Nově tvůj
školní rozvrh v mobilu

Stáhni zdarma zde

ROZRVH

FREE

Primat.cz

STÁHNI SI ROZVRH DO MOBILU

FREE

Nahlásit chybu

Dva týdny neomezeného cestování vlakem

Autor: ekonom | Datum: 30. 6. 2012


Léto a cestování vlakem patří k sobě. Aby tě prázdninové cesty nevyšly příliš draho, je dobré se poohlédnout po nějakých slevách. Úplnou novinkou je tzv. Jízdenka na léto, se kterou můžeš cestovat vlaky Českých drah během dvou týdnů po České republice úplně neomezeně.


Co k tomu potřebuješ? Stačí ti platný studentský průkaz ISIC nebo In-karta s platnou aplikací. Pak už stačí zajít na pokladnu Českých drah a Jízdenku na léto si za 990 korun koupit. Bude na ní uvedeno tvoje příjmení a číslo průkazu, ke kterému byla vydána, takže do vlaku si nezapomeň vzít obojí – jízdenku i ISIC nebo In-kartu.


Jízdenka platí 14 dní v kuse pro cestování ve druhé třídě a vyplatí se ti hlavně při delších nebo častých cestách. Takže pokud plánuješ navštívit kamarády na druhém konci republiky nebo ses rozhodl/a obrážet letní festivaly a jezdit po výletech, je Jízdenka na léto správnou volbou.


Pořád pochybuješ? Tak počítej s námi: zpáteční cesta z Prahy do Mikulova, což je pro posezení s kamarády nad dobrým vínem ideální lokalita, tě vyjde s In-kartou IN 25 na 620 korun. Jestliže nemáš In-kartu, zaplatíš dokonce 827 korun. Když si připlatíš 163 korun, můžeš dalších 14 dní podnikat celou řadu dalších výletů a návštěv a jezdit vlakem zadarmo. A ruku na srdce – prázdniny jsou především o nových zážitcích a cestách, málokdo chce zůstat doma.


Navíc, pokud máš ISIC a Jízdenku na léto si opatříš, můžeš si od 20. srpna v rámci speciální akce pořídit In-kartu ČD se slevou. Díky In-kartě získáš kromě slev na cestování vlakem i spoustu dalších výhod. Ale o tom až příště.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíš. Další informace