Reklama
Nahlásit chybu

Filozofická fakulta

  • Studentů:  3385
  • Materiálů:  758
  • Komentářů k učitelům:  145
  • Předmětů:  493

Registrace zdarma!

3.66z 5 bodů

Fakultu hodnotilo: 18 studentů

Zobrazit hodnocení:      2009 - 2013 / 2014 a novější


Údaje z minulého přijímacího řízení

Počet podaných přihlášek: 7734
K přijímacímu řízení se dostavilo: 4417
Počet přijatých: 1291
Počet zapsaných: 1080
Úspěšnost uchazečů: 29.23%

Termíny a info o přijímacím řízení

Odevzdat přihlášky do: -
Dny otevřených dveří: -
Přijímací řízení: -
URL s informacemi

Statistika

Počet studentů: 9662
Počet studentů (prezenční): -
Počet studentů (kombinované): -

Průměrný plat

Průměrný plat jednotlivých oborů: zobrazit

O fakultě

Filozofická fakulta (FF) Univerzita Karlova v Praze (UK) - sídlí na náměstí Jana Palacha. Nabízí největší počet studijních oborů – téměř sedmdesát - a v současné době na ní studuje až 8000 studentů. Na Filozofické fakultě Praha je možné studovat tyto obory  Filozofie také cizí jazyky, andragogika, kulturologie, divadelní věda či anglistika-amerikanistika. Populárním oborem je také Studium nových médií.

Kontakt – FF | Filozofická fakulta - Univerzita Karlova v Praze

Adresa: Nám. Jana Palacha 2; 116 38 Praha 1
Tel.: +420 221 619 111
Email: [email protected]
Web: http://www.ff.cuni.cz

Obory studia

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Články

DIVADLO TRAMTARIE ODTAJNILO DRAMATURGICKÝ PLÁN

15. 9. 2014 | 16:07 | autor: Fikus

Divadlo Tramtarie vstupuje do své jedenácté sezóny a v nově zrekonstruovaných prostorách nabídne divákům pět zbrusu nových inscenací: čtyři pro dospělé diváky a jednu pohádku. I v nadcházející sezóně bude uvádět zhruba 15 večerních představení na domovské scéně ve Slovanském domě a 20 výjezdů mimo Olomouc. Divadlo Tramtarie se pokusí navázat na mimořádně úspěšnou loňskou sezónu, za kterou mimo jiné získalo Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti divadla.

čti více

Komentáře

Nahlaš nevhodný komentář, který porušuje pravidla serveru na adresu [email protected]

16.4.2014 | 18:09

Filosofická fakulta UK patří k 4 tradičním zakládajícím fakultám UK (dříve jako artistická) a je to jedna (společně s FF MU) z nejlepších fild v zemi. Některé obory mají vysokou úroveň, některé nízkou, na některé obory je téměř nemožné se dostat, na jiné se dostanete s menší přípravou bez problémů. Nejžádanějším oborem je psychologie, kam se bere jen pár desítek uchazečů, ale hlásí se jich ročně okolo tisíce. Velice žádané jsou i jazyky-angličtina, němčina, ale i některé atypické. FF UK je jediná fakulta v EU, která nabízí studium všech jazyků EU. V průměru na FF UK berou jako na FSV UK třetinu zájemců, i když záleží na oboru. Fakta: Budoucnost mnohých absolventů FF nakonec bude u fritézy ve fastfoodu, zejména absolventů z regionálních filosofických fakult, ty mají naprosto otřesné uplatnění, na druhou stranu však záleží na oboru, pokud umíte jazyky, jste v nich výteční, můžete doučovat, dodělat si ped. minimum a učit na střední, dělat překladatelství, tlumočnictví..., ale je jasné, že např. s oborem historie či např. archivnictví u té fritézy nejspíš opravdu skončíte, tito absolventi se pak většinou skoro všichni derou na doktorandy, kde se snaží později vecpat do nějakého toho ústavu (Ústav pro studium tot. režimů atd.), kde jsou velmi štědře honorováni. Já studuju obor psychologie, není žádný jiný obor, kde by byl větší přetlak, psychologie je např. 5 x výběrovější než třeba všeobecné lékařství na 2. + 3. LF UK (tam berou tak jednoho ze šesti-sedmi) či 8 x výběrovější než práva či finance na MU, UK a VŠE (tam berou tak jednoho ze čtyř až pěti). Jinak naše nová děkanka chce, aby byli absolventi FF lépe honorováni, jen mi není jasné, jestli nevynechala při svém studiu na FF i základy ekonomie - pokud nebude po studentech určitých oborů poptávka, tak asi těžko budou lépe honorováni. Většina oborů na FF UK není tak moc náročných, v průběhu semestru se dá zvládat i nějaká ta práce (což u studentů humanitních oborů obecně není žádný překvápko). Závěrem lze tedy říci, že na FF UK záleží na oboru - nedá se hodnotit obecně. Myslím, že až na pár zajímavých oborů, je takových 60-70 % v praxi nepoužitelných. Kritika: Na to, že FF spadá pod naši nejznámější univerzitu je vybavenost dost špatná, špatný je i systém SIS.
Výhodou FF UK jsou malé obory, kde se znáte s vyučujícími osobně, chodíte s nimi diskutovat do literárních kaváren, na přednáškách posloucháte Jimmyho Hendrixe apod. .
Samozřejmě se předpokládá, že se aspoň trochu zajímáte o filozofii, která je na celé fakultě společný základ a vedete takový ten "free filozofický život" (holka s make-upem a podpatky moc neuspěje). Bohužel ale - mrzí mě, že co jsem se bavila s lidmi z jiných oborů (historie, dějiny uměni...), málokdo mi řekl, že ho studium vyloženě baví, spíše chtěli dostat ten titul, navíc z "Karlovky", to mi přišlo lehce smutné.

