se asi tak dral na školu, o které se říká, že tam jdou ti, kteří chtějí mít alespon nějakou vysokou školu? Který ambiciozní student by šel na školu, která je pověstná svými "smažkami" - jako ráj všech vyhulenců? No, a proto ČZU obecně láká spíše ty slabší zájemce (ze SOU, SOŠ) o studium na VŠ. Ale abych nebyla stále jen tak negativní, na PEF ČZU je super přátelská atmosféra, užijete si tu spoustu srandy a získáte mnoho přátel (i když spíše tím, že těm flákáčům nasdílíte své poznámky:)), pro většinu bude plusem i znatelně méně učení než na VŠE a sada několika pokusů na každou zkoušku. Asi jen poznamenám, upozorním, že jste na zemědělské škole (je jedno jaký obor), takže se tu budete muset povinně vypořádat s předměty jako Zemědělské systémy 1, Zemědělské systémy 2, Ekonomika agrárního sektoru..., zemědělské předměty se podle většiny lidí na škole dost hrotěj, ale já chápu proč, jsme prostě "hnojaři", takže tyhle věci bychom měli znát. Aneb třeba na Fildě UK se bude hrotit kurz filosofie, at studujete psychologii a na VŠE zase kurz ekonomie, at studujtete třeba kognitivní informatiku, no a na ČZU zemědělství, at studujete třeba provoz a ekonomiku. Závěrem bych řekla, že ČZU není žádná elitní, top škola, ale zase to není ani nic, co by bylo hodno nějakého krutého výsměchu - vždyt se podívejte na ty regionální ekonomické a humanitní fakulty, které jsou dnes v každém menším městě (Karviná, Pardubky, Hradec Kr., Ústí n. Labem, Český Budějovice, Liberec a další) a soukromé ekonomické školy - jak by se pak museli asi (v rámci ekvivalence) vysmívat tito absolventi?

