Nově tvůj
školní rozvrh v mobilu

Stáhni zdarma zde

ROZRVH

FREE

Primat.cz

STÁHNI SI ROZVRH DO MOBILU

FREE

Nahlásit chybu

Do kin tento týden táhne Underworld i zlatým glóbem oceněný Clooney

Autor: janvoj | Datum: 19. 1. 2012

Pravidelný přehled filmových novinek, které se řítí na plátna českých kin. Kromě jiného se dočkáme snímku Děti moje s Georgem Clooneym oceněným Zlatým glóbem za nejlepší film, souboje upírů s lykany v podobě Underworld Awakening či nové české komedie Láska je Láska.

Underworld: Probuzení

Příznivci úspěšné ságy Underworld se dočkali již čtvrtého pokračování. Tentokrát se můžeme těšit na akční bojové scény mezi upíry a lykany a ve formátech 3D a IMAX. V hlavní roli upírské bojovnice Selene se opět představí Kate Beckinsale.

Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi.Akční, fantasy, horor, USA, 2012, 89 minut, režie: Mans Marlind, Björn Stein, hrají: Kate Beckinsale, Scott Speedman, Charles Dance, India Eisley, Michael Ealy, Stephen Rea, Theo James, Sandrine Holt, Dan Payne, Kristen Holden-Ried, Daniel Boileau, distributor: Falcon.

Láska je láska

Nová česká romantická komedie v režii Milana Cieslara vypráví příběh osmnáctileté Marušky, která žije se svým dědečkem Vlastimilem a touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku, jakou zatím zná jen z filmů.Svého vysněného prince Maruška skutečně potká. S Markem prožije krásné prázdniny, první milostné dobrodružství, ale také první zklamání... To, že pravá láska nikdy neodkvete, zjišťuje i Maruščin dědeček Vlastimil. Po letech potkává svoji dávnou lásku Libušku. Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. Je to láska s vůní marihuany. Vtipná a svérázná důchodkyně Libuška totiž na stará kolena propadla této léčivé bylině... Honza je Maruščin soused i nejlepší kamarád. Je přistižen svou matkou Zdenou, jak se líbá v autě s mužem. Úspěšná manažerka se však nehodlá smířit se synovou orientací. Rozhodne se ho předělat na „normálního kluka“. To ale přináší jen spoustu komických situací. Alespoň že Honzův táta Karel má pro syna pochopení... Karel je bývalý ligový fotbalista, dnes už jen údržbář na stadionu. Žije vedle své dominantní manželky život ušlápnutého muže, který se jednou za čas, když je pod vlivem alkoholu, odhodlá k neúspěšné domácí vzpouře...

Komedie, drama, Česko, 2012, 108 minut, režie: Milan Cieslar, hudba: Ondřej Brousek, hrají: Petr Nárožný, Eliška Balzerová, Aneta Krejčíková, Ondřej Vetchý, Simona Stašová, Rudolf Hrušínský ml., Petr Vančura, Tomáš Vaněk, distributor: Blue Sky Film.

Happy Feet 2

Film Happy Feet 2 je pokračováním Oscarem ověnčeného animovaného filmu Happy Feet. Diváci se vrací do nádherné krajiny Antarktidy v úžasném formátu 3D.Mumble, mistr stepu, má problém, protože jeho drobounký syn Erik má strach z tance. Tanec ho nebaví a Erik uteče pryč, potká Mocného Svena – tučňáka, který umí létat. Celá situace se navíc zhorší ve chvíli, když světem otřesou temné síly. Erik se ale od svého otce naučí, jak získat kuráž, a když dá Mumble dohromady národ tučňáků a všechny druhy dalších nádherných stvoření, vše se zase urovná.

Animovaný, komedie, rodinný, hudební, USA, 2011, 100 minut, režie: George Miller, hudba: John Powell, v českém znění: Vojtěch, Kotek, Tereza Bebarová, (zpívá Tereza Černochová), Jonáš Zima (zpívá Jana Zenáhlíková), Michal Suchánek, Richard Genzer, Otakar Brousek ml., Libor Bouček, Radek Zima, Jan Vondráček, Tomáš Juřička, Johana Krtičková, Jindřich Žampa a další, distributor: Warner.

Více novinek na Houser.cz .
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíš. Další informace