Nově tvůj
školní rozvrh v mobilu

Stáhni zdarma zde

ROZRVH

FREE

Primat.cz

STÁHNI SI ROZVRH DO MOBILU

FREE

Nahlásit chybu

České vysoké učení technické v Praze

(zobrazit přehled fakult)
  • Studentů :  15856
  • Materiálů:  4192
  • Komentářů k učitelům:  578
  • Předmětů:  1428

Registrace!

3.55z 5 bodů

Školu hodnotilo: 586 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější

O škole

České vysoké učení technické v Praze neboli ČVUT patří mezi nejstarší a nejuznávanější vysoké školy technického zaměření nejen v ČR, ale v celé Evropě. Nabízí 450 studijních oborů na svých osmi fakultách. V současné době na ČVUT studuje více než 22 500 studentů.

Kontakt

Adresa: Zikova 4, 166 36, Praha 6
Tel.: 224 35 1111
Email: dana.dubnova@rek.cvut.cz
Web:http://www.cvut.cz

Články

Special Cocktail's Night - El Mágico Praha, středa 19.4.

15. 4. 2017 | 10:34 | autor: Fikus

Dnes večer pro Vás budeme míchat všechny Vaše oblíbené míchané COCKTAILY za super akční cenu!

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu podpora@primat.cz

4.5.2014 | 18:19

Fakulta elektrotechnická

FEL ČVUT se v žebříčcích umisťuje pravidelně jako nejlepší fakulta ČVUT, ČVUT je přitom jediná technická univerzita v ČR, která se umisťuje do 500. místa v mezinárodních srovnáních vysokých škol. Studuji na FEL již 2. rokem magisterský obor Ekonomika a řízení energetiky, předměty tu mám (pro představu, ale lze lehce dohledat na webu) jako finanční účetnictví, finanční management, marketingové strategie, manažerské modely, ekonomika užití energie, management, statistické metody v ekonomice, ekonomika užití energie, operační výzkum a pár dalších - z podstaty věci nic brutálního. K tomu dělám ještě VŠE a musím se vždycky opravdu smát tomu, když mi někdo tvrdí, že ČVUT je těžší (aneb výkřiky některých pipek na VŠE, že ČVUT by nikdy nedaly-aniž by vůbec věděly, kde fakulty ČVUT vůbec sídlí, potažmo jaké obory tam lze studovat :D), díky těm třem pokusům na zkoušku (na rozdíl od 1 na VŠE) mi to tady přijde naopak mnohem více v klidu a "napohodu". Ale to je ten problém, VŠE je velká škola a ČVUT také. Jsou to velký školy, kde fakulty a obory jsou různě obtížný..., třeba Fakulta dopravní, tam je úmrtnost tak max 25 %, soudě tedy dle počtu absolventů = prostě žádnej velkej hardcore to není = učíš se a dáš to. MÚVS je ještě mnohem větší "dávačka". No a třeba Fakulta biomedicínského inž. v Kladně, ta je taky všechno možné, jen ne obtížná, stačí se podívat na ty jejich obory - jo, pravidelně je trochu "vysmíváme". :D A FEL ČVUT? Že tady vyletí na bakaláři polovina? Jako promiňte, ale když sem berou bez přijímaček 100 %, tak je jasný, že se to musí taky trochu probrat. Nejtěžší fakulta na ČVUT je jednoznačně FJFI, tam vezmou 600 uchazečů a udělá to jen 100. Ale berou tam všechny = hodí si tam přihlášku i ti, co studovat vlastně nechtějí a chtějí mít jen studentské výhody + jsou tam slabší kousky..., třetina tam třeba už v 1. semestru nebyla nikdy přítomna, a tak se z "udělá to jeden z šesti" najednou dostáváme na "udělá to jeden ze čtyř"..., ale jak říkám, jde taky hodně o kvalitu studentů, třeba o farmacii by si jistě nikdo nedovolil tvrdit, že je lehká, a přitom je na ní úmrtnost okolo 30 %, to FEL je, řekl bych, mnohem lehčí a úmrtnost jen na bakaláři okolo 50 % = berou sem horší uchazeče (neprošli si přijímačkami, mají menší motivaci, je tu méně gymnazistů-ti jsou nejlepší...), častěji si to sem hází i lidé jako jakousi záchranu (stejně jako třeba na VŠCHT ti, kteří se nedostali na medinu a chtějí to za další rok zkusit znovu). Samozřejmě zase nemůžete srovnávat ČVUT s nějakou regionální technikou, ČVUT je prostě špica, ale pointa mého příspěvku je snad jasná. :) Naše republika je malá země, a tak má u nás úroveň jen pár tradičních škol s dobrým zázemím, jedná se de facto pouze o ČVUT, VŠE, VŠCHT a UK v Praze a MU a VUT v Brně, možná ani ta Mendelova lesnická a zemědělská univerzita v Brně není až zas tak úplně špatná, i když se teď nedávno přejmenovávala, aby byla více "in".