17.7.2013 | 20:22

Filosofové, co tak o nás asi povědět, je mezi námi nejvíce komunistů. Proč? Protože jsme utopističtí, nereální, mnohdy zcela odtržení od reality a při svém filosofování nezřídka narážíme na nedostatek znalostí z oborů, ke kterým se tak rádi a hojně vyjadřujeme, at už se jedná o ekonomii, rasové otázky či jiné. Většina filosofů má v srdci pouze lásku k bližnímu svému, jsou to děti hippies, bezstarostí, milující, bezbraní, naivní. Dejte filosofovi vládu nad zemí a za chvíli bude země zahubena a podrobena silnejším národem. Ne, ted vážně. Sere mě, že je na fildě takovejch komoušů a multi-kulti fanatiků. Měl jsem jít raději na FSV, tam maj aspon mozek v hlavě.

4.10.2013 | 12:04

Neuškodilo by trošku renovovat budovu Jana Palacha. Plus je že se konečně změnil systém studijního a to už šlape dobře. Plus dávám i za knihovny, které fungují výborně. S jídlem je to trošku problém, pouze bufet nebo chodit někam do jiné menzy.

20.1.2012 | 00:53

Zázemí: v zimě je v budově šílená zima, pokud vás čeká ústní zkouška, kdy budete čekat dole v přízemí na hlavní budově chodbě - oblečte se teple, v Celetné je docela teplo a o moc lepší bufet, ale je trochu schovaný (objevila jsem ho až na konci prváku) Fakulta má teď novou knihovnu, moderní, pekná, teplá...
koleje - jak co čím míň zaplatíte, tím větší je to děs, to je jasné :/
Nákladnost - já studovala bc český jazyk a literatura - v prváku jsem si koupila dvě knížky - příruční mluvnici a encyklopedický slovník a zbytek stahuju z netu - co se týče učebnic - není to tolik nákladné
Náročnost - no práva to nejsou, medicína to není, ale také to není jen tak nějaká flákárna! Musíte si dávat dohromady souvislosti a koukat na věci i kriticky, pokud vás to baví, tak se to jde naučit
Užitečnost - nabídek na erasmus je hodně do spoustu zemí, většina oborů má praxe, je také často možné pracovat nárazově při výzkumech na daných katedrách
Uplatnění - to ještě nemohu posoudit, protože pokračuj

18.10.2011 | 15:43

Musíte vědět, co děláte a že tohle je to, co jste chtěli. Zní to banálně, ale tady to je zásadní.

Všechny slovní komentáře můžeš vidět po registraci, která je zcela
ZDARMA!

REGISTROVAT SE

Přihlásit se

FULL