Reklama
Nahlásit chybu

České vysoké učení technické v Praze

(zobrazit přehled fakult)
  • Studentů :  12983
  • Materiálů:  2797
  • Komentářů k učitelům:  420
  • Předmětů:  1324

Registrace zdarma!

3.46z 5 bodů

Školu hodnotilo: 60 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější

O škole

České vysoké učení technické v Praze neboli ČVUT patří mezi nejstarší a nejuznávanější vysoké školy technického zaměření nejen v ČR, ale v celé Evropě. Nabízí 450 studijních oborů na svých osmi fakultách. V současné době na ČVUT studuje více než 22 500 studentů.

Kontakt

Adresa: Zikova 4, 166 36, Praha 6
Tel.: 224 35 1111
Email: [email protected]
Web:http://www.cvut.cz

Články

Nakladatelství Argo je zpět s dalším nášupem dárků.

18. 10. 2014 | 12:49 | autor: Fikus

Nakladatelství Argo je zpět s dalším nášupem dárků. Tentokrát vám posílá žhavé novinky, které právě dorazily na knižní trh. Jak sami vidíte, jde o pestrou směsici, ze které si vybere každý (samozřejmě se najdou tací, kteří by doma chtěli mít všech pět knih). Každopádně máte opět možnost získat skvělé knihy renomovaného českého nakladatele.

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu [email protected]

4.5.2014 | 18:19

Fakulta elektrotechnická

FEL ČVUT se v žebříčcích umisťuje pravidelně jako nejlepší fakulta ČVUT, ČVUT je přitom jediná technická univerzita v ČR, která se umisťuje do 500. místa v mezinárodních srovnáních vysokých škol. Studuji na FEL již 2. rokem magisterský obor Ekonomika a řízení energetiky, předměty tu mám (pro představu, ale lze lehce dohledat na webu) jako finanční účetnictví, finanční management, marketingové strategie, manažerské modely, ekonomika užití energie, management, statistické metody v ekonomice, ekonomika užití energie, operační výzkum a pár dalších - z podstaty věci nic brutálního. K tomu dělám ještě VŠE a musím se vždycky opravdu smát tomu, když mi někdo tvrdí, že ČVUT je těžší (aneb výkřiky některých pipek na VŠE, že ČVUT by nikdy nedaly-aniž by vůbec věděly, kde fakulty ČVUT vůbec sídlí, potažmo jaké obory tam lze studovat :D), díky těm třem pokusům na zkoušku (na rozdíl od 1 na VŠE) mi to tady přijde naopak mnohem více v klidu a "napohodu". Ale to je ten problém, VŠE je velká škola a ČVUT také. Jsou to velký školy, kde fakulty a obory jsou různě obtížný..., třeba Fakulta dopravní, tam je úmrtnost tak max 25 %, soudě tedy dle počtu absolventů = prostě žádnej velkej hardcore to není = učíš se a dáš to. MÚVS je ještě mnohem větší "dávačka". No a třeba Fakulta biomedicínského inž. v Kladně, ta je taky všechno možné, jen ne obtížná, stačí se podívat na ty jejich obory - jo, pravidelně je trochu "vysmíváme". :D A FEL ČVUT? Že tady vyletí na bakaláři polovina? Jako promiňte, ale když sem berou bez přijímaček 100 %, tak je jasný, že se to musí taky trochu probrat. Nejtěžší fakulta na ČVUT je jednoznačně FJFI, tam vezmou 600 uchazečů a udělá to jen 100. Ale berou tam všechny = hodí si tam přihlášku i ti, co studovat vlastně nechtějí a chtějí mít jen studentské výhody + jsou tam slabší kousky..., třetina tam třeba už v 1. semestru nebyla nikdy přítomna, a tak se z "udělá to jeden z šesti" najednou dostáváme na "udělá to jeden ze čtyř"..., ale jak říkám, jde taky hodně o kvalitu studentů, třeba o farmacii by si jistě nikdo nedovolil tvrdit, že je lehká, a přitom je na ní úmrtnost okolo 30 %, to FEL je, řekl bych, mnohem lehčí a úmrtnost jen na bakaláři okolo 50 % = berou sem horší uchazeče (neprošli si přijímačkami, mají menší motivaci, je tu méně gymnazistů-ti jsou nejlepší...), častěji si to sem hází i lidé jako jakousi záchranu (stejně jako třeba na VŠCHT ti, kteří se nedostali na medinu a chtějí to za další rok zkusit znovu). Samozřejmě zase nemůžete srovnávat ČVUT s nějakou regionální technikou, ČVUT je prostě špica, ale pointa mého příspěvku je snad jasná. :) Naše republika je malá země, a tak má u nás úroveň jen pár tradičních škol s dobrým zázemím, jedná se de facto pouze o ČVUT, VŠE, VŠCHT a UK v Praze a MU a VUT v Brně, možná ani ta Mendelova lesnická a zemědělská univerzita v Brně není až zas tak úplně špatná, i když se teď nedávno přejmenovávala, aby byla více "in".

11.7.2013 | 13:17

Fakulta elektrotechnická

ČVUT je nejlepší technická vysoká škola u nás. Stejně jako VŠE (nejlepší ekonomická), VŠCHT (nejlepší chemická) a valná většina fakult UK a MU-nejlepší právnické, lékařské fakulty atd.(i když některé fakulty na UK a MU jsou spíš pro ostudu-třeba ty teologické na UK) se těší všeobecnému uznání a respektu. Studium na FELU je docela časově náročné, ale ne nezvládnutelné. Někdo říká, že na FELU je těžká matika, ale je to klasická matematika pro informatiky s úspěšností okolo 50 %. To není nic strašného, když na FEL berou de fakto bez přijímaček. Aneb odioti musí odpadnout, to bychom pak byli jako ty naše soukromé ekonomické a humanitní školky pro prodavačky. :D Nejstrašnější předmět na FELU má neúspěšnost mezi 60-65 %. Dost lidí si však jeho nezvládnutí zaviní sama, opravdu to mnohdy nejde zfouknout za víkend učení, jak si někteří evženi zprvu bláznivě myslí. :D FEL nebo FIT? Těžko říct, podívejte na sylaba a uvidíte sami:)

18.7.2013 | 17:29

Fakulta strojní

Snad neskončím jako ty lidi, který to tu nezvládli, přešli na ČZU TF a ještě rok od tý doby měli na FB, že choděj pořád na ČVUT. :D To je jak lidi z VŠE, který museli přestoupit na ČZU PEF, a pak ještě deset let tvrděj, že přešli dobrovolně kvůli černochům na škole.(který tam jsou vidět tak max jednou do roka, když jich zrovna pár přijede v rámci výměn. pobytu):D:D Na hnojárnu se z nás nikomu nechce, ČVUT je ČVUT. :P Tak snad si nebudu muset psát Technická fakulta ČZU za chvíli i já. :D Musím se prostě svědomitě připravovat, pak to musím všechno dát!:)) Ale ono i ta ČZU je furt asi lepší volba než bejt na nějaký soukromý, kde je to jak pro makaky a vezmou každýho. Ale prostě ta pověst :D Aneb kdo chce mít alespon nějakou školu, jde na ČZU.:D ČZU trpí svojí velikostí, jako největší univerzita v ČR má fakulty dost rozdílných náročností, bych řekl.

2.6.2013 | 18:56

Fakulta informačních technologií

FIT ČVUT stejně jako třeba FI MU roste na oblibě a na prestiži. Studuju velice těžký obor web a multimédia (zní to skvěle, ale je to fuška), který má báječné uplatnění. Všichni absolventi Fitu seženou velice snadno práci, není potřeba ani praxe, nástupní plat hned po dokončení školy přes 30 tisíc, všichni dělají v oboru-opravdu je to tak. Studujte a učte se to, čím se budete živit, ne věci k hovnu jen pro titul. FIT je báječný, mnohem lepší než FEL, kde se musíte učit i kopu nesmyslů, který s IT ani nijak nesouvisej. Tady máte od druháku větší volnost, báječná škola, studují ji i právníci z UK a ekonomové z VŠE-ti přece vědí, co se vyplatí, no ne? :) Tak neváhejte! Humanitní věci nemají uplatnění, dnes to studuje každý retard na soukromce. Na tohle si jen tak někdo netroufne-vaše výhoda! a Poptávka na trhu práce je větší než nabídka!! Humanitní obory mají uplatnění, ale už vám neřeknou, že v KFC (mám kamarádky na FHS, FSV, takže vím svoje).

25.1.2012 | 22:46

Fakulta biomedicínského inženýrství

Podle mého názoru komerční škola, pokud mohu hovořit o předmětu fyzioterapie, tak garantka předmětu (2010,11,12) je naprosto neschopná, učí vše, na co škola nikoho jiného nesežene a nerozumí tomu, její přednášky jsou nudné, monotónní a nepřínosné (opsané slovo od slova velkými písmeny z knih prof.Lewita a Koláře). Nutná většinou 80% úspěšnost pro získání alespoň E, špatně srozumitelné multiple choice testy a na zápočet a klasifikovaný zápočet pouze jeden pokus (pokud neuspějete zapíšete si v dalším semestru a apkud znovu ne > hledejte lepší školu). Rozhodně bych sem podruhé nešla.

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se

FALSE