11.7.2013 | 13:17

Fakulta elektrotechnická

ČVUT je nejlepší technická vysoká škola u nás. Stejně jako VŠE (nejlepší ekonomická), VŠCHT (nejlepší chemická) a valná většina fakult UK a MU-nejlepší právnické, lékařské fakulty atd.(i když některé fakulty na UK a MU jsou spíš pro ostudu-třeba ty teologické na UK) se těší všeobecnému uznání a respektu. Studium na FELU je docela časově náročné, ale ne nezvládnutelné. Někdo říká, že na FELU je těžká matika, ale je to klasická matematika pro informatiky s úspěšností okolo 50 %. To není nic strašného, když na FEL berou de fakto bez přijímaček. Aneb odioti musí odpadnout, to bychom pak byli jako ty naše soukromé ekonomické a humanitní školky pro prodavačky. :D Nejstrašnější předmět na FELU má neúspěšnost mezi 60-65 %. Dost lidí si však jeho nezvládnutí zaviní sama, opravdu to mnohdy nejde zfouknout za víkend učení, jak si někteří evženi zprvu bláznivě myslí. :D FEL nebo FIT? Těžko říct, podívejte na sylaba a uvidíte sami:)

14.12.2014 | 13:25

Fakulta biomedicínského inženýrství

Je tu celkem hodně oborů, některé jsou perspektivní a uplatnění naleznete téměř hned, jiné jsou perspektivní zase méně a budete mít s uplatněním menší potíže, tedy je zde příliš mnoho oborů, kde nikdo nemůže mluvit o škole jednotně, záleží na oboru, pokud jde o náročnost, tak zrovna já studuju ochranu obyvatelstva a popravdě mi tedy nepřijde, že by zde byl nějaký větší problém s vyučujícími, pakliže jste svědomití, pečliví a řešíte vše včas a jste při řešení svých problémů slušní, tak všichni vždycky rádi vyjdou vstříc, žádnou byrokracii jsem zde také nezaregistrovala. Celkově bych řekla, že je to spíš lehčí škola, s medicínou se to srovnávat fakt nedá ani omylem a to i v případě, že studujete nějaké "medicínské" zaměření. Ovšem je snad každýmu jasný, že pokud jste nechodili na cvičení a nesnažili jste se omluvit svoji absenci + pak si náhodně "vzpomenete" až na konci semestru, tak se s vámi nikdo už bavit nebude. Na zápočet nebo klasifikovaný zápočet je dle řádu jen jeden pokus, pokud vyučující dá nějakou možnost opravy, tak je to jen jeho dobrá vůle , ale celkově za sebe můžu říct, že jsem na fakultě spokojená a prozatím jsem neměla vůbec žádný problém. ČVUT tvoří společně s UK, VŠE a VŠCHT v Praze tzv. velkou čtyřku, tedy TOP 4 školy v ČR -nejlepší a nejvíc "sexy" školy v ČR, jsem hrdá, že zde můžu studovat, i když FBMI je tedy konkrétně situována do Kladna.:)

18.7.2013 | 17:29

Fakulta strojní

Snad neskončím jako ty lidi, který to tu nezvládli, přešli na ČZU TF a ještě rok od tý doby měli na FB, že choděj pořád na ČVUT. :D To je jak lidi z VŠE, který museli přestoupit na ČZU PEF, a pak ještě deset let tvrděj, že přešli dobrovolně kvůli černochům na škole.(který tam jsou vidět tak max jednou do roka, když jich zrovna pár přijede v rámci výměn. pobytu):D:D Na hnojárnu se z nás nikomu nechce, ČVUT je ČVUT. :P Tak snad si nebudu muset psát Technická fakulta ČZU za chvíli i já. :D Musím se prostě svědomitě připravovat, pak to musím všechno dát!:)) Ale ono i ta ČZU je furt asi lepší volba než bejt na nějaký soukromý, kde je to jak pro makaky a vezmou každýho. Ale prostě ta pověst :D Aneb kdo chce mít alespon nějakou školu, jde na ČZU.:D ČZU trpí svojí velikostí, jako největší univerzita v ČR má fakulty dost rozdílných náročností, bych řekl.

4.10.2012 | 22:22

Fakulta strojní

Okecat se to nedá - a to mi vyhovuje. První dva roky rozhodují, pak už je to jenom o tom vydržet.

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíš. Další informace