28.1.2015 | 22:29

Provozně ekonomická fakulta

Myslím, že pokud toužíte po opravdovém vzdělání, tak PEF ČZU není zrovna tou nejlepší volbou. Co jsem tak slyšela, tak pověst u zaměstnavatelů nemá úplně nejlepší, ale zase ani ne tak špatnou jako soukromé školy, kde za ten cár papíru musíte ještě tvrdě zaplatit. Ke studentům na této škole asi tak následující, ano, jsou tu v těžké přesile flákači, kteří absolutně nic nedělají, a pak jsou ještě naštvaní, když si musí stáhnout matroš z Primátu a utrácet za to banány, pak vás ještě k tomu všemu osočují, jaký že nejste nechutný kapitalista - prostě líní blbové, co chtějí mít vše zadarmo a s nejmenší námahou, což tuhle školu asi vystihuje zcela nejlépe. Na ostatních fakultách ČZU jsou sice též v průměru podprůměrní studenti, ale alespoň si svou fakultu vybrali ve většině případů z lásky k samotnému oboru, tedy třeba z lásky ke zvířatům, to je mi celkem sympatické. A třeba taková Fakulta živ. prostředí má v ČR i relativně dobré jméno, alespoň mezi regionálními fakultami s obdobným zaměřením, v případě PEF je ale všemu jinak. Na PEF ČZU je několik oborů, samozřejmě jen málokdo předpokládá, že z vás z této školy bude nějaký velký ekonom/manažer, čemuž se popravdě ani příliš nedivím. Třeba takové testy z obecné ekonomie byly fakt parodie, pokud to srovnám s VŠE, kde mám kamarádku, tak my jsme měli ty testy udělané opravdu primitivně, nejjednodušeji, jak jen to asi šlo, a přesto to dost lidí nezvládlo. Obory tu jsou různé, kde podnikání a administrativa, veřejná správa a reg. rozvoj a hospodářská a kulturní studia jsou celkem solidní dávačky. Obor informatika nyní prošel inovací, takže bude snad o trochu kvalitnější, ten asi jako jediný na této škole za něco málo stojí (i když dřív byl taky relativně ubohý), no a pak je tu ekonomie a management v AJ a BA, ovšem ač jsou názvy krásné, tak je to celkem slušné zklamání, ty názvy mají spíše nalákat naivnější zájemce o studium. Já studuji asi nejtěžší obor na PEF, který je vypisován i kombinovaně, provoz a ekonomika. Ač je to nejtěžší obor na PEF, tak s trochou učení zatím proplouvám naprosto bez problémů ( a to do toho ještě pracuji). Samozřejmě mě štve, že ČZU je dobře známá svými pochybnými praktikami ve stylu, že si studentka/studentík vydupe div ne málem 10 pokusů na zkoušku, ale co se dá dělat, jsme prostě jen na česká hnojárně, kde je studium snadné (asi všichni známe ty vtipy, že hnojárnu udělá každý pitomec a řeči o tom, že kdo jde na hnojárnu, tak musí být asi opravdu hodně hloupý). Ale bohužel ( a to mě taky moc mrzí) se tu dost opisuje, jako by těm učitelům snad ani nezáleželo na nějakém dobrém jménu PEF. Plusem jsou snad jen prostory školy, ty vypadají opravdu dost dobře. Ale s úrovní studia nemůže být snad nikdo lepší spokojen (to, že je spokojena holčina, co málem prolezla maturitou na odborným učňáku, to není a nemůže být relevantní k posouzení úrovně školy). Ale co si tady stěžuju, vždyt když se podívám na hnojárnu v Brně (Mendelovu lesnickou a zemědělskou univerzitu), tak se tam taky dočtu, že je látka a náročnost přizpůsobována nejslabším studentům, tak by to ale být nemělo, je to škoda, že to někteří učitelé nechápou a slevují ( i když ne tak markantně jako na některých soukromých školách, samozřejmě). Na magistra to asi zkusím na VŠE, chtějí tam zamířit skoro všichni trochu lepší studenti z mého ročníku a já jsem se jimi nechala asi trochu strhnout, proč konečně nechtít od života i něco víc než jen (v případě PEF ČZU a v dnešní době) již trochu bezcenný titul.

2.4.2013 | 16:25

Provozně ekonomická fakulta

Obecně se říká, že kdo to nezvládne na VŠE, jde na PEF ČZU, kdo to nezvládne ani tady (a věřte, že jsou i tací), ten jde na ty všemožné soukromé ekonomické školy jako SVŠE,SVŠES,VŠFS,BIVŠ,UJAK,VŠEM,VŠMIE a další, kde jsou na studenty kladeny velice mrzké požadavky. Aneb "kdo maže, ten jede dál", jak říká jeden můj známý z UJAKU. Myslím, že PEF se těší průměrné prestiži, na VŠE absolutně nemá(taky kdo by chtěl ten šílený jeden pokus na zkoušku a zapeklité testy), ale ty ekonomky v menších městech-Jihlavě, Liberci, Pardubicích atd. strčí hravě do kapsy. Já na VŠE skončila, byl to boj, ale vystudovat tam na první fakultě navazujícího magistra, to je science fiction, za řádnou dobu to z mýho oboru zvládlo jen dvanáct lidí z 80! PEF není tak těžká, takže ji člověk dokončí a nemá ani tak debilní reputaci jako soukromé, kde si tituly rovnou kupují.

10.2.2012 | 21:03

Provozně ekonomická fakulta

Nejvíce oceňuji přístup profesorů, který je velmi vstřícný. Řekla bych, že pokud se člověk vyloženě nefláká, tak předměty nejsou až tolik těžké...výhodou oproti jiným školám je jistě i fakt, že na 99,9% existují na předměty skripta a člověk ví, co se má učit :) Areál školy i díky hospůdkám a podobným místům, nabízí velmi dobré zázemí i příjemné místo k trávení volného času a to pak zvláště v létě ;)

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíš. Další